Łukasz Szewczyk11.12.2020 (19:02)1 komentarz

Player powiększa ofertę. Rusza projekt "6. piętro w Twoim domu"

• Player i Teatr 6. piętro łączą siły
• W ramach współpracy w Playerze znajdą się ciekawsze propozycje z bieżącego repertuaru teatru. Pierwszym dostępnym w tej formule tytułem będzie "Ożenek".
Player powiększa ofertę. Rusza projekt "6. piętro w Twoim domu"
Projekt "6. piętro w Twoim domu" jest kolejną odpowiedzią świata kultury na wynikające z pandemii koronawirusa nowe restrykcje gospodarcze. W sytuacji zamknięcia teatrów, spektakle z bieżącego repertuaru 6. piętra będzie można obejrzeć w Playerze, bezpiecznie i komfortowo w zaciszu własnego domu. Komedie, dramaty, pastisze i satyry polityczne złożą się na różnorodny gatunkowo repertuar on-line, który zaspokoi rozmaite gusta i zaciekawi nawet najwytrawniejszych odbiorców teatru. Wśród propozycji w Playerze znajdą się m.in: "Ożenek", "Ucho Prezesa czyli Scheda", "Niezwyciężony" a także zupełnie nowa, interaktywna odsłona "Szkła kontaktowego - live & touch".
Inauguracja współpracy odbędzie się 11 grudnia, wraz z premierą spektaklu "Ożenek". Nieśmiertelna komedia Nikołaja Gogola w przenikliwej, widowiskowej inscenizacji Andrzeja Bubienia to prawdziwa teatralna uczta. Widowisko, któremu tempo i wigor nadają intrygi swatów oraz umizgi swatanych, zalotników reprezentujących tyle groteskowe, ile przezabawne typy ludzkie. Matrymonialne perypetie Iwana Kuźmicza Podkolesina i Agafii Tichonownej okazują się zaskakującym splotem pragnień i możliwości, zamiarów i losów, którymi podszyte są przygotowania do tytułowej ceremonii. "Ożenek" to galeria przejmująco celnych, a zarazem bawiących do łez portretów niemłodych kawalerów i panien, aktualnych zawsze, ilekroć uczucie, status i szansa na szczęście stają się przedmiotami handlowej transakcji.

Siłą "Ożenku" jest cała kolekcja postaci, które na stałe wpisały się w światową tradycję teatru komedii. W roli podstarzałego kawalera Podkolesina zobaczymy Michała Żebrowskiego. Podejrzanie atrakcyjną pannę na wydaniu zagra Paulina Chruściel. Z brawurowymi rolami swatów zmierzą się Anna Dereszowska (jako Fiokła Iwanowna) oraz Piotr Głowacki (Koczkariew). Ponadto na scenie ujrzymy feerię brawurowych kreacji: dynamiczne spotkania, dialogi i konfrontacje młodych talentów (Dorota Krempa, Kamil Szklany) z gwiazdami polskiej komedii (Joanna Żółkowska, Janusz Chabior, Cezary Pazura, Cezary Żak).

Reżyserem spektaklu jest Andrzej Bubień. Scenografię do spektaklu zaprojektowała Anita Bojarska, muzykę skomponował Piotr Salaber.

Premiera spektaklu "Ożenek" na Playerze już 11 grudnia. Materiał dostępny będzie w ofercie transakcyjnej - 30 zł za dostęp na 48 godz.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Miał byc nowy serwis player+ i ipla razem i gdzie to??
 2