Łukasz Szewczyk31.03.2021 (12:16)brak komentarzy

Spotify Mixes. Nowe personalizowane listy odtwarzania z ulubionymi wykonawcami, gatunkami i dekadami

• Spotify uruchamia nową bazę personalizowanych playlist.
• Składanki z najpopularniejszymi utworami ulubionych artystów, gatunków i dekad od dziś są dostępne dla wszystkich użytkowników serwisu na całym świecie.
Spotify Mixes. Nowe personalizowane listy odtwarzania z ulubionymi wykonawcami, gatunkami i dekadami
Spotify wprowadza format Spotify Mixes zainspirowany najbardziej popularną wśród użytkowników spersonalizowaną playlistą Daily Mix. Od dziś wśród nowości dostępnych w sekcji "Przygotowane dla Ciebie" pojawią się dodatkowo nowe spersonalizowane składanki z top utworami ulubionych artystów, gatunków i dekad. Jak to działa?

Każda składanka jest tworzona w oparciu o historię odtwarzania użytkownika oraz najczęściej wybieranych przez niego artystów, gatunki i dekady muzyczne. Dzięki niej nie tylko usłyszymy swoich ulubionych wykonawców, ale także wrócimy do ulubionych utworów ich autorstwa.
W skład list wchodzą również sugestie piosenek, które mogą spodobać się użytkownikowi w przyszłości. Każda składanka jest aktualizowana na bieżąco, co pozostawia nieograniczone możliwości odkrywania nowych treści.

Im więcej interakcji między użytkownikiem a różnego rodzaju utworami, tym dokładniejszy algorytm, który uczy się preferencji muzycznych użytkownika i przewiduje które utwory mogą podobać mu się w przyszłości.

- W ramach platformy istnieje ponad 345 milionów wersji Spotify, oferujących prawdziwie spersonalizowane doświadczenia dla każdego użytkownika. Innowacyjne produkty i usługi wprowadzone w ramach platformy stają się więc idealnymi narzędziami do poszerzania horyzontów muzycznych i odkrywania nowych brzmień, które byłyby trudne do odkrycia w inny sposób - dodaje Gustav Söderström, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju w Spotify

Składanki Spotify Mixes są dostępne od dziś dla użytkowników wersji bezpłatnej oraz Premium na całym świecie