Łukasz Szewczyk05.07.2021 (16:36)brak komentarzy

Nowa odsłona serwisu VOD.pl. Premiery prosto z kina

• Ringier Axel Springer Polska uruchamia nową odsłonę platformy VOD.PL.
• Będzie można na niej oglądać premiery prosto z kina, kultowe produkcje, filmy festiwalowe, kino ambitne, a także produkcje skierowane do najmłodszych.
VOD.PL
Nowe wydanie serwisu VOD.PL to przede wszystkim wsparcie najważniejszych platform końcowych oraz UX i UI tych aplikacji. Dostęp do filmów i seriali z bazy VOD.PL będzie można zakupić na określony w ofercie czas. Nowa odsłona serwisu to także ulepszony odtwarzacz wideo i wyszukiwarka dostępnych tytułów. Nawigacja została zaprojektowana tak, aby umożliwić szybsze znalezienie poszukiwanych treści. Nową funkcją jest również możliwość zapisania wybranych filmów i seriali na Listę Ulubionych, dzięki czemu łatwiej będzie wybrać interesujący materiał do obejrzenia.
- Wierzę, że nowa odsłona platformy VOD.PL będzie satysfakcjonująca dla naszych użytkowników. Podczas współpracy zgodnie koncentrowaliśmy się na doświadczeniu odbiorców i nad wdrożeniem funkcjonalności, które umilą korzystanie z naszego serwisu. Wśród nowości wyróżniamy intuicyjny interfejs, nowoczesny odtwarzacz, a także nowy sposób autoryzacji - mówi Piotr Ślubowski, Dyrektor Segmentu VOD, Ringier Axel Springer Polska

Obecny system logowania zastąpiono autoryzacją proponowaną przez własną usługę Ringier Axel Springer - O!Konto. Zapewnia ona dostęp nie tylko do VOD.PL, ale również do wielu innych serwisów oraz usług i ofert za pomocą jednego loginu i hasła.

Od lipca widzowie mogą korzystać z VOD.PL w nowej odsłonie na przeglądarkach internetowych i poprzez aplikacje na system Android lub iOS. Aplikacje posiadają wygodny, intuicyjny interfejs, będą również wyposażone w funkcję obsługi Google Chromecast do przesyłania treści na telewizory. Kolejnym krokiem będzie udostępnienie dedykowanych aplikacji VOD.PL na telewizory z systemami Android TV, Samsung TV oraz LG webOS.

Projekt nowego VOD.PL realizuje zespół firmy Redge Technologies (dawniej Atende Software), największego w regionie dostawcy produktów dla telewizji internetowej. Serwis VOD.PL działa dzięki dostępnej w chmurze technologii Redge Media. Wdrożenie objęło zarówno nową odsłonę portalu, jak i całe zaplecze technologiczne obsługujące zarządzanie treścią oraz jej dystrybucję poprzez rozproszony system klasy CDN.