Łukasz Szewczyk22.02.2021 (18:32)14 komentarzy

Rusza nowy serwis VOD FilmBox+. Zastąpi FilmBox Live

• Grupa Kino Polska TV uruchomiła serwis streamingowy FilmBox+.
• Usługa jest dostępna przez stronę internetową Filmbox.com, aplikację na urządzenia mobilne oraz aplikacje w telewizorach.
FilmBox+
FilmBox+ oferuje dostęp zarówno do biblioteki treści VOD, jak i do kanałów telewizyjnych z portfolio Grupy Kino Polska TV emitowanych na żywo przez 24 godziny na dobę. FilmBox+ jest następcą dotychczasowej usługi FilmBox Live. Serwis działa na nowej infrastrukturze technologicznej, zyskał łatwiejszy w obsłudze, przyjazny użytkownikowi interfejs, możliwość oglądania treści na czterech urządzeniach w tym samym czasie, a także specjalnie przygotowaną dla użytkowników ofertę programową, składającą się m.in. z filmów, seriali i dokumentów.
- Z przyjemnością ogłaszamy start naszej nowej usługi FilmBox+, która oficjalnie zastępuje serwis FilmBox Live. FilmBox+ znakomicie integruje się z usługami naszych partnerów biznesowych i dostarcza komplementarną, urozmaiconą rozrywkę, stawiając odbiorcę w centrum uwagi - komentuje Berk Uziyel, Prezes firmy SPI International, która jest większościowym akcjonariuszem Kino Polska TV SA.

Platforma umożliwia wybór jakości materiałów (od 360p do 1080p) lub jej automatyczne dostosowanie do szybkości połączenia (tzw. adaptive bitrate). Aplikacja korzysta również z nowego, specjalnie zaprojektowanego playera, daje możliwość streamingu obrazu z aplikacji na telewizor przez usługę ChromeCast lub AirPlay oraz możliwość dodawania treści do listy ulubionych filmów czy seriali. W najbliższych miesiącach zostanie wprowadzona usługa Smart Collection, czyli algorytmicznego dobierania treści dla użytkownika (pod kątem jego nastroju, ulubionego gatunku lub specjalnej okazji).

FilmBox+ oferuje szeroki wybór treści od największych dystrybutorów na świecie, w tym hollywoodzkie hity kinowe z udziałem aktorskich gwiazd i perełki kina niezależnego, a także treści tematyczne. Obecnie użytkownicy FilmBox+ mogą oglądać ponad tysiąc hitów filmowych podzielonych na 13 kategorii i 11 kanałów telewizyjnych na żywo (Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Kino TV, Gametoon HD, FilmBox Premium HD, FilmBox Extra HD, DocuBox HD, Fashionbox, Fast&Fun Box HD, 360 Tune Box, FilmBox Arthouse).

Użytkownicy FilmBox+ mogą korzystać z serwisu bezpośrednio na stronie Filmbox.com, przez aplikację FilmBox+ na urządzenia mobilne z dostępem do internetu (Android, iOS) oraz przez urządzenia kompatybilne z Android TV.

FilmBox+ początkowo będzie kosztował 14,99 zł miesięcznie przy zakupie jednorazowym oraz 9,99 Pzł miesięcznie przy zakupie subskrypcji na rok.

Komentarze (1 - 10 z 14)

Abonenci chcą nowości. A na filmbox ich brak. Nie wróżę sukcesu. Ilość abonentów tyle co i teraz. Czyli wielkość błędu statystycznego.
 11  
Jeśli masz wykupiony pakiet film w canal plus przez internet, to filmbox vod masz zawarty we wspomnianym pakiecie.
 3  
Na Filmboxie jest wiele ciekawych filmów offowych na kanale Arthouse
 1  
Nie wiem czy wiecie, ale Filmboxy należą do Kino Polska. I żeby oglądać wszystkie ich filmy wystarczy mieć pakiet CDA Premium
 2  
A gdzie po9zycje w 4k?????
 0  
jest chromecast?
 3  
9zł mies.. przez rok to duzo jak na ich filmy w canal+ daja ten pakiet za darmo w nowej umowy.ale lepszy jest raczej cinemax
 3  
Płacić 15 - 10 PLN miesięcznie za "kontent" gdzie na większości tych kanałów lecą reklamy non stop codziennie ?
 1  
No właśnie, ciekawe co z Filmbox Live w ramach abonamentu za Filmbox w Platformie Canal+, ciekawe czy też się coś zmieni?
 0  
co oni mają z tymi plusami w nazwie.
Discovery+
Filmbox+
Disney+
 2