Łukasz Szewczyk26.02.2021 (9:44)10 komentarzy

Wiosna w TVP VOD: Premierowe filmy i seriale, rozrywka, archiwa TVP, produkcje BBC

• Premierowe filmy i seriale, powrót do przeszłości z unikatowymi archiwaliami oraz rozrywka - taka będzie wiosna w TVP VOD
• Nie zabraknie również sprawdzonych formatów i kolejnych sezonów ulubionych seriali, a także zrealizowanych z rozmachem seriali BBC.
Wiosna w TVP VOD: Premierowe filmy i seriale, rozrywka, archiwa TVP, produkcje BBC
Wiosnę w TVP VOD zapoczątkował pierwszy sezon mini serialu "Genialna przyjaciółka", ekranizacja największego dzieła uwielbianej przez czytelników Eleny Ferrante o trwającej ponad 60 lat kobiecej przyjaźni. Drugi sezon serialu dostępny będzie w TVP VOD od kwietnia. Zaintryguje także "Miniaturzystka" ze zjawiskową Anyą Taylor-Joy. Wśród premier serialowych w TVP VOD pojawią się także m.in. "Babie lato" - przejmujący dramat historyczny rozgrywany na tle kolonialnych Indii, najnowszy remake "Wszystkich stworzeń dużych i małych" o ciężkiej, ale i wdzięcznej pracy młodego weterynarza, i laureatka Złotych Globów - "Elżbieta I" z genialną kreacją Helen Mirren. Od marca do maja, w każdą niedzielę TVP VOD zaprasza na premiery całego sezonu nowego tytułu serialowego, a dodatkowo w piątki i soboty od marca do czerwca na extra premiery kolejnych odcinków wybranych tytułów.
Z nowości fabularnych TVP VOD, prezentowanych w ramach kolekcji Wolne soboty, warto wymienić m.in. dramat "Hawking" o chorującym na stwardnienie zanikowe boczne wybitnym fizyku Stephenie Hawkingu, z fenomenalnym Benedictem Cumberbatchem. Emocji dostarczy także obsypany nagrodami "Ja, Daniel Blake" Kena Loacha o bezduszności biurokracji, rozbawi i wzruszy "Kwartet" o kulisach przygotowania koncertu w domu spokojnej starości. W wielkanocny niedzielny poranek na najmłodszych czekać będą także animacje o superbohaterach, m.in. "Kumple z dżungli" o paczce przyjaciół ratujących dżunglę z rąk misia-terrorysty, czy "Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów", w której dwaj Galowie kolejny raz odpierają atak Rzymian na wioskę.

Dla miłośników wysmakowanych produkcji od BBC, TVP VOD przygotowało "Weekend wielkich powrotów" - w pierwszych dniach kwietnia widzowie wrócą do całych sezonów ulubionych tytułów, m.in.: "Wojny i pokoju", "Nędzników", szerokiego wyboru ekranizacji Jane Austen (m.in. "Emma", "Duma i uprzedzenie", "Rozważna i romantyczna"), a także bawiących do łez komedii, m.in. "'Allo 'Allo!" czy "Co ludzie powiedzą?".

Wiosna w TVP VOD to kontynuacja ulubionych seriali produkcji TVP, których premierowe odcinki dostępne będą jak zwykle przed emisją w telewizji. Na vod.tvp.pl można będzie oglądać odcinki m.in. 3. sezonu "Stulecia Winnych", "M jak miłość", "Komisarza Alexa", "Leśniczówki", "Barw szczęścia", "Na dobre i na złe", "Ojca Mateusza", "Klanu" czy "Na sygnale".

Z międzynarodowych kontynuacji serialowych zobaczymy ponownie cieszące się olbrzymią popularnością tureckie produkcje: "Więzień miłości", "Elif", "Przysięga" oraz wspaniale przyjętą rosyjską "Kozacką miłość". Z zagranicznych nowości antenowych, dostępny będzie ukraiński serial "Czarna róża" o historii nauczycielki Valerii, która na skutek wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu i kłamstwa odrzuconego adoratora zostaje rozdzielona z ukochanym na kilkadziesiąt lat, a także francuska produkcja "Karmazynowe wesele" - o tajemniczej śmierci panny młodej i mrocznych sekretach rodziny.

Nie zabraknie także premier spektakli Teatru Telewizji, serii dokumentalnych "Geniusze i marzyciele", "Sekretne życie kotów" (nowość), a także kontynuacji popularnych programów rozrywkowych i teleturniejów, m.in. 4. sezonu "The Voice Kids", 3. sezonu "Dance Dance Dance", 3. sezonu "To był rok!", "Kabaretu. Super Show Dwójki", "Koło fortuny", "Va banque", "Jaka to melodia?" "Familiada", "Postaw na milion".

Wiosna w TVP VOD to także zbiór unikalnych archiwaliów. Od 3 marca, w ramach cyklu Klasyczna środa, TVP VOD zaprezentuje klasykę kina polskiego m.in. "Jańcio Wodnik" z poruszającą kreacją Franciszka Pieczki, "Wniebowzięci" z niezapomnianym duetem Maklakiewicz-Himilsbach czy "Spis cudzołożnic" z Jerzym Stuhrem, a od 31 marca także teatralne adaptacje Aleksandra Fredry, m.in. "Pan Jowialski" (1976), "Trzy po trzy" (1977) czy "Pierwsza lepsza" (1974). Widzowie powrócą do przeszłości i pierwszych produkcji z historii Telewizji Polskiej, oglądając od 18 marca "Czwartki z Kobrą" (m.in. spektakle "Samolot do Londynu", "Amerykańska guma do żucia Pinky", "14 maja o północy", "Umarły zbiera oklaski", "Śmierć w samochodzie", "Upiór w kuchni") oraz od 13 maja spektakle Sceny Młodego Widza (m.in. "Skrzydełka", "Tajemnica szkolnego dzwonka", Zwierzoczłekoupiór", "Serce"). Od 13 marca sobotnie poranki rozpocznie program dla dzieci i młodzieży "5-10 15", a od 5 kwietnia w tygodniu kultowy program dla młodzieży "Rower Błażeja", z nieodżałowanym Marcinem Kołodyńskim i nastoletnią Pauliną Chylewską. Wakacje zainauguruje cykl "Klasyczne teatralne czwartki", w ramach którego zostaną pokazane przedstawienia klasyki Teatru Telewizji (kilkadziesiąt spektakli, m.in. "Klik klak", "Kto tu wpuścił dziennikarzy", "Kwartet", "Lęki poranne", "Lord Jim", "Mateczka", "Miś Kolabo").

Od prima aprilis będą bawić także skecze Kabaretu Potem. W Dzień Dziecka najmłodszych przywitają pierwsze w polskiej telewizji dobranocki - m.in. "Miś z okienka", "Jacek i Agatka" oraz kolekcja teatralna dla dzieci. Z okazji rocznicy urodzin Papcia Chmiela (7 czerwca), TVP VOD udostępni poświęconą twórcy "kolekcję komiksową" z animacją "Tytus, Romek i A'Tomek", a także filmami dokumentalnymi o Henryku Jerzym Chmielewskim.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Jedna z lepszych ramówek.
 11  
Może i bogata, ale ja pisowskiej telewizorni nie oglądam dla zasady. Wszystkie programy tvpis od pięciu lat mam usunięte z listy kanałów w TV.
 9  
Mam tylko telewizję naziemną i oglądam tylko TVP. Nieprzerywanie programów i filmów reklamami to jest duży atut zachęcający do oglądania. Do tego ramówka jest rozbudowana i różnorodna, jest w czym wybierać, a nie jak w dużych stacjach komercyjnych, gdzie przez pół dnia lecą paradokumenty. Można nie lubić PiSu, ale oferta TVP jest najlepsza ze wszystkich naziemnych. Amen.
 22  
Wiemy Macieju Dmuchawo Radomska.
Wygłaszałeś to już wielokrotnie pod setka nicków, także jako kobieta.

Problem w tym że piszesz nie w temacie, bo dotyczy on oferty VOD, a nie telewizji :)
 22  
Gratulacje dla TVP, w końcu dobry kontent :D :D :D
 19  
Tak apropo VOD TVP. To tam przerywają filmy seriale i programy itp reklamami. Potrafią dać nawet do 7-10 reklam przed wyemitowaniem programu VOD o reklamach w trakcie wolę już nie wspominać ile ich jest.
 13  
***** ***
 10  
No niestety, ale od kiedy przerywają programy reklamami wyrzuciłem te aplikacje ze swojego TV. Nie cierpię reklam i wybieram te aplikacje które reklam nie nadają. Wole zapłacić. Ostatnio była bardzo ciekawa promocja w Player TV- 50 zł za cały rok bez reklam. Poprawili też zdecydowanie aplikacje. Reklamy są tak nachalne i tak monotematyczne i tacy wszyscy w tych reklamach szczęśliwi / nawet jak mają biegunkę/ że wszystko opada. Trzeba to cholerstwo omijać jak tylko się da.
 10  
to może być zaniepokojony sekretarz stanu
 1  
Uwielbiam oglądać TVP, szczególnie Wiadomości z Holecką. Tak sie zastanawiam-....może dlatego tak często zmieniam telewizor, szybko sie psuje, gdyż rzucam w niego czym popadnie.
 19