Łukasz Szewczyk01.08.2021 (10:56)1 komentarz

Sierpień w HBO GO. Nowe seriale i premiery filmowe

• Wszystkie premiery HBO GO na sierpień 2021, dzień po dniu
HBO GO
W sierpniu do HBO GO powraca z drugim sezonem bohaterka z uniwersum DC - "Stargirl", czyli serial o uczennicy liceum Courtney Whitmore, która staje na czele nowej grupy superbohaterów. Premierę będzie miała również drugi sezon kontynuacji kultowego serialu Słowo na L, czyli "Słowo na L: Generacja Q" o grupie przyjaciół prowadzących intensywne życie w Los Angeles, pełne miłości, seksu, sukcesów i niepowodzeń. Z drugim sezonem wraca również serial "Work in progres" o starzejącej się lesbijce, która po rozstaniu próbuje stanąć na nogi, a zderza się z globalną pandemią.
Wśród filmowych propozycji znajdą się dwie uznane produkcje z Bradleyem Cooperem -"Snajper", a w nim Cooper jako żołnierze elitarnej jednostki Navy SEALs, oraz "Narodziny gwiazdy", gdzie Cooper wciela się w gwiazdora muzyki country, który pomaga utalentowanej kelnerki - w tej roli Lady Gaga. Fanów seriali akcji ucieszy na pewno fakt, że w serwisie pojawią się filmy "300" i "300: Początek imperium" - zrealizowane z rozmachem filmy o starożytnych bohaterach. W sierpniu w HBO GO pojawi się również film "Lucy wśród gwiazd" z Natalie Portman wcielającej się w roli astronautki, która po powrocie z misji w kosmosie zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością. Widzowie będą mogli obejrzeć również "Wyśniony świat" z Margot Robbie w roli kryminalistki w amerykańskiej historii miłosnej z czasów Wielkiego Kryzysu. Do serwisu powróci Gal Gadot w roli nieustraszonej "Wonder Woman", która zrobi wszystko, żeby uchronić świat przed wojną i chaosem. Kolejną propozycją jest "Percy" - oparty na faktach film z Christopherem Walkenem w roli rolnika, który decyduje się podjąć walkę z wielką korporacją. Nie zabraknie też lekkiej rozrywki - do serwisu zostanie dodany film "Ja cię kocham, a ty z nim" ze Stevem Carellem i Juliette Binoche o wdowcu, który zakochuje się w dziewczynie swojego brata. Wielbicielom thrillerów warto polecić "Każdy twój oddech" - przejmujący film o psychiatrze, którego kariera staje pod znakiem zapytania, gdy jedna z jego pacjentek odbiera sobie życie.

Dla amatorów kina światowego przygotowany został wybór filmów z rozmaitych zakątków naszego globu. Wśród sierpniowych premier użytkownicy HBO GO znajdą m.in. australijski film "Szczęściara" o pełnej optymizmu dwunastolatce, która nie zraża się sceptycyzmem kolegów i koleżanek ze szkoły i śmiało idzie przez życie, chcąc pomagać innym; duński film "Przedostatni", będący kafkowską opowieścią o przeciętnym inspektorze, który zostaje uwięziony w budynku, gdzie musi zmierzyć się z niekończącym się labiryntem przeszkód, hiszpański komediodramat "Niewygodny układ" śledzący perypetie kobiety, która szybko zaczyna żałować dokonanej przez siebie inwestycji; belgijska inteligentna satyra "Bosy imperator" o królu Belgów, który zostaje postrzelony w Sarajewie i budzi się w chorwackim sanatorium; fińską opowieść o stracie, miłości i słodkim bólu istnienia, która zdobyła sześć statuetek Jussi - "Psy nie noszą spodni"; niemiecki film "Syndrom Baumbachera" o gospodarzu niemieckiego wieczornego talk-show, który staje się sławny na całym świecie, kiedy pewnego ranka odkrywa, że ma niezwykle głęboki, niemal magiczny głos; zrealizowany w Bangladeszu i nagrodzony na festiwalu w Kalkucie film "Sól w naszej wodzie" o zamożnym rzeźbiarzu, który opuszcza miasto, aby znaleźć inspirację w pięknej nadmorskiej wiosce położonej w bangladeskiej części delty Gangesu; brytyjski thriller szpiegowski z Eddie Izzard i Judi Dench o nazistowskim spisku, który mógł przyczynić się do upadku Wielkiej Brytanii jeszcze przed wybuchem wojny.

Rodzinne spędzanie czasu na pewno umilą dwie znakomite produkcje - "Scooby-Doo!" - pierwsza kinowa animacji ze Scooby-Doo w roli głównej, oraz "Magiczne wrota" - opowieść o młodym delfinie, który odkrywa magiczne wrota spełniające życzenia. Kiedy jednak jego wrogowie zaczynają nadużywać mocy tego niezwykłego obiektu, bohater musi znaleźć sposób, aby ich powstrzymać. Fanów czeskiej produkcji Sąsiedzi ucieszy z pewnością kolejny film z serii, czyli "Sąsiedzi: Zrób to sam".

Tradycyjnie w serwisie HBO GO pojawią się nowe seriale dla dzieci. Wśród nowości sierpnia znajdą się "Mao Mao i Bohaterowie Czystego Serca", gdzie Mao Mao, Borsukowaty i Nietoperka wspólnie chronią mieszkańców Doliny Czystego Serca przed potworami, złoczyńcami i całą resztą; "Między nami, misiami" - znana wszystkim dzieciom animacja przedstawiająca perypetie trzech niedźwiedzich braci, którzy próbują odnaleźć się w świecie ludzi; "Tom i Jerry Show III" - kolejny sezon zmagań odwiecznych rywali; "Młodzi Tytani: Akcja!" - drugi sezon produkcji przedstawiającej w komiczny sposób codzienność superbohaterów; dwa sezony serialu "ALVINNN!!! i wiewiórki" o hałaśliwym rodzeństwie wiewiórek, animowana wersja przygód Jasia Fasoli i jego pluszowego misia w produkcji "Jaś Fasola: Serial animowany"; a także trzeci sezon "Steven Universe III" - serialu o niezwykłym chłopcu, który jest pół człowiekiem, pół klejnotem.

Sierpień w HBO GO to także szereg nowości dokumentalnych produkcji HBO. Wyjątkową produkcją jest serial dokumentalny "Obama: Ku doskonalszej unii", który przedstawia życiową drogę prezydenta Baracka Obamy oraz wyzwania wpisane w budowanie bardziej inkluzywnej Ameryki. Kulisy funkcjonowania lokalnej, prywatnej stacji w pustynnym miasteczku Pahrump w stanie Nevada pokaże serial "Lokalne wiadomości z Pahrump". Legendarny prezenter Bob Costas pojawi się w HBO ze swoim programem, w którym prezentować będzie wywiady z największymi postaciami ze świata sportu, rozrywki i kultury popularnej, a także dyskusje dotyczące aktualnych zagadnień sportowych. Natomiast film dokumentalny "Jednym tchem" przybliży temat kampanii dezinformacji prowadzonych przez przywódców Chin i USA, oraz ich niszczycielski wpływ na miliony istnień ludzkich od początku pandemii Covid-19.


Pełny wykaz premier HBO GO - sierpień 2021 (dzień po dniu):

• 1 sierpnia
Snajper
Szczęściara
Hapi Berzdej
Sąsiedzi: Zrób to sam
Ramy Youssef: Uczucia
Przedostatni
Filmy krótkometrażowe:
Cholernie prosty gest
Kanion
Twarzą w twarz
Zamrożenie
Ostatnia wyprawa
Kelly
Pocztówki z końca świata

• 2 sierpnia
30-metrowa fala, odc. 3
Czarny poniedziałek III, odc. 10
Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VIII, odc. 19
Rick i Morty V, odc. 7
Biały Lotos, odc. 4
Czarna Wenus
Niewygodny układ

• 3 sierpnia
Roswell, w Nowym Meksyku III, odc. 2
Lokalne wiadomości z Pahrump, odc. 1
Lokalne wiadomości z Pahrump, odc. 2

• 4 sierpnia
Bob Costas, odc. 1
Cudotwórcy: Szlak oregoński, odc. 4
Obama: Ku doskonalszej unii, odc. 1

• 5 sierpnia
Dave II, odc. 9
Obama: Ku doskonalszej unii, odc. 2
Idealna 10-tka
Barbershop IV, odc. 3

• 6 sierpnia
Płacząca kobieta
Obama: Ku doskonalszej unii, odc. 3
Sprawa idealna V, odc. 7
Między nami, misiami, odc. 1-24
Mao Mao i Bohaterowie Czystego Serca, odc. 1-39

• 7 sierpnia
Ja cię kocham, a ty z nim
Elizabethtown
Król Belgów

• 8 sierpnia
300
300: Początek imperium
Narodziny gwiazdy
Amerykański gangster
Gladiator
Rykoszet
Robin Hood (2010)

• 9 sierpnia
30-metrowa fala, odc. 4
Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VIII, odc. 20
Rick i Morty V, odc. 8
Wersja Browninga
Słowo na L: Generacja Q II, odc. 1
Biały Lotos, odc. 5

• 10 sierpnia
Roswell, w Nowym Meksyku III, odc. 3
Lokalne wiadomości z Pahrump, odc. 3
Lokalne wiadomości z Pahrump, odc. 4

• 11 sierpnia
Cudotwórcy: Szlak oregoński, odc. 5
Julio Torres: Moje ulubione kształty
Stargirl II, odc. 1
Superman i Lois, odc. 14

• 12 sierpnia
Dave II, odc. 10
Miasto duchów

• 13 sierpnia
Sprawa idealna V, odc. 8
Tom i Jerry Show III, odc. 1-75

• 14 sierpnia
Gwiazdorskie życie
Bosy imperator

• 15 sierpnia
Alternatywne zakończenie: Sześć nowych sposobów, by powitać śmierć w Ameryce
Psy nie noszą spodni
Lucy wśród gwiazd

• 16 sierpnia
30-metrowa fala, odc. 5
Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VIII, odc. 21
Rick i Morty V, odc. 9
Słowo na L: Generacja Q II, odc. 2
Biały Lotos, odc. 6
Śmiech
Strażnicy

• 17 sierpnia
Roswell, w Nowym Meksyku III, odc. 4
Lokalne wiadomości z Pahrump, odc. 5
Lokalne wiadomości z Pahrump, odc. 6

• 18 sierpnia
Cudotwórcy: Szlak oregoński, odc. 6
Stargirl II, odc. 2
Superman i Lois, odc. 15

• 19 sierpnia
Syndrom Baumbachera
Jednym tchem

• 20 sierpnia
Spontaniczni
Młodzi Tytani: Akcja! II, odc. 1-51
Sprawa idealna V, odc. 9

• 21 sierpnia
Każdy twój oddech
Pari

• 22 sierpnia
Operacja Argo
Wyśniony świat
Dobre intencje

• 23 sierpnia
30-metrowa fala, odc. 6
Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VIII, odc. 22
Rick i Morty V, odc. 10
Słowo na L: Generacja Q II, odc. 3
Work in progress II, odc. 1
Work in progress II, odc. 2
Milczenie łowcy

• 24 sierpnia
Roswell, w Nowym Meksyku III, odc. 5

• 25 sierpnia
Cudotwórcy: Szlak oregoński, odc. 7
Stargirl II, odc. 3

• 26 sierpnia
Percy

• 27 sierpnia
Sprawa idealna V, odc. 10
ALVINNN!!! i wiewiórki, odc. 1-52
ALVINNN!!! i wiewiórki II, odc. 1-52
Jaś Fasola: Serial animowany, odc. 1-25
Steven Universe III, odc. 1-50
Ekipa Ameryka: Policjanci z jajami
Nacho Libre

• 28 sierpnia
Magiczne wrota
Goło i wesoło
Sól w naszej wodzie
Wonder Woman

• 29 sierpnia
Scooby-Doo!
Córki Rzeszy
Dół

• 30 sierpnia
Ostatnia wyprawa
Słowo na L: Generacja Q II, odc. 4
Work in progress II, odc. 3
Work in progress II, odc. 4

• 31 sierpnia
Roswell, w Nowym Meksyku III, odc. 6

Komentarze (1 - 1 z 1)

ze tak powiem du*y nie urywa ale cos sie da obejrzec. ciekawe kiedy hbo max :)
 0