Łukasz Szewczyk03.12.2020 (11:44)12 komentarzy

Rusza globalna platforma streamingowa Discovery+. Kiedy start w Polsce?

• Discovery ogłasza uruchomienie nowego globalnego serwisu streamingowego Discovery+
• W ofercie m.in. odcinki kultowych programów, w tym kolekcja Natural History BBC, produkcje A&E Networks oraz Group Nine. W Europie dodatkowo transmisje Igrzysk Olimpijskich
• W USA platforma ruszy 4 grudnia 2020 roku. W Polsce jeszcze w tym miesiącu
Rusza globalna platforma streamingowa Discovery+. Kiedy start w Polsce?
Za nami światowa premiera discovery+ (www.discoveryplus.com), płatnego serwisu streamingowego Discovery, oferującego treści non-fiction na świecie. W Stanach Zjednoczonych serwis zadebiutuje 4 stycznia 2021 roku we współpracy z firmą Verizon. Jej klienci posiadający wybrane plany taryfowe otrzymają 12-miesięczny dostęp do discovery+ na platformie operatora. discovery+ jest już obecne w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz w Indiach. W ciągu roku zostanie uruchomione w ponad 25 krajach na całym świecie.
- Przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy bardzo intensywnie nad stworzeniem i uruchomieniem discovery+. Zaangażowaliśmy w ten projekt wszystkie nasze siły i zasoby strategiczne - naszych partnerów dystrybucyjnych i reklamowych na całym świecie, nasze marki, nasze gwiazdy. W serwisie znajdzie się najbogatsza oferta treści VOD i szeroka oferta programów oryginalnych, wyprodukowanych specjalnie na potrzeby tej platformy. Dzięki discovery+ stajemy się na świecie platformą numerem jeden w kategorii "non-scripted" zapewniając widzom wyjątkową, klarownie zaprezentowaną i zróżnicowaną ofertę programów lifestylowych i dokumentalnych, którą będą mogli cieszyć się w swoich domach i na urządzeniach przenośnych. Wierzymy, że discovery+ jest idealnym uzupełnieniem istniejącej oferty streamingowej i niezmiernie cieszymy się na współpracę z firmą Verizon, dzięki której nasze fantastyczne programy trafią do jej klientów - powiedział David Zaslav, Prezes i Dyrektor Generalny Discovery, Inc.

W Stanach Zjednoczonych discovery+ będzie oferować największe zasoby treści spośród wszystkich nowych serwisów streamingowych. Widzowie znajdą na nim szeroki wybór produkcji własnych w podziale na popularne kategorie tematyczne, w których Discovery jest liderem: "Lifestyle i związki"; "Dom i jedzenie"; "Kryminalne zagadki"; "Zjawiska paranormalne"; "Przygoda i odkrywanie" oraz "Wiedza" i "Środowisko". Oferta obejmie także ofertę filmów dokumentalnych w formule na żądanie.

Na rynku amerykańskim użytkownicy discovery+ otrzymają w jednym miejscu dostęp do ponad 55 tys. odcinków serii o różnorodnej tematyce, ponad 2 500 bieżących programów i klasyków z portfolio kultowych kanałów Discovery, w tym HGTV, Food Network, TLC, ID, OWN, Travel Channel, Discovery Channel oraz Animal Planet. Discovery+ będzie dostarczać treści z gatunku non-fiction kanałów HISTORY i Lifetime, należących do A&E Networks, w tym ponad 1500 odcinków popularnych serii: "Pierwsze 48 godzin", "Bring It," "Dance Moms", "Ice Road Truckers: Drogi śmierci", "Gwiazdy lombardu", "Starożytni kosmici", "Wojny magazynowe", "60 Days", "Intervention" czy "Ghost Hunters".

Platforma udostępni także ogromną kolekcję programów przyrodniczych. W tej kategorii główną atrakcją będzie wyłączny dostęp online do oferty programów produkowanych przez BBC, m.in. "The Mating Game", "Planeta Ziemia" oraz "Błękitna Planeta", a także treści produkcji "The Dodo". W tworzeniu programów discovery+ wesprą największe organizacje ekologiczne na świecie, w tym The Explorers Club, NRDC (Natural Resources Defense Council), The Nature Conservancy, Oceana i World Wildlife Fund.

Discovery+ w Polsce od grudnia 2020 roku
W poszczególnych krajach oferta D2C Discovery będzie się rozwijać dzięki bibliotece treści w lokalnych językach oraz ofercie relacji sportowych na żywo. Jeszcze w 2020 roku discovery+ będzie dostępne także w Polsce w ramach oferty player.pl. W 2021 roku planowane jest uruchomienie platformy na ponad 25 kluczowych rynkach, w tym m.in. w krajach skandynawskich, we Włoszech, Holandii i Hiszpanii. Serwis pojawi się również w Ameryce Południowej m.in. w Brazylii oraz w niektórych krajach Azji.

Od zeszłego miesiąca discovery+ działa w Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie głównym partnerem serwisu został Sky. Abonenci Sky Q mogą w ramach subskrypcji korzystać z discovery+ bez dodatkowych opłat przez 12 miesięcy. We Włoszech partnerem Discovery+ będzie TIM.

Na rynkach w Europie, gdzie Discovery+ zostanie uruchomione w 2021 roku w ofercie serwisu znajdzie się kolekcja Eurosportu, w tym m.in.: tenisowe turnieje Wielkiego Szlema, kolarskie Grand Tours, sporty motorowe, piłka nożna oraz sporty zimowe. Podczas letnich Igrzysk Olimpijskich* w Tokio w 2021 r., discovery+ będzie jedynym miejscem online, w którym kibice obejrzą każdą minutę tego wydarzenia - zarówno na żywo, jak i na żądanie.

- Discovery inspiruje i rozwija pasje ciesząc się lojalnością swoich widzów na niespotykaną skalę. Od wielu lat przedstawiamy odbiorcom z najdalszych zakątków świata historie i postacie, które stają się im niezwykle bliskie i zdobywają ich serca. Teraz dzięki wdrożeniu naszej globalnej i lokalnej strategii oraz wykorzystaniu naszego modelu działania, zabierzemy widzów rozproszonych po całym globie do całkiem nowego, fascynującego świata treści dokumentalno-rozrywkowych - powiedział JB Perrette, prezes i dyrektor generalny Discovery International.

Komentarze (1 - 10 z 12)

Jeśli nie przesadzą z cenami to będzie kolejny mały gwóźdź do trumny tradycyjnych kablówek i platform satelitarnych. Serwisy VOD rozwijają się i powstają ciągle nowe. Kablówki/platformy z kolei oferują ponad 200 kanałów tradycyjnej TV gdzie na 180 kanałach lecą miliony reklam codziennie.
 6  
Cieszy kolejne zróżnicowanie rynkowej oferty. Po DAZN, po zapowiedzi Disney+, po zapowiedzi Viaplay, po promesie HBO Max.
I cieszy tym bardziej, że pisie siki nie będą tam zaglądać, bo to przecież właściciel diabelskiego... TVN :D :D :D
 7  

cieszy tym bardziej, że pisie siki nie będą tam zaglądać
Ty jesteś lewackim bydłem i w każdym swym żałosnym wpisie musisz obrażać inteligentnych PiSowców!!!
GARDZĘ TOBĄ! Tak po prostu!

A Discovery to jest amerykańskie lewackie szambo medialne, którego nie oglądają inteligentni ludzie!

Tyle na temat.

Kończę pisanie.... bo robi się sracz.

KURTYNA!
Hsgsgshdjdghzjajheisgzbsn 3.12.2020 (13:18:51)
 29  
I cieszy tym bardziej, że pisie siki nie będą tam zaglądać, bo to przecież właściciel diabelskiego... TVN
Złomiarze, bimbrownicy, kontenerowcy, tirowcy, truckersi, drwale, łowcy staroci, pogranicznicy, celnicy, śmieciarze, mechanicy. To portfolio Discovery, które 20 - 15 lat temu wyznaczało najlepsze standardy kanałów dokumentalnych na świecie.
 5  
@tadeusz pan to tylko główna stacja, całą resztę masz na pozostałych
 1  
Przecież na Discovery nie ma co oglądać, nie każdy lubi programy typu drwale, bimbrownicy, garaż i grzebanie w kontenerach.
 13  
tylko PLANETE+
 14  
Lewacy chcą mnie zawstydzić, zrobić ze mnie głupka bez studiów, bo popieram PiS i nie mieszkam w Warszawie lub Krakowie. Ale ja nie wstydzę się ani swoich poglądów, ani miejsca zamieszkania, a studia mam ukończone! PiS to jest potężna, niezłomna i nieustraszona partia. Dumny jestem z tego, że ją wielbię i jestem pod wrażeniem jej potęgi. Nie wstydzę się mówić o sobie wprost, że jestem wyznawcą tej partii. Tak, proszę państwa - WYZNAWCĄ, chociaż wiem, że lewacy nie lubią tego słowa! Bycie wyznawcą PiS jest dla mnie powodem do dumy, nie do wstydu.
Wszystko, co PiS robi, robi dla dobra Polski, dla dobra patriotycznie nastawionych Polaków. Nawet jeśli komuś wydaje się, że jest w działaniach PiS-u coś złego, tak mu się tylko mylnie wydaje.

Ja się nie poddaję. Trwam i będę trwał przy swoich proPiSowskich poglądach, bo to aą NORMALNE poglądy.

Tyle na temat i POzdro dla minusiarza, któremu życzę szampańskiej zabawy w minusowanie mojego wpisu.
Hsgsgshdjdghzjajheisgzbsn 3.12.2020 (16:27:29)
 2  
Treści Discovery od ok 10 lat są fatalne więc nie wiem kto za to zapłaci Discovery to było coś na przełomie lat '90 (jeszcze w wersji wyłącznie angielskiej) i początek '00 do roku ok 2010 potem już tylko idą cały czas w dół, a teraz chcą żeby im za ten badziew płacić :D
 14  
Niech zgadnę, Gesslerowa też będzie! ;D

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuahahahhahahahahahahhahaha!!!
 2