Łukasz Szewczyk21.06.2021 (18:13)brak komentarzy

Nowa seria dokumentalna Discovery+. "Królowa metamfetaminy" na Playerze

• Siostra amerykańskiego aktora i komika Toma Arnolda w latach 80-tych XX wieku stworzyła imperium narkotykowe rozciągające się od Iowa do Kalifornii.
• Lori Arnold - była "Królowa metamfetaniny" - opowiada o swoim życiu w trzyczęściowej serii dokumentalnej pod marką Discovery+ Originals.
Królowa metamfetaminy
Dokument "Królowa metamfetaminy" rzuca "kryształowo niebieskie" światło na życie i narkobiznes Lori Arnold. Produkcja zabiera widzów w bardzo osobistą podróż i pozwala odkryć, w jaki sposób kobieta stała się narkomagnatem. Wraz z bohaterka, twórcy programu wracają do "miejsca, w którym wszystko się zaczęło" - jej rodzinnego miasta Ottumwa w stanie Iowa. Tam przez sześć lat kierowała narkotykowym biznesem, które przyczyniło się do wybuchu metamfetaminowej epidemii na Środkowym Zachodzie. W szczytowym momencie Lori produkowała w swoim laboratorium około 5-10 kilogramów substancji odurzającej tygodniowo, zarabiając na tym co najmniej 200 tysięcy! W końcu narkotyki, pieniądze i władza zupełnie nią owładnęły, aż w końcu wpadła w ręce FBI.
Teraz przyszedł czas na rachunek sumienia. Lori, pod okiem kamer, stawia czoło swojej przeszłości, odwiedza rodzinne miasto i wraca wspomnieniami do chwil spędzonych z najbliższymi, w tym sławnym bratem, Tomem Arnoldem. Podczas podróży do lat młodości, na powierzchnię wypływają sekrety rodzinne i traumy, które sprowadziły Lori na złą i wyboistą drogę.

Seria "Królowa amfetaminy" pokazuje kulisy biznesu, który zapewniając władzę i sukces, przyniósł za sobą koszmar uzależnienia. Teraz, po latach, Lori próbuje naprawić błędy przeszłości - odbudować relacje z bliskimi, zwłaszcza z synem Joshem. W rodzinnym miasteczku musi też zmierzyć się ze zgubnymi skutkami swojej działalności, które do tej pory odczuwa jej społeczność i nie tylko.

- Dokument "Królowa metamfetaminy" obrazuje wszechobecność narkotyków w lokalnych społecznościach, ale jego centralnym punktem jest historia samej Lori. To obraz głęboko osobistej drogi ku samoświadomości kobiety-dealera, odpowiedzialnej za to wszystko. Ta historia obrazuje błyskawiczny wzlot i nieunikniony upadek jednego z największych amerykańskich imperiów narkotykowych - mówi Lisa Holme, Group SVP, Content & Commercial Strategy dla Discovery +.

- Myśleliśmy, że zrobimy film o "królowej narkotyków" odpowiedzialnej za wybuch metafetaminowej epidemii na Środkowym Zachodzie w latach 80-tych, a odkryliśmy trudną historię rodziną. Pełno w niej przemocy i walki z uzależnieniem. To historia o tym, jak naiwna dziewczyna stała się magnatem biznesowym. Mimo że znajduje się już poza murami więzienia, winę za swoje czyny będzie ponosić dożywotnio - dodaje Julian P. Hobbs, reżyser i producent dokumentu.

Dokument "Królowa metamfetaminy" został wyprodukowany dla discovery+ przez Talos Films, dyrektorem i producentem jest Julian P. Hobbs, a producentem wykonawczym Elli Hakami. Liz Massie jest starszym producentem wykonawczym ze strony discovery+.

Brutalnie szczera trzyodcinkowa seria dokumentalna "Królowa metamfetaminy" zadebiutowała w Polsce 21 czerwca. Dostępna jest wyłącznie w serwisie player.pl.