Łukasz Szewczyk02.07.2021 (18:00)brak komentarzy

Głośny dokument Discovery+ "Michael Jackson: Sztuka kłamstwa" dostępny w Playerze

• Kariera Michaela Jacksona od początku budziła zachwyt, podobnie jak kontrowersje. Od lat 90. "Królowi Popu" towarzyszyły plotki o pedofilii.
• Po latach grupa ekspertów od mowy ciała i psychologii sądowej postanowiła przyjrzeć się wypowiedziom medialnym piosenkarza i ocenić jego prawdomówność. Czy Jackson naprawdę był niewinny?
Głośny dokument Discovery+ "Michael Jackson: Sztuka kłamstwa" dostępny w Playerze
Michael Jackson był największą gwiazdą popu na świecie. Najpierw podbijał serca młodej publiczności jako 8-letni lider zespołu "Jackson 5", a następnie rozpoczął błyskotliwą karierę solową. Jego sława obiegła cały świat. Podobnie jak kontrowersje wokół jego życia prywatnego. Przez ponad 20 lat kariery aż dwukrotnie stanął przed sądem i musiał bronić się przed oskarżeniami o wykorzystywanie seksualne dzieci. Nigdy nie został skazany, ale wątpliwości nie zniknęły.
Czy Micheal Jackson kłamał przed kamerą, kiedy zapewniał o swojej niewinności? Ile było prawdy w stawianych mu zarzutach? Analityk mowy ciała dr Cliff Lansley, ekspert ds. lingwistyki profesor Dawn Archer i psycholog sądowy Kerry Daynes wspólnie analizują medialne wypowiedzi gwiazdora i dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Co kryje się w jego wystąpieniach? Czy Michael Jackson był niewinny?

Polska premiera filmu dokumentalnego discovery+ Originals "Michael Jackson: Sztuka kłamstwa" w serwisie player.pl (dostępny od 1 lipca).