Łukasz Szewczyk18.11.2020 (13:10)5 komentarzy

Netflix kręci kolejny polski serial. "Otwórz oczy"

• Netflix zapowiada kolejny polski serial.
• "Otwórz oczy" to tajemnicza historię z gatunku science-fiction o losach nastoletniej Julki, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji.
• Na podstawie powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk "Druga szansa"
• Premiera w 2021 roku
Polsski serial Netflixa "Otwóz oczy"
Julka trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku, w którym traci rodzinę. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.
- Cieszymy się ogromnie, że już w przyszłym roku będziemy mogli zaprezentować użytkownikom Netflix w Polsce i na całym świecie tę wyrazistą i poruszającą historię. "Otwórz oczy" to zrodzona z ogromnej wyobraźni wyjątkowa opowieść o dojrzewaniu widziana oczami współczesnych bohaterów z zaostrzonej perspektywy - mówi Anna Nagler, dyrektor produkcji oryginalnych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej komentuje nową produkcję Netflix.

Sześcioodcinkowy serial wyreżyserowali Anna Jadowska oraz Adrian Panek. Serial produkuje MediaBrigade, a producentami wykonawczymi są Marcin Kurek oraz Cyprian Marchewka.


- "Otwórz oczy" to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. Dla mnie interesujące w pracy nad tą historią było to, że opisując drogę głównej bohaterki sięgnęliśmy również do jej świata wewnętrznego. A pełna energii i pomysłów obsada, składająca się głównie z młodych aktorów, często pierwszy raz pojawiających się na ekranie, stworzyła atmosferę, która mam nadzieję, będzie odczuwalna w serialu - mówi Anna Jadowska, reżyserka serialu

- Julka to bardzo współczesna bohaterka, która próbuje rozwiązać zagadkę swojej tożsamości i świata, w którym się znalazła. Musi zmierzyć się z kłamstwem i manipulacją, żeby odkryć prawdę. Jej historia jest pełna napięcia i kolejnych zwrotów akcji. To wyjątkowy projekt łączący gatunki, które bardzo cenię: romans, horror, film gotycki, oraz kino mystery, drogi i akcji czy teenage drama. Mieliśmy wielką frajdę kręcąc tę historię - dodaje Adrian Panek, reżyser serialu

W serialu zobaczymy debiutującą Marię Wawreniuk, która wcieli się w postać Julki oraz Ignacego Lissa w roli tajemniczego Adama, który staje się przewodnikiem dziewczyny po ośrodku.

Serial jest na etapie postprodukcji, a premiera na Netflix odbędzie się w 2021 roku.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Serial o Julce, która daje tyłek dla kuckolda.
 2  
co raz więcej europejskich seriali, a te amerykańskie to głównie papka propagandowa, na czymś takim Netflix długo nie pociągnie,
 3  
ten mały SSmański skur.wysyn z Żoliborza znów dolewa oliwy do ognia, tak w sejmie jak i na ulicach. Nasłał pałkarzy na kobiety!

# piekło kobiet
# ***** ***
# [email protected]ć
 2  
będzie to SF więc odpuszczam tym razem
 0  
To nasz SF będzie zapewne operą mydlaną
 0