Łukasz Szewczyk17.06.2021 (14:51)

Tęczowe party na Spotify. Nowe playlisty we współpracy z polskimi artystami LGBT

• Czerwiec to czas celebrowania wolności, równości i tolerancji
• Z okazji Pride Month Spotify okazuje szczególne wsparcie dla queerowych twórców i społeczności LGBTQ+, uruchamiając tematyczne playlisty
• Twarzami polskiej odsłony kampanii zostali m.in.: Micuła, thekayetan, Antonina czy WaluśKraksaKryzys
Teczowe party
o roku oczekiwania na ulice polskich miast wracają Marsze Równości! Z tej okazji, najpopularniejsza platforma muzyczna na świecie, Spotify, prezentuje nowe playlisty promujące queerowych artystów, celebrując w ten sposób różnorodność i wyjątkowość podczas Miesiąca Dumy.
Wśród nowości na platformie pojawią się playlisty:
Pride Polska - przygotowana we współpracy z polskimi artystami reprezentującymi środowisko LGBTQ+, a wśród nich Micuła, thekayetan, Antonina, WaluśKraksaKryzys, jak również NANGA, Caville, Yulia i wielu innych;
Tęczowe Party - playlista pełna najpopularniejszych lokalnych i międzynarodowych utworów autorstwa twórców wspierających lub należących do społeczności LGBTQ+. Znajdziemy na niej takie kultowe kawałki jak "Born This Way" Lady Gagi, "Believe" w wykonaniu Cher czy "Stronger" Britney Spears.

Obie playlisty są pełne utworów, opowiadających o akceptacji własnej wyjątkowości, które pozwolą wypełnić atmosferą miłości i równości każdą zbliżającą się imprezę.
Przez cały czerwiec użytkownicy Spotify zyskają również dostęp do specjalnej zakładki Pride zawierającej wyjątkowe brzmienia ze wszystkich stron świata oraz dedykowane playlisty z porywającą muzyką do świętowania Miesiąca Dumy z podniesioną głową. Pod zakładką słuchacze znajdą także polecane podcasty poruszające tematykę równości i tolerancji.