Łukasz Szewczyk01.05.2021 (11:11)brak komentarzy

Premiery Canal+ na maj. "Nowi mutanci", "Obsesja", "Greta", "Eastern", "Capone", "Polowanie"

• Wszystkie premiery maja na antenach pakietu Canal+
• Wśród propozycji nowe seriale (m.in. "Obsesja", "Wystawieni") oraz premiery filmowe (m.in. "Greta", "Polowanie", "Nowi mutanci", "Eastern", "Capone").
"Nowi mutanci"
Maj w Canal+ to przede wszystkim nowe seriale. Na świecie pandemia. Wszyscy siedzimy w domach i czekamy na lepsze czasy. Co więc robią aktorzy? No, przede wszystkim się nudzą. I gadają. Niby pretekstem są próby online do spektaklu, ale tak naprawdę gadać można o wszystkim. Serial "Wystawieni" (od 1 maja) to wielki popis dwóch wybitnych brytyjskich aktorów, którzy jeszcze niedawno wspólnie bawili nas w serialu "Dobry omen". David Tennant znany jest także z "Doctora Who" i "Broadchurch", zaś Michael Sheen z "Masters of Sex", czy sagi "Zmierzch". Tu obaj przed kamerkami, zarośnięci i nieuczesani grają lekko podkoloryzowane wersje samych siebie męczących siebie i swoich bliskich (w tych rolach też autentyczne rodziny) nudnym życiem w odosobnieniu. Do tego sporo gościnnych występów innych gwiazd.
Kolejna propozycja to "Obsesja" (od 28 maja). Fascynujący serialowy kryminał, w którym równie interesująca jest rozwikłanie zagadki, kto i dlaczego zabił, jak cała egzotyczna dla nas warstwa obyczajowa. Ta sześcioodcinkowa francusko/izraelska koprodukcja rozgrywa się właśnie w tym drugim kraju. To tam w pierwszym odcinku jesteśmy świadkami ślubu i wesela, na którym w pewnym momencie gaśnie światło, a gdy znowu robi się jasno okazuje się, że świeżo poślubiony pan młody nie żyje. I wszystko (łącznie ze śladami krwi) wskazuje na to, że zabiła go panna młoda. Rozpoczyna się śledztwo, które robi się coraz bardziej skomplikowane, a pochodząca z Francji panna młoda - Nathalie - okazuje się jedną wielką chodzącą tajemnicą. Tylko czy ktoś zdoła ją rozwikłać zanim znowu ktoś zginie?

Wśród filmowych propozycji premiera filmu "Greta" (od 7 maja). Mroczny wielkomiejski thriller z jeszcze mroczniejszą tytułową bohaterką. Młoda kelnerka Frances znajduje w nowojorskim metrze drogą torebkę. W środku są dokumenty właścicielki - Grety Hideg, więc następnego dnia Frances idzie odnieść torebkę wraz z zawartością. Greta (Isabelle Huppert) okazuje się pochodzącą z Francji starszą wdową, która zaprasza ją na kawę. Dwie kobiety zaprzyjaźniają się, tym chętniej, że Frances rok wcześniej straciła matkę i z przyjemnością przebywa w towarzystwie starszej, fascynującej osoby. Fascynacja jest obustronna tyle, że ta ze strony Grety szybko okazuje się niezdrowa.

Z kolei "Polowanie" (od 9 maja) to czarna komedia, która w ironiczny sposób próbuje pokazać współczesne podziały wśród Amerykanów. Nabrzmiały one do tego stopnia, że ludzie już nie tylko dogryzają sobie w internecie, ale najchętniej wszyscy by się tam pozabijali. I o tym właśnie jest ten film. Grupa ludzi budzi się w lesie z kneblami w ustach. Uwalniają się, znajdują broń i zanim orientują się, że są zwierzyną w okrutnym polowaniu spora część z nich ginie. Reszta próbuje przeżyć i zorientować się gdzie są i dlaczego to właśnie oni zostali porwani i "zaproszeni" na tę imprezę. Odpowiedzi są naprawdę zaskakujące.

Najnowszy film o komiksowych mutantach z wydawnictwa Marvel (to ten sam świat, który znamy z serii "X-Men", czy filmów o Deadpoolu) to próba sprawdzenia się superbohaterów w zupełnie nowym gatunku kina. "Nowi mutanci" (od 10 maja) są bowiem horrorem. Oto grupka nastolatków z nadprzyrodzonymi umiejętnościami podczas pobytu w tajemniczym szpitalu łączy swe siły w walce z równie nadnaturalnym przeciwnikiem. To film, który może zainteresować zarówno fanów kina superbohaterskiego, jak i miłośników horrorów.

"Eastern" (od 22 maja) to jeden z najciekawszych, najodważniejszych i najoryginalniejszych polskich filmów ostatnich lat. To fabuła, która nie boi się przekraczać barier gatunkowych, żonglować chwytami ze współczesnego kina popularnego i niemalże poetyckimi alegoriami. Oto Polska jakiej nie ma, ale o której często opowiadamy między sobą wyolbrzymiając swoje obawy i pragnienia. Polska z łatwym dostępem do broni, pełna zamkniętych osiedli, gdzie honor jest najważniejszy, a krwawa rodzinna zemsta jest ceniona ponad wszystko inne. Jak na Dzikim Zachodzie. Jak w średniowieczu. To opowieść o dwóch młodych dziewczynach, które nie do końca potrafią odnaleźć się w takiej rzeczywistości. Czy to w ogóle możliwe?

Takiego filmu o Alu Capone jeszcze nie było, choć powstały ich wcześniej dziesiątki. W filmie "Capone" (od 30 maja) w rolę najsłynniejszego gangstera w historii wcielali się między innymi Robert De Niro, Jason Robards, czy Jon Bernthal, ale tym razem jest inaczej. I Tom Hardy to Al Capone jakiego jeszcze nie widzieliście na ekranie. Bo dotąd historie o Alu kończyły się na tym jak trafia do więzienia. Tymczasem tu, po blisko dekadzie za kratkami, wreszcie wychodzi na wolność. Schorowany, zmęczony, z poważnymi kłopotami psychicznymi. To postać niemalże tragiczna, otoczony bliskimi, którym nie ufa i którzy nie ufają jemu, z agentami FBI na karku, którzy wciąż wierzą, że trafią na trop schowanych przez Capone dziesięciu milionów dolarów. W sumie on też by je chętnie zobaczył, ale nie pamięta, gdzie są...

Pełny wykaz premier na kanałach Canal+ na maj 2021 (dzień po dniu):

• 1 maja
Miasto bezprawia (Canal+ Premium)
Zgniłe uszy (Canal+ Film)
Wystawieni, sezon 1 (Canal+ Seriale)
Przełęcz Diatłowa: w poszukiwaniu prawdy 1- 4 (Canal+ Dokument)

• 2 maja
W środku burzy (Canal+ Premium)
Kolej na miłość (Canal+ Film)
Wystawieni, sezon 2 (Canal+ Seriale)
Sekrety budowniczych piramid odc.5 (Canal+ Dokument)

• 3 maja
Dead Trigger - Oddział śmierci (Canal+ Premium)
Adwokat (Canal+ Film)
Druidzi - Historia i tajemnica celtyckich kapłanów (Canal+ Dokument)

• 4 maja
Gniazdo zła (Canal+ Film)
Mistrzowie przekąsek w akcji 2 odc. 3 (Canal+ Dokument)

• 5 maja
Babyteeth (Canal+ Film)
Aretha Franklin: Historia największych przebojów (Canal+ Dokument)

• 6 maja
Greta (Canal+ Premium)
Na podbój kosmosu: Poza Układem Słonecznym (Canal+ Dokument)

•7 maja
Upadek odc. 2 (Canal+ Premium)
Klangor odc. 7 (Canal+ Premium)

• 8 maja
Polowanie (Canal+ Premium)
UFO. Sprawa wagi światowej (Canal+ Dokument)

• 9 maja
Nowi mutanci (Canal+ Premium)
Jak być dobrą żoną (Canal+ Premium)
Sekrety budowniczych piramid odc.6 (Canal+ Dokument)

• 11 maja
Inicjacja (Canal+ Film)
Mistrzowie przekąsek w akcji 2 odc. 4 (Canal+ Dokument)

• 12 maja
Sekret bogini fortuny (Canal+ Film)
Cher: Historia największych przebojów (Canal+ Dokument)

• 13 maja
Tajemnica lasu umarłych odc. 1 i 2 (Canal+ Premium)
Na podbój kosmosu: Komunikacja (Canal+ Dokument)

• 14 maja
Upadek odc. 3 (Canal+ Premium)
Klangor odc. 8 (Canal+ Premium)

• 15 maja
Król Staten Island (Canal+ Premium)
Juventus: czarno-biała historia (Canal+ Dokument)

• 16 maja
Dorastanie z przytupem (Canal+ Premium)
Szczęśliwy jak kot (Canal+ Dokument)

• 18 maja
Pod nadzorem (Canal+ Film)
Mistrzowie przekąsek w akcji 2 odc. 5 (Canal+ Dokument)

• 19 maja
Legendy komedii 4 odc. 1 (Canal+ Dokument)

• 20 maja
Tajemnica lasu umarłych odc. 3 i 4 (Canal+ Premium)
Na podbój kosmosu: Ziemia (Canal+ Dokument)

• 21 maja
Eastern (Canal+ Premium)
Upadek odc. 4 (Canal+ Premium)

• 22 maja
Pojedynek na głosy (Canal+ Premium)
Cała prawda o Tekashi69 (Canal+ Dokument)

• 23 maja
Nigdy, rzadko, czasami, zawsze (Canal+ Premium)

• 25 maja
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam (Canal+ Film)
Mistrzowie przekąsek w akcji 2 odc. 6 (Canal+ Dokument)

• 26 maja
Sami bez mamy (Canal+ Film)
Legendy komedii 4 odc. 2 (Canal+ Dokument)

• 27 maja
Tajemnica lasu umarłych odc. 5 i 6 (Canal+ Premium)
Na podbój kosmosu: Przyszłość (Canal+ Dokument)

• 28 maja
Upadek odc. 5 (Canal+ Premium)
Obsesja odc. 1 (Canal+ Premium)

• 29 maja
Capone (Canal+ Premium)

• 30 maja
Niewybrane drogi (Canal+ Premium)