Łukasz Szewczyk03.08.2021 (8:46)23 komentarze

Platforma Viaplay już dostępna w Polsce. Powstaną trzy polskie seriale

• NENT Group rozpoczyna produkcję trzech pierwszych polskich tytułów fabularnych Viaplay Originals
• Wśród zapowiadanych produkcji znajdują się "Polskie morderczynie"; "Czarny pies" oraz "Wolność jaskółki"
• Nowy serwis streamingowy Viaplay jest dostępny w Polsce od 3 sierpnia
Start platformy Viaplay w Polsce
Nordic Entertainment Group (NENT Group) ogłosiło, że pierwszymi polskimi produkcjami fabularnymi Viaplay Originals będą "Polskie morderczynie"; "Czarny pies" oraz "Wolność jaskółki". Nowe produkcje Viaplay są rozwijane wspólnie z jednymi z najbardziej znanych twórców w Polsce i będą poruszały fascynujące, otwierające oczy, a często wręcz przełomowe tematy. Polskie, nordyckie oraz międzynarodowe produkcje dramatyczne będą kluczowymi elementami oferty Viaplay w Polsce, wraz z transmitowanymi na żywo, najważniejszymi wydarzeniami sportowymi, a także hollywoodzkimi filmami i serialami oraz programami dla dzieci.
"Polskie morderczynie" to adaptacja bestselerowej książki z gatunku true crime autorstwa Katarzyny Bondy, opowiadającej prawdziwe historie bardzo różnych kobiet, które łączy jedno - wszystkie są morderczyniami. Katarzyna Bonda jest najpopularniejszą autorką kryminałów w Polsce - jej książki ukazały się w 15 krajach i sprzedały w ponad 2 mln egzemplarzy. Serial "Polskie morderczynie" zostanie wyprodukowany przez Paprika Studios Poland, będącą częścią NENT Group.

"Czarny pies" to sześcioodcinkowy psychologiczny dramat sensacyjny, opowiadający historie weteranów powracających z wojen w Afganistanie i Iraku, będących największymi operacjami bojowymi polskiego wojska od czasów II Wojny Światowej. Po zakończeniu misji, żołnierze muszą stawić czoła wyzwaniom nowego pola bitwy - mierzyć się z biedą oraz fizycznymi i psychicznymi bliznami, a także korupcją wśród byłych dowódców. "Czarny pies" tworzony jest przez Artura Kowalewskiego ("Wataha"), producenta ATM Grupa.

Inspirowany bestsellerową debiutancką powieścią autorstwa Pauli Er, "Wolność jaskółki" wykorzystuje innowacyjną strukturę narracyjną, aby przedstawić niszczycielski wpływ przemocy domowej. Historia Olgi, której pozornie szczęśliwe małżeństwo skrywa mroczną rzeczywistość, opowiedziana jest z perspektywy różnych postaci, których losy przeplatają się w trakcie sześciu odcinków. Autorką scenariusza "Wolności jaskółki" jest Agnieszka Kruk - serial zostanie wyprodukowany przez Opus TV.

- Sposób w jaki opowiadamy historie, jest nagradzany oraz porusza widzów na całym świecie, dlatego nie możemy doczekać się by móc wykorzystać nasze unikalne umiejętności w rozwijaniu polskich produkcji Viaplay Originals. Chcemy odgrywać pozytywną i długofalową rolę w polskim przemyśle kreatywnym oraz współpracować z najlepszymi twórcami - niezależnie od tego czy są znani już dziś, czy będą znani dopiero jutro. Jak pokazują trzy pierwsze polskie produkcje fabularne, opowiadane przez nas historie będą inne, prowokujące do myślenia, lecz także rozrywkowe - mówi Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer:


Platforma Viaplay jest już dostępna w Polsce od 3 sierpnia pod adresem viaplay.pl. Cena miesięcznej subskrypcji wynosi 34 zł (pierwszy miesiąc 0 zł)Serwis streamingowy Viaplay jest obecnie dostępny w 9 krajach europejskich - pod koniec 2021 roku zostanie uruchomiony w Stanach Zjednoczonych, w I kw. 2022 roku w Holandii, a do końca 2023 roku na kolejnych rynkach.

Produkcje oryginalne Viaplay
W 2021 roku NENT Group zaplanowała premierę co najmniej 50 produkcji oryginalnych. W ciągu ostatnich trzech miesięcy swoją premierę na platformie Viaplay miały "Home Invasion"; "Dystopia"; "Max Anger"; "Thunder in My Heart" oraz "Try Hard".

Niedawno ogłoszone produkcje oryginalne obejmują takie tytuły jak: drugi sezon "Partisan"; trzeci sezon "Honor"; trzeci i czwarty sezon "Hammarvik"; "The Holiday"; drugi i trzeci sezon "Pørni"; "Red Election"; "Hilma"; "Billy the Kid"; "Sisterhood"; "Who Shot Otto Mueller?"; film biograficzny o Börje Salmingu; "Fadime"; "Taylor's Island"; "Kin"; "What about Monica"; "Trom"; "THE KINGDOM EXODUS"; "Made in Oslo"; "Estonia: The Last Wave"; "A Class Apart"; "Threesome"; "Suedi"; drugi sezon "Stelli Blómkvist"; drugi sezon "Wisting"; "The Box"; "Two Sisters"; "Furia"; "Close to Me"; "The Swarm"; drugi sezon "The Truth Will Out"; "Harmonica"; "Perfect People"; drugi sezon "Face to Face" oraz 'Margeaux'.

NENT Group każdego roku wyprodukuje dwa duże filmy anglojęzyczne. Grupa wraz z FilmNation Entertainment utworzyła także spółkę joint venture z siedzibą w Wielkiej Brytanii oraz zainwestowała w amerykańskie studio Picturestart.

Komentarze (1 - 10 z 23)

Żeby nie było tak , że Polacy nie zrozumieli kontentu ...
 5  
Żeby nie było tak , że Polacy nie zrozumieli kontentu ...
Polacy, szczególnie Ci z opcji walczącej o każdą złotówkę na promkach u operatów płatnej TV, zazwyczaj nie rozumieją, że za usługę trzeba płacić.
Teraz bawi mnie lament, że Canal+ nie przedłużył praw za to, za tamto, ale jak Canal+ chciał więcej kasy za abonament, a była Liga Mistrzów i inne, to też nie rozumieli oferty.
Mnie bawi :D
 15  
Ale słuchajcie na Viaplay stream na żywo (chodzi o sport ) będzie w jakości 720p + maksymalne opóźnienie do 90 sekund. Dlatego ja nie mam zamiaru tego wykupywać. Szkoda tylko, że redakcja tego nie napisała w swoim artykule.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 3 sierpnia 2021 o 9:20:47 przez pshemko).
 8  
Z jakością sportu 720p i tylko Bundesligą przewiduję rychły upadek.
 9  
34 PLN za miesiąc. Ale nigdzie nie piszą na ile można podzielić konto. Jak wogole to oferta marna. HBO i c+mogę podzielić na dwóch. Netflixa na 4 osoby
 8  
Nie kupować i Viaplay szybko sie wyprowadzi z Polski !
 18  
Szkoda, że nie napisali o tym, że w ofercie dołączone są kanały viasat i tv1000.
 4  
Może się okazać że to będzie taki kolejny Showmax. CDA tańsze, a Netflix ma już wyrobioną swoją markę i od września Polsat Box z Ligą Mistrzów. Chyba tylko najzagorzalsi fani Premier i Bundes Ligi połaszą się na Viaplay
 6  
Może się okazać że to będzie taki kolejny Showmax. CDA tańsze, a Netflix ma już wyrobioną swoją markę i od września Polsat Box z Ligą Mistrzów. Chyba tylko najzagorzalsi fani Premier i Bundes Ligi połaszą się na Viaplay
Dokładnie, fani angielskiej i niemieckiej ligi na pewno spojrzą w kierunku Viaplay, na ich korzyść przemawiają wieloletnie umowy sięgające bodajże 8 sezonów więc dojdzie przyzwyczajenie klienta. Co do opóźnień, jeżeli mają prawa na wyłączność i nigdzie indziej w Polsce nie zobaczysz meczu, to w zasadzie jedynie co cię zaskoczy to serwis informacyjny ;) Pytanie jak długo Lewandowski będzie brać w Bundeslidze ;) bo na pewno nie 8 sezonów. Premier League to już inna bajka, wiele ciekawych klubów. Jak dla mnie PL jest o wiele ciekawsza niż nudna Bundesliga.
 0  
Czy mecze które już się odbyły, będzie można oglądać z bazy powtórek, czy tylko oglądanie live?
 1