Łukasz Szewczyk03.12.2020 (22:00)20 komentarzy

HBO Max zadebiutuje w Polsce w 2021 roku. Docelowo zastąpi HBO GO

• HBO Max pojawi się w Polsce
• Nowa platforma streamingowa docelowo zastąpi HBO GO
HBO Max
Andy Forssell, Head of HBO Max Global, ogłosił dzisiaj podczas konferencji Web Summit, że serwisy streamingowe HBO, które dostępne są w Europie, zostaną upgrade'owane do HBO Max w drugiej połowie 2021 roku.
Na razie brak konkretnych informacji dotyczących HBO Max w Polsce. Wiele wskazuje na to, że właściciel HBO po prostu chce ujednolicić ofertę usług streamingowych na świecie. Zmiana nie oznacza jednak, że oferta europejskich serwisów HBO Max będzie identyczna z amerykańską. Podobnie jak w przypadku Netflixa, zawartość HBO Max w poszczególnych krajach wciąż będzie uzależniona od lokalnych praw licencyjnych, szczególnie w zakresie treści zewnętrznych. Z kolei autorskie produkcje HBO Max są już stopniowo udostępniane w polskim HBO GO. Wśród nich m.in. nowy film w reżyserii Stevena Soderbergha "Niech gadają", wojenny serial "Dolina łez", serialowy thriller "Stewardesa" czy też serial "Love Life".

Przypomnijmy, że HBO Max to nowy serwis VOD koncernu Warner Media, który na rynku amerykańskim zadebiutował wiosną 2020 roku. Założeniem platformy jest oferowanie treści dla wszystkich - od dzieci po dorosłych w każdym wieku. W amerykańskiej ofercie HBO Max oprócz znanych i nowych produkcji HBO znalazły się także oryginalne produkcje z ofert Warner Bros., New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth i Looney Tunes.

Wraz ze startem HBO Max szef programowy HBO zapowiedział, że spółka o 50 proc. zwiększy inwestycje na produkcje oryginalne.

Komentarze (1 - 10 z 20)

Ciekawe jak będzie z ceną oraz z umowami klient vs kablówki, platformy cyfrowe, przecież mamy z nimi umowy na pakiet z określoną ceną więc jeśli zmienią pakiet na hbo go max to czy zwiększą ceny abonamentów, bo ja np. w cp mam w pakiecie hbo z max hd.
 6  
Wyczuwam wzrost cen. To jest więcej niż prawdopodobne. Ale zmieni się pewnie też serwis i być może zrobią profile.

@matox01 cześć filmów i wytwórni wypadnie do Disney ale część z Hulu pojawi się u nas :)
 4  
Miejmy nadzieję, że platformy cyfrowe utrzymają dotychczasowe warunki przynajmniej do końca obecnie podpisanych umów.
 10  
" Zmiana nie oznacza jednak, że oferta europejskich serwisów HBO Max będzie identyczna z amerykańską. Zawartość HBO Max w poszczególnych krajach wciąż będzie uzależniona od lokalnych praw licencyjnych, szczególnie w zakresie treści zewnętrznych. " .... i w tym jest pies pogrzebany. :)
 6  
Kolejny rok - kolejna propozycja fragmentacji rynku.
Intrygujący będzie sam proces integracji obu usług i zachowania uprawnień konsumentów.
A może i tę usługę pisie siki będą chciały "repolonizować"? :D :D :D
 7  
Fajnie bo HBO GO to slaba aplikacja
CANAL+ I CYFROWY POLSAT 4.12.2020 (11:31:20)
 10  
Pewnie wszystkim którzy mają w promocjach HBO Go, przedstawią nową droższą ofertę MAX.

Taki chwyt: jak przerwać promocję i sprzedać coś drożej.
 8  
Zdaje się, że HBO MAX kosztuje w USA dokładnie 14,99 USD (czyli na złotówki to około 55 PLN teraz). Niemało. :)
 7  
Kolejny rok - kolejna propozycja fragmentacji rynku.
Intrygujący będzie sam proces integracji obu usług i zachowania uprawnień konsumentów.
A może i tę usługę pisie siki będą chciały "repolonizować"? :D :D :D
Głupota na MAXA!
Lubię TO-to ;D
 4  
Korzystam z HBO Max w swojej willi w Pinecrest. Bardzo fajna aplikacja. Super się sprawuje na moim 77 calowym telewizorze Sony 8K.
 6