Łukasz Szewczyk21.06.2021 (16:10)brak komentarzy

Kolekcja dokumentów Discovery+ o piłce nożnej w Player.pl. Premiera "Pele: ostatni mecz"

• Player przygotował gratkę dla pasjonatów piłki nożnej.
• Na platformie dostępna jest kolekcja filmów dokumentowanych Discovery+, które pozwolą zajrzeć jeszcze głębiej w świat futbolu.
• Wśród premier film dokumentalny o legendzie piłki nożnej - "Pele: ostatni mecz". Obraz ukazuje kulisy ostatniego ważnego spotkania w karierze sportowca i jego pożegnania z boiskiem
"Pele: ostatni mecz"
Kiedy piłkarski świat żyje rozgrywkami EURO 2020, Player przygotował specjalną - dodatkową - gratkę dla fanów tego sportu. Już teraz w serwisie można obejrzeć wyjątkowe dokumenty o największych legendach piłki nożnej. Wśród propozycji m.in. relacja z najlepszego sezonu FC Liverpool, sukcesach FC Barcelony czy poruszający dokument o Diego Maradonie.
W ofercie pojawił się tytuł absolutnie obowiązkowy dla pasjonatów piłki - "Pele: ostatni mecz". 28 sierpnia 1977 r. "król piłki nożnej" abdykował. Pelé, brazylijska legenda boiska, oficjalnie pożegnał się z karierą sportową. Jego decyzja zaskoczyła wszystkich, ostatnia koszulka piłkarska piłkarza stała się całunem historii tej dyscypliny. W dokumencie widzowie będą świadkami jego ostatniej gry, pożegnania ze sportem, a tym samym świadkami końca pewnej epoki futbolu. "Pele: ostatni mecz" to obraz drużyny "bogów", złotego wieku piłki nożnej i świetności, jaka go charakteryzowała. To także portret legendy sportu widziany oczami tych, którzy go znali.

Z kolei "FC Barcelona: mistrzowie z bliska" to ośmioodcinkowa seria dokumentalna to opowieść o najpopularniejszym klubie sportowym na świecie, FC Barcelona. Każdy odcinek skupia się na jednym z kluczowych meczów w sezonie 2018/19. Wszystkie spotkania na boisku stają się punktem wyjścia dla wielu opowieści o bohaterach Barcy: obecnych i byłych graczach, menedżerach, załodze personelu oraz kibicach w każdym wieku i każdej narodowości.

Film dokumentalny "Liverpool: Powrót mistrzów" to historia spektakularnego triumfu Liverpool F.C. w Premier League w sezonie 2019/2020. Produkcja przedstawia ekskluzywne zakulisowe materiały pozyskane z tysięcy godzin nagranych w trakcie całego roku meczy i treningów, które dają unikatowy wgląd w chwile chwały i upadków piłkarzy klubu. Twórcy nie tylko zajrzeli do szatni, ale także pokazali emocje i doświadczenia ponad 500 milionów kibiców z całego świata, którzy razem ze swoimi idolami stawiali czoło pandemii COVID-19 oraz innym wyzwaniom.

"Co zabiło Maradonę?" Prawdziwy geniusz, legenda boiska, ikona piłki nożnej! Diego Maradona, uważany za jednego z najlepszych graczy w historii piłki nożnej, odszedł nagle pod koniec 2020 r. Wielki sportowiec skrywał jednak również ciemną stronę - na świeczniku i poza nim prowadził trudną walkę z uzależnieniami. Na przestrzeni lat różnego rodzaju używki dawały mu siłę, by grać na mistrzowskim poziomie, ale równocześnie rujnowały zdrowie. Dokument "Co zabiło Maradonę" rzuci światło na to, co tak naprawdę zniszczyło jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.