Łukasz Szewczyk07.12.2020 (17:15)14 komentarzy

Discovery+ debiutuje w Polsce. Oferta dostępna w ramach platformy Player.pl

• Discovery+ wkracza do Polski
• Kolekcja Discovery+ znajdzie się w ofercie płatnej serwisu Player.pl
• Użytkownicy otrzymają wyłączny dostęp do produkcji własnych Discovery pod marką Discovery+ Originals oraz popularnych polskich i zagranicznych serii w ramach kategorii tematycznych
Discovery+ debiutuje w Polsce. Oferta dostępna w ramach platformy Player.pl
Od wtorku (8 grudnia 2020 roku) subskrybenci Playera będą mogli obejrzeć dotychczasowe odcinki swoich ulubionych serii Discovery. Oferta obejmie łącznie 2 tys. godzin treści, w tym produkcje własne pod marką discovery+ Originals, przygotowane specjalnie z myślą o widzach korzystających z platformy VOD. Biblioteka będzie stale wzbogacana o kolejne tytuły.
Programy dokumentalno-rozrywkowe w ofercie Discovery+ zostały pogrupowane zgodnie z preferencjami widzów według ich ulubionych kategorii, takich jak: "Gorączka złota", "Dzika Alaska", "Przygoda i odkrywanie", Lifestyle", "Kryminalne zagadki", "Ciekawość". To intuicyjne i czytelne rozwiązanie ma ułatwiać poznawanie nowego i powiązanego tematycznie kontentu.

Kolekcja Discovery+ w Player.pl / Fot. materiały prasowe
Kolekcja Discovery+ w Player.pl / Fot. materiały prasowe
Wprowadzenie programów z serwisu discovery+ na Playera jest elementem globalnej strategii firmy, która poszerza i integruje swoją ofertę cyfrową. Równolegle Discovery będzie nadal rozwijać istniejące kanały telewizyjne, inwestując w nowe propozycje programowe. Już na wiosnę stacje należące do TVN Grupa Discovery szykują aż kilkadziesiąt premierowych tytułów.

- Uruchomienie globalnej platformy streamingowej discovery+ jest dla nas krokiem milowym. Bardzo się cieszę, że Polska jest jednym z pierwszych rynków, na którym zaprezentujemy programy z tego serwisu. Po raz pierwszy tak szeroka biblioteka naszych produkcji będzie dostępna w formacie VOD. Polscy widzowie uzyskają dostęp do naszych unikalnych programów w wybranym miejscu i czasie oraz na dowolnym urządzeniu - mówi Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA. - Kolekcja discovery+ na Playerze wzbogaca też naszą ofertę dystrybucyjną. Mocno wierzymy, że odpowiada ona na nowe oczekiwania widzów, dając im przedsmak radości korzystania z obszernych zasobów treści i poszerza obszar współpracy z partnerami. Najlepszym tego przykładem są już podpisane partnerstwa ze Sky w Wielkiej Brytanii czy z Verizon w USA - dodaje Kieli.

Kolekcja Discovery+ w Player.pl / Fot. materiały prasowe
Kolekcja Discovery+ w Player.pl / Fot. materiały prasowe
W grudniu 2020 r. użytkownicy Playera będą mogli obejrzeć trzy nowe serie discovery+ Originals. Wśród nich przygotowana specjalnie dla polskich widzów "Pasja na Krawędzi" z Bartoszem Ostałowskim. Znany drifter przez lata tworzył popularnego vloga, w którym testował wyjątkowe samochody i relacjonował najważniejsze imprezy sportowe. Rozmawiał z gwiazdami motoryzacji, przedstawicielami świata sportu, biznesu, a także zwykłymi ludźmi, którzy zarazili się motoryzacyjną pasją. Jego gośćmi byli już Krzysztof Hołowczyc i Richard Hammond. discovery+ zaprasza na nową odsłonę tej lubianej przez internautów produkcji. W premierowym sezonie widzowie poznają jeszcze lepsze samochody oraz kolejnych wyjątkowych gości. Na fotelu pasażera zasiądą m.in.: Radosław Majdan, Gabi Drzewiecka czy Mateusz Gessler.

Globalną propozycją będzie serial dokumentalny "Estonia - katastrofa na morzu", w którym świadkowie zrelacjonują tragiczne wydarzenie z 28 września 1994 roku, gdy prom M/S Estonia zatonął w drodze z Tallina do Sztokholmu. Z kolei najnowsze podwodne odkrycia rzucą światło na nowe fakty w tej sprawie.

Druga globalna propozycja to film dokumentalny "Największa tajemnica Mount Everest" grupa himalaistów pod wodzą Jake'a Nortona - uznanego odkrywcy, podróżnika i filmowca - spróbuje rozwiązać zagadkę George Mallory'ego i Andrew Irvine'a, którzy w 1924 r. zaginęli w trakcie wyprawy na najwyższy szczyt świata. Czy rzeczywiście udało im się dotrzeć na samą górę? A może przegrali walkę z naturą w trakcie podejścia?

Stopniowo w ofercie będą pojawiały się kolejne autorskie tytuły.

Kolekcja Discovery+ w Player.pl / Fot. materiały prasowe
Kolekcja Discovery+ w Player.pl / Fot. materiały prasowe
W discovery+ znajdą się także inne popularne tytuły, m.in. "Gorączka Złota", "Złomowisko.PL", "Kamperem przez świat", "Ekstremalna Alaska", "Mikronacje", "Truckerki", "Operacja: LOT", "Nagi instynkt przetrwania: Elita", "Bimbrownicy", "Dr Pryszczylla", "Człowiek kontra niedźwiedź", seria "Ciężarówką przez...", "Bracia Collins biorą się do roboty", "Wiza na miłość", "Salon sukien ślubnych US", "Sześć razy córka", "Mój sąsiad morderca", "Pojedynki Eda Stafforda", "Gorączka złota: Parker na złotym szlaku", "Klan z Alaski", "Morze złota", "Suknie ślubne dla puszystych" oraz wiele innych.

discovery+ w Polsce dostępny będzie w pakiecie Start VOD w Playerze

Komentarze (1 - 10 z 14)

Wiedziałem o tym od ponad miesiąca.
 9  
I jeszcze zapłacić pośrednikowi.
Piczka śmierdziuszka 7.12.2020 (22:02:48)
 6  
Fajnie, że Discovery+ będzie dostępne w pakiecie VOD a nie tym droższym VOD+TV
 0  
Tylko patrzeć, jak polecą Gesslerówką! ;D
 3  
to sie będzie działo
 0  
Oferta bardzo słaba. Same lifestylowe programu dla średnio rozgarniętych widzów. Choć pewnie zwieracz-podszywacz będzie miał w czym wybierać.
 0  
player jest beznadziejny..ciężko się przegląda materiały, muli, wiesza.szkoda nerwów jak ktoś ogląda przez smartfona w duecie z chromcastem
 3  
Player jest dobry. Wykupiłem pakiet bez reklam, ale reklamy nadal nadają. Problem ciągły w tym temacie na Apple TV. Nie potrafią sobie z tym poradzić od ponad dwóch miesięcy. Poprzednio z pakietu zrezygnowałem właśnie z tego powodu. Byłem pewny, że po takim czasie problem zniknął. Ale się myliłem. Kolejna rezygnacja i szarpanie się ze zwrotem pieniędzy.
 1  
Programy znane z ramówek kanałów Discovery. Żadnych specjalnych rarytasów.
 1  
jest kilka nowych serii i programów dokumentalnych. A dokładnie trzy nowe producje.
 1