Łukasz Szewczyk10.06.2021 (9:43)brak komentarzy

W lipcu premiera polskiego serialu Netflixa "Rojst`97". Jest już oficjalny zwiastun (wideo)

• Netflix ogłosił premierę produkcję drugiego sezonu polskiego serialu "Rojst"
• W obsadzie ponownie Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Do obsady dołączą Magdalena Różczka i Łukasz Simlat
• Opublikowano także oficjalny zwiastun
Polski serial Netflixa - "Rojst’97" / Fot. Netflix
Polski serial Netflixa - "Rojst’97" / Fot. Netflix
"Rojst9`7" rozpoczyna się podczas "powodzi stulecia", która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi. Te dwa, tylko pozornie niezwiązane ze sobą, wydarzenia odkrywają serię tajemnic w mieście. Gronty to teraz miejsce zbrodni, której rozwiązaniem zajmie się Anna Jass (Magdalena Różczka) - bezkompromisowa policjantka z Warszawy - oraz miejscowy inspektor Adam Mika (Łukasz Simlat).
Magdalena Różczka w polskim serialu Netflixa "Rojst’97" / Fot. Netflix
Magdalena Różczka w polskim serialu Netflixa "Rojst’97" / Fot. Netflix
W międzyczasie do miasta wraca Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), aby zostać nowym redaktorem naczelnym "Kuriera". Natomiast Witold Wanycz (Andrzej Seweryn) wydaje się nosić w sobie odpowiedzi na większość zadawanych przez policję pytań. Jego życie jednak pochłaniają wspomnienia, które nie dają mu spokoju. "Rojst'97" poza kryminalną intrygą, jest również opowieścią o fascynujących latach 90. w Polsce czasu transformacji oraz odkupienia.

Łukasz Simlat w polskim serialu Netflixa "Rojst`97" / Fot. Netflix
Łukasz Simlat w polskim serialu Netflixa "Rojst`97" / Fot. Netflix
Reżyserem i współautorem scenariusza (który powstał na kanwie scenariusza Marcina Wrony i Pawła Maślony pt. "Mord"), napisanego wspólnie z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek. Produkcja Frame sp. z o.o.


Premiera serialu "Rojst`97" w środę 7 lipca 2021 roku na platformie Netflix.