Łukasz Szewczyk11.09.2020 (6:50)brak komentarzy

"Test na przyjaźń". Nowy film na podstawie powieści Jenni Hendriks oraz Teda Caplana w HBO GO

• "Test na przyjaźń" (Unpregnant), film fabularny na podstawie powieści Jenni Hendriks oraz Teda Caplana, opowiada historię ambitnej siedemnastolatki, która musi zmierzyć się z trudną decyzją, kiedy niespodziewanie odkrywa, że jest w ciąży.
• W jednej z głównych ról występuje Barbie Ferreira. Premiera produkcji odbędzie się 18 września w HBO GO.
"Test na przyjaźń"
Siedemnastoletnia Veronica (Haley Lu Richardson) nigdy nie przypuszczała, że zechce oblać w życiu jakiś egzamin. Wszystko do czasu, kiedy widzi dodatni wynik testu ciążowego. Nagle perspektywa obiecującej przyszłości na prestiżowej uczelni staje się bardzo odległa, a dziewczyna musi zmierzyć się z decyzją, przed którą miała nigdy nie stanąć. Veronica rusza w trzydniową podróż do Nowego Meksyku ze swoją byłą najlepszą przyjaciółką, Bailey (Barbie Ferreira). Podczas wyprawy nastolatki odkrywają, że czasem najważniejszą decyzją, jaką można podjąć w życiu, jest ta dotycząca wyboru przyjaciół.
"Test na przyjaźń" mówi o skomplikowanej przyjaźni i trudach wchodzenia w dorosłość. Obraz jest adaptacją powieści dla młodzieży autorstwa Jenni Hendriks oraz Teda Caplana, którzy odpowiedzialni są także za scenariusz produkcji. Film wyreżyserowała wyróżniona nagrodą Emmy Rachel Lee Goldenberg, która wraz z twórcami powieści, Jennifer Kaytin Robinson oraz Williamem Parkerem jest również jest współautorką scenariusza.

W główne role w produkcji wcielają się: Haley Lu Richardson oraz znana z serialu HBO "Euforia" Barbie Ferreira. W filmie występują także: Alex MacNicoll, Breckin Meyer, Giancarlo Esposito, Sugar Lyn Beard, Mary McCormack, Denny Love, Ramona Young, Kara Royster oraz piosenkarka Betty Who.

Obowiązki producentów pełnili Greg Berlanti oraz Sarah Schechter z ramienia Berlanti Schechter Films oraz Erik Feig ze strony PICTURESTART. Producentami wykonawczymi są Michael Sledd, Michael McGrath, Lucy Kitada i Jessica Switch.
Premiera filmu "Test na przyjaźń" (Unpregnant) odbędzie się 18 września 2020 roku w HBO GO.

Film wyprodukowany został dla HBO Max oraz WarnerMax.