Łukasz Szewczyk27.11.2020 (11:59)1 komentarz

Meryl Streep i Nicole Kidman w musicalu Netflixa "Bal". Premiera w grudniu (wideo)

• W grudniu 2020 roku na platformie Netflix najnowsza produkcja Ryana Murphy'ego - musical "Bal" z udziałem m.in. Meryl Streep, Jamesa Cordena, Nicole Kidman, Kerry Washington
Plakat filmu "Bal"
Plakat filmu "Bal"
Gwiazdy nowojorskiej sceny Dee Dee Allen (w tej roli trzykrotna laureatka Oscara Meryl Streep) i Barry Glickman (zdobywca nagrody Tony James Corden) przeżywają kryzys swojej sławy: ich nowe i bardzo drogie show na Broadway'u okazało się klapą, która może zaważyć na ich karierze. W międzyczasie w małym miasteczku w stanie Indiana, młoda licealistka Emma Nolan (Jo Ellen Pellman) doznaje zupełnie innego zawodu: mimo wsparcia ze strony dyrektora liceum (Keegan-Michael Key), przewodnicząca rady szkoły (Kerry Washington) nie wyraża zgody, by Emma zabrała swoją dziewczynę Alyssę (Ariana DeBose) na szkolny bal. Dee Dee i Barry widząc w trudnej sytuacji dziewczyny szansę na odbudowanie swojego wizerunku, ruszają jej z pomocą, zabierając ze sobą Angie (zdobywczyni Oscara Nicole Kidman) i Trenta (Andrew Rannells) - kolejną parę cynicznych aktorów szukających trampoliny do sławy. W miarę rozwoju wydarzeń sprawy nieoczekiwanie zmieniają obrót i kierująca się początkowo wyłącznie egoistycznymi pobudkami czwórka łączy siły, by podarować Emmie noc, podczas której będzie mogła w końcu poczuć się sobą.
"Bal "to spektakularna i wzruszająca adaptacja nagradzanego i nominowanego do nagrody Tony broadwayowskiego musicalu autorstwa Chada Beguelina, Boba Martina i Matthewa Sklara.


Premiera musicalu "Bal" 11 grudnia 2020 roku na Netflix

Komentarze (1 - 1 z 1)

Obsada ok, ale biorąc po uwagę że to produkcja Netflix, to wiadomo że będzie z tego gniot poprawny politycznie
 2