Łukasz Szewczyk21.10.2020 (15:32)7 komentarzy

Netflix nakręci drugi sezon polskiego serialu "Rojst"

• Internetowa platforma Netflix ogłosiła produkcję drugiego sezonu serialu "Rojst"
• W obsadzie ponownie Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Do obsady dołączą Magdalena Różczka i Łukasz Simlat
Netflix zapowiedział powrót 2. sezonu "Rojsta" - polskiego serialu oryginalnego, którego reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek. Ten 6-odcinkowy serial pojawi się na Netflix już w 2021 roku.
Za produkcję "Rojsta", do którego obecnie trwają zdjęcia, odpowiada Frame sp. z o.o., a producentką serialu jest Edyta Krajewska. W drugim sezonie widzowie ponownie zobaczą, znanych z pierwszej części, Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika i Zofię Wichłacz, do których dołączą nowe postacie, w które wcielają się Magdalena Różczka i Łukasz Simlat. Grani przez nich bohaterowie znajdą się w centrum wydarzeń, rozgrywających się podczas "powodzi stulecia", która nawiedziła południowy zachód Polski w 1997 roku.

- Możliwość powrotu do świata i bohaterów "Rojsta" jest dla mnie spełnieniem marzenia o kontynuacji wielkiej przygody, jaką był sezon pierwszy. Głównym, scalającym tematem drugiego sezonu, jest odkupienie, zarówno w szerszym kontekście społecznym, jak również̇ indywidualnym. Ono jest bowiem zasadniczą motywacją każdego z głównych bohaterów. Znani z pierwszego sezonu Piotr Zarzycki, Teresa Zarzycka oraz Witold Wanycz, ale też nowe postacie, jak Anna Jass i Adam Mika - każde na swój sposób próbują̨ odkupić́ winę̨ z przeszłości - mówi o pracy nad drugim sezonem reżyser Jan Holoubek.

- Wraz z utalentowanymi polskimi twórcami kontynuujemy rozwój polskiego rynku audiowizualnego, realizując kolejne projekty serialowe. Miło mi poinformować, że w chwili obecnej trwają prace nad kontynuacją losów Piotra Zarzyckiego i Witolda Wanycza na planie drugiego sezonu serialu "Rojst". Z połączenia talentów Jana Holoubka i Kaspra Bajona powstała wciągająca historia o zmianie obyczajowej okresu transformacji. Historia o pogoni za indywidualnym szczęściem i mierzeniem się z demonami przeszłości - dodaje Anna Nagler, dyrektor produkcji oryginalnych Netflix w regionie Europy Środkowej i Wschodniej

Pierwszy sezon serialu dostępny jest na Netflix na całym świecie.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Serial warty obejrzenia polecam
 3  
Świetna wiadomość. Pierwszy sezon był bardzo dobry
 6  
fajnie czekam z niecierpliwością. dobrych polskich seriali jest jak na lekarstwo
 0  
Super! Powrót do dzieciństwa c.d.
 0  
Byle tego nie spartaczyli
 1  
To dobry serial. Ale... Badzo lubię grę Dawida Ogrodnika... jednak to jedyna rola, gdzie się nie sprawdził... grał tak, że jego zachowań nie dało się racjonalnie wytłumaczyć może to po części wina scenariusza ale wystarczyłoby żeby grał bardziej jak dorosły a nie jak szczeniak... Żona w ciąży a ten podejmuje takie decyzje że nawet dziecko w szkole wiedziałoby że tak nie można zrobić. Długo by pisać jak postać Ogrodnika została "spieprzona". I jeszcze tak dziwnie mówi, że tylko jego nie można było zrozumieć.
W serialu było dużo dziur w scenariuszu...
 2  
najbardziej niedoceniany serial polski
 0