Łukasz Szewczyk11.12.2020 (9:04)1 komentarz

"Nieobecni". Nowy serial Playera, którego scenariusz napisało samo życie (wideo)

• We wtorek (29 grudnia 2020 roku) na Playerze zadebiutuje nowa produkcja własna serwisu.
• "Nieobecni" to poruszająca historia Mili, która przyjeżdża do domu na Święta i odkrywa, że jej bliscy zniknęli.
• Serial, inspirowany przypadkami głośnych zaginięć, łączy w sobie obyczaj z intrygującym wątkiem śledczym.
"Nieobecni". Nowy serial Player Orginal
Główną bohaterką "Nieobecnych" jest Mila Gajda - znana oraz ceniona artystka i performerka. Po długiej nieobecności dziewczyna przyjeżdża do rodzinnego Kasprowa na święta Bożego Narodzenia. To tutaj, w małym miasteczku mieszkają jej najbliżsi - Marcin, Dorota i Olek Gajdowie. Kiedy Mila dociera do domu, zastaje okruszki na talerzach, zimną herbatę w kubkach, karpia pływającego w wannie i rozpoczęte przygotowania do świąt. Brakuje jednak najważniejszego - rodziców i brata! Godziny mijają, a bliscy nie wracają i nie dają znaku życia. Kobieta rozpoczyna dramatyczne poszukiwania, nieustannie zadając sobie pytanie: "Gdzie oni są?!" Jak to możliwe, że w małej miejscowości, w której wszyscy wszystko o sobie wiedzą, nikt nic nie widział i nic nie słyszał? W tym trudnym momencie Mila poznaje Filipa Zacharę, ekscentrycznego - mającego zespół Aspergera, a przy tym niezwykle bystrego - podkomisarza z Centrum Osób Zaginionych. Już pierwsze spotkanie Mili i Filipa doprowadza do starcia dwóch bardzo silnych, ale równie skrajnych osobowości, które są jak ogień i woda! Wspólnie szukając jakichkolwiek wskazówek dotyczących tajemniczego zniknięcia, zaczną odkrywać tajemnice rodziny Gajdów. Kiedy kolejne sekrety wypłyną na powierzchnię, Mila będzie musiała zmierzyć się z odpowiedzią na pytanie: "Na ile znamy tych, których kochamy?".
Na ekranie widzowie zobaczą m.in.: Justynę Wasilewską, Piotra Głowackiego, Danutę Stenkę, Annę Dymną, Izabelę Kunę, Grzegorza Damięckiego, Zbigniewa Stryja, Tomasza Włosoka i Łukasza Garlickiego .


Pomysłodawczynią i scenarzystką wiodącą serialu jest Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, a scenariusz powstawał we współpracy z Daną Łukasińską, Karoliną Szymczyk-Majchrzak i Adamem Cioczkiem. Reżyserem serialu jest, nominowany w 2010 r. do Oscara, Bartosz Konopka, a autorem zdjęć Paweł Dyllus. Za scenografię odpowiada Magda Widelska-Władyka, za kostiumy Marta Ostrowicz, zaś za charakteryzację Malwina Musialska. Kierowniczką produkcji jest Dagmara Bończyk, a producentką Katarzyna Czarnecka.

Dwa pierwsze - z dziesięciu - odcinki serialu trafią do biblioteki Playera już we wtorek 29 grudnia . Pierwszy epizod będzie udostępniony w ofercie bezpłatnej.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Świetna wiadomość.
 2