Łukasz Szewczyk01.05.2021 (9:54)1 komentarz

Maj w HBO GO. Nowe seriale i premiery filmowe (wideo)

• Wszystkie premiery HBO GO na maj 2021, dzień po dniu
HBO GO
Miesiąc rozpocznie się od premiery nowego sezonu serialowej antologii "Dziewczyna z doświadczeniem". Produkcja ta skupia się na relacjach między kobietami do towarzystwa a ich klientami, którym zapewniają one znacznie więcej niż tylko seks. W tej odsłonie historia osadzona została w Londynie, a główna bohaterka, w którą wciela się Julia Goldani Telles (serial The Affair), obraca się w świecie branży technologicznej. Inną nowością będzie kolejny sezon serialu "Czarny poniedziałek" opowiadającego o grupie outsiderów, która w drugiej połowie lat osiemdziesiątych przejmuje klub oldboyów z Wall Street. W produkcji po raz kolejny wystąpili nominowany za stworzoną przez siebie kreację do Złotego Globu oraz Emmy Don Cheadle, a także Regina Hall czy Andrew Rannells.
Po kilku latach przerwy, we wznowionej wersji, wraca nagrodzony Złotym Globem i dwoma statuetkami Emmy serial HBO "Terapia". Tym razem w roli terapeutki występuje trzykrotna zdobywczyni Emmy Uzo Aduba (serial Mrs. America), która prowadząc sesje w dzisiejszym Los Angeles, pomaga swoim pacjentom uporać się z ich problemami, jak również sama mierzy się z własnymi wyzwaniami.

W maju nie zabraknie propozycji filmowych zarówno dla miłośników produkcji prosto z Hollywood, jak i kina europejskiego. Dla fanów legendarnego już w historii kina pięściarza Rocky'ego przygotowana została specjalna gratka - do serwisu HBO GO dodana zostanie seria filmów "Rocky" oraz "Creed", a także wyjątkowy dokument "Rocky: 40 lat legendy" przedstawiający kulisy powstania kultowych filmów i pracy, jaką włożył w nie Sylvester Stallone. Fanów boksu na pewno ucieszy także jeszcze jeden film pozostający w tej tematyce - "Prawo dżungli". W produkcji tej Charlie Hunnam i Jack O'Connell wcielają się w role dwóch braci - pięściarza i jego managera, którzy po jednej z przegranych walk stają przed
koniecznością spłacenia długu zaciągniętego u szefa miejscowego gangu.
Inną filmową premierą będzie musicalowa adaptacja przebojowego filmu z 1983 roku "Dziewczyna z doliny". Dwoje zakochanych w sobie ludzi, pochodzących z różnych środowisk, wbrew woli rodziców i przyjaciół, decyduje się w niej zawalczyć o swój związek. Kolejną nowością będzie widowiskowy film Disneya "Mulan" przedstawiający historię nieustraszonej młodej kobiety, która z miłości do swojej rodziny i kraju ryzykuje wszystkim co ma, aby stać się jednym z największych wojowników, jakiego widziały Chiny. Swoje premiery w HBO GO będą mieć także dwa polskie filmy: "Letnie popołudnie", opowiadające o nietolerancji i ukrytych krzywdach, oraz "Interior" - historia dwojga nieznających się bohaterów, których ścieżki w końcu się krzyżują. W filmie tym w rolach głównych zobaczymy Piotra Żurawskiego i Magdalenę Popławską.


Pod koniec miesiąca zaplanowana została premiera nowego filmu HBO z Ruth Wilson i Andrew Scottem w rolach głównych. "Oslo" to oparta na prawdziwych wydarzeniach produkcja przedstawiająca historię tajnych negocjacji, niewiarygodnej przyjaźni i małej grupy cichych bohaterów - Izraelczyków i Palestyńczyków, którzy doprowadzili do Porozumień z Oslo w 1993 roku. Obraz nakręcono na podstawie wyróżnionej nagrodą Tony sztuki o tym samym tytule autorstwa J.T. Rogersa.

Na widzów, którzy lubią europejski punkt widzenia w maju w HBO GO czeka szereg filmów bardzo różnorodnych, pod wieloma względami, nie tylko kraju pochodzenia. Wśród nich będzie m. in historia trzech kobiet, które nie mają ze sobą nic wspólnego poza faktem, że pracują w jednym miejscu i codziennie razem przekraczają francusko-belgijską granicę, aby do tej pracy dojechać - to w filmie "Pracujące dziewczyny". Historię jedenastoletniej dziewczynki, która musi zamieszkać ze swoją surową babcią w małym włoskim miasteczku, podczas gdy jej rodzice wyjeżdżają za pracą do Francji, opowie "Osamotniona". Kolejną propozycją będzie "Siła przyzwyczajenia", obraz autorstwa siedmiu reżyserek i reżyserów, śledząca życie różnych kobiet i pokazująca rzeczywistość z ich punktu widzenia. Największy nacisk zostaje w niej położony na z pozoru niezauważalną przemoc, która spotyka bohaterki zarówno w życiu prywatnym, jak i w społecznym. Hiszpańskie "Samotne wilki" to dramat więzienny w estetyce kina noir opowiadający o korupcji na najwyższych szczeblach władzy. "Czarna wdowa" natomiast przedstawia historię byłej narkotykowej baronowej, która wraca do Amsterdamu, aby zmierzyć się z niedokończonymi sprawami i raz na zawsze uratować swoją rodzinę przed konsekwencjami jej przestępczego życia.

Na najmłodszych widzów czeka premiera kolejnych odcinków i sezonów seriali animowanych "Młodzi Tytani: Akcja!", "Masza i niedźwiedź", "Fungisy!" oraz ukochanej przez dzieci" Świnki Peppy". W maju dodane zostaną także nowe pozycje takie jak "Alice i Lewis", czyli serial animowany o sześcioletniej Alice, która ma magiczny klucz otwierający drzwi do Krainy Czarów. Tam poznaje uroczego królika o imieniu Lewis i szybko się z nim zaprzyjaźnia. Inną propozycją będzie serial "CoComelon," który dzięki pięknej animacji 3D i wpadającym w ucho piosenkom sprawi frajdę dzieciakom. Produkcja pomaga przedszkolakom w nauce czytania, liczenia i rozpoznawania dźwięków oraz kolorów.

Na amatorów produkcji dokumentalnych czeka premiera intrygującego rumuńskiego filmu "Ojcze nasz", w którym twórcy pokazują ciążę jako punkt wyjścia do podjęcia rozważań na temat skomplikowanych rodzinnych relacji. Kolejną nowością będzie "Zbrodnia stulecia" - dwuczęściowy film dokumentalny HBO wyreżyserowany przez zdobywcę Oscara Alexa Gibneya. Pokazuje on, jak działania wielkich koncernów farmaceutycznych i forsowane przez nie przepisy umożliwiają nadprodukcję, lekkomyślną dystrybucję i nadużywanie syntetycznych opioidów. Dla widzów, którzy lubią konwencję wieczornych programów typu talk show i mają ochotę na trochę śmiechu, przygotowana została premiera programu "Przerwa z Sam Jay". Jego gospodyni zajmie się najpopularniejszymi tematami kulturalnymi i społecznymi z mijającego tygodnia. Poruszać będzie takie kwestie jest rasa, polityka, nauka, celebryci, religia i wiele innych - każdy analizować będzie ze swojego wyjątkowego i wywrotowego punktu widzenia.Pełny wykaz premier HBO GO - maj 2021 (dzień po dniu):

• 1 maja
A Black Lady Sketch Show II, odc. 2
Rocky
Rocky II
Rocky III
Rocky IV
Rocky V
Rocky Balboa
Creed: Narodziny legendy
Creed II
Rocky: 40 lat legendy
Chłodnia
Kręglogłowi
Moja młodsza siostra
Krew pelikana

• 2 maja
1982
Gambit budapeszteński
Prawo dżungli

• 3 maja
Nierealne, odc. 4
Mare z Easttown, odc. 3
Miasto na wzgórzu II, odc. 6
Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VIII, odc. 10
Dziewczyna z doświadczeniem, odc. 1-13 (cały sezon)
Dziewczyna z doświadczeniem II, odc. 1-14 (cały sezon)
Dziewczyna z doświadczeniem III, odc. 1-2
Ucieczka z Alcatraz
Zimnicea

• 4 maja
Rodzice II, odc. 8
Batwoman II, odc. 12

• 5 maja
Mayans M.C. III, odc. 9

• 6 maja
Opowieść podręcznej IV, odc. 4
Kwas

• 7 maja
Wampiry: Dziedzictwo III, odc. 11
Młody Sheldon IV, odc. 17
Droga do szczęścia
Młodzi Tytani: Akcja! VI, odc. 1-25
Fungisy!, odc. 19-38
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera: Opowieść Zacka Snydera
Głęboka rana
Na planie, odc. 903

• 8 maja
A Black Lady Sketch Show II, odc. 3
Dziewczyna z doliny
Opieka zastępcza

• 9 maja
Bez pożegnania
Mulan
Samotne wilki

• 10 maja
Dziewczyna z doświadczeniem III, odc. 3
Mare z Easttown, odc. 4
Nierealne, odc. 5
Miasto na wzgórzu II, odc. 7
Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VIII, odc. 11
Dania
Nie jesteśmy aniołami

• 11 maja
Zbrodnia stulecia, cz. 1
Rodzice II, odc. 9
Batwoman II, odc. 13

• 12 maja
Zbrodnia stulecia, cz. 2
Mayans M.C. III, odc. 10

• 13 maja
Opowieść podręcznej IV, odc. 5
Ojcze nasz
Letnie popołudnie

• 14 maja
Wampiry: Dziedzictwo III, odc. 12
Młody Sheldon IV, odc. 18
Alice i Lewis, odc. 1-28
Czarna wdowa
Na planie, odc. 904

• 15 maja
A Black Lady Sketch Show II, odc. 4
Siła przyzwyczajenia

• 16 maja
Axios IV, odc. 7
Osamotniona
Relikt

• 17 maja
Dziewczyna z doświadczeniem III, odc. 4
Mare z Easttown, odc. 5
Nierealne, odc. 6
Miasto na wzgórzu II, odc. 8
Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VIII, odc. 12

• 18 maja
Rodzice II, odc. 10
All American III, odc. 12
Batwoman II, odc. 14

• 19 maja
Superman i Lois, odc. 6

• 20 maja
Opowieść podręcznej IV, odc. 6
Interior

• 21 maja
Wampiry: Dziedzictwo III, odc. 13
Świnka Peppa III, odc. 1-9
Świnka Peppa IV, odc. 1-9
Prawdziwe męstwo
Na planie, odc. 905

• 22 maja
Przerwa z Sam Jay, odc. 1
A Black Lady Sketch Show II, odc. 5
Woda dla słoni
Pracujące dziewczyny

• 23 maja
Axios IV, odc. 8
Na świat

• 24 maja
Czarny poniedziałek III, odc. 1
Terapia IV, odc. 1-2
Dziewczyna z doświadczeniem III, odc. 5
Mare z Easttown, odc. 6
Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VIII, odc. 13

• 25 maja
Terapia IV, odc. 3-4
All American III, odc. 13

• 26 maja
Superman i Lois, odc. 7

• 27 maja
Opowieść podręcznej IV, odc. 7

• 28 maja
CoComelon, odc. 1-20
Masza i niedźwiedź III, odc. 1-26
To nie jest kraj dla starych ludzi
Na planie, odc. 906

• 29 maja
Przerwa z Sam Jay, odc. 2
A Black Lady Sketch Show II, odc. 6
Australia
Ja, Irena i Ja
Wyspa kłamstw

• 30 maja
Axios IV, odc. 9
Oslo
Pająki z papieru
Podjazdy

•31 maja
Terapia IV, odc. 5-6
Dziewczyna z doświadczeniem III, odc. 6
Mare z Easttown, odc. 7

Komentarze (1 - 1 z 1)

Kolejny bardzo dobry miesiąc.Opowiesc podręcznej nowa seria i kultowa kolekcja Rocky. To jest to na co czekam. Bardzo dobrym elementem było wrzucenie wszystkich serii o agencie 007 .
HBO po raz kolejny udowadnia że wcale nie chodzi o nowości żeby było przebojowo. Zresztą podobnie myślą też osoby zarządzające Canal+ i Netflix
 0