Łukasz Szewczyk05.08.2021 (11:38)14 komentarzy

Netflix zmienia ceny w Polsce. Tańszy Pakiet Podstawowy, droższy pakiet Premium

• Popularna platforma streamingowa Netflix zmienia ceny w Polsce
Netflix
Kilka dni temu w Polsce zadebiutowała platforma Viaplay, która oprócz filmów i seriali oferuje także sport na żywo. W najbliższych miesiącach w Polsce ma zadebiutować HBO Max. Do Polski planują wejść inne światowe platformy, jak np. Disney+. Dodatkowo coraz lepiej na rynku radzą sobie rodzime platformy jak np. Canal+, Player (z ofertą Discovery+ i Eurosport), czy Ipla (od września w nowej odsłonie Polsat Box GO).
Coraz ciaśniej robi się na polskim rynku usług medialnych online. To zmusza dotychczasowych graczy do zamian w ofercie. Nowe ceny właśnie zaprezentowała platforma Netflix.

Nowa oferta Netflixa (od sierpnia 2021)
Nowa oferta Netflixa (od sierpnia 2021)
Cena Pakietu Podstawowego została obniżona z 34 zł do 29 zł miesięcznie. Mimo obniżki ceny pakiet ten wciąż nie prezentuje się zachęcająco oferując dostęp do materiałów w niższej jakości SD (480p). Jednocześnie na różnych urządzeniach (np. na telewizorze Smart TV, w komputerze, telefonie czy tablecie) może oglądać 1 osoba.

Bez zmian pozostaje pakiet Standard w cenie 43 zł miesięcznie. W ramach tej subskrypcji abonenci mogą oglądać materiały w jakości FullnHD (1080p). Jednocześnie na różnych urządzeniach może oglądać 2 osoby.

Zmiany obejmą natomiast pakiet Premium, którego cena wzrosła z 52 zł do 60 zł miesięcznie. Jest to najwyższy pakiet, którego użytkownicy mają dodatkowo dostęp do materiałów 4K oraz HDR. Jednocześnie na różnych urządzeniach może oglądać 4 osoby.

Nowe ceny obowiązują od 5 sierpnia 2021 roku wszystkich nowych klientów, z kolei dla obecnych użytkowników zmiany będą wprowadzane w ciągu najbliższych tygodni, o czym operator będzie informował subskrybentów na bieżąco. Zmiany w ofercie Netflix tłumaczy m.in. zwiększonymi inwestycjami w polskie produkcje.

Komentarze (1 - 10 z 14)

No masz!
Teraz będzie trzeba kumplom z dzielni podwyższać stawkę za podzielenie się kontem :D

Tak swoją drogą, od lat bawi mnie pakiet Netflix z jakością SD... a mamy rok 2021.
Dlatego, jeśli mi potrzeba, od lat zamiast Netflixowi płacę VODPanel, za 13 zł dostęp do opcji Premium, bez potrzeby szukania chętnych na podział droższego pakietu :)
 2  
Podstawowy powinien być za 15zł bo nawet nie HD szkoda ze inne nie potaniały
 15  
Powinni zrobić pakiet pojedynczy na telefony i tablety za 20 zł w jakości 576p a ten pakiet Basic podnieść do 720p
 4  
był taki za 24zł ale go nie brali i wycofali
 3  
W POLSCE TEN SMIESZNY NETFLIX TO JEST 25% TEGO CO W STANACH ,,,,OFERTA UBOGA ,,A TE SERIALE OD NETFLIX TO DNO I METR MULU
 21  
No trochę nierozsądna decyzja, zwłaszcza że wcale poziom większości prodykcji Netflix nie zachwyca a aktualnei na nasz rynek wchodzi konkurencja w postaci Viaplay więc powinni jednak postawić na coś co zachęci niż odstraszy.
 10  
Z viaplay śmieją się, że nadaje w 720 gdy Netflix nadaje w podstawowym pakiecie 480 ;) czekamy na pakiet dla koneserów 120 ;)
 6  
Zamiast obniżać ceny bo coraz większa konkurencja to podwyższają
 14  
To tylko 8 zł. Mniej niż piwo na mieście. Już nie płaczcie ;)
Draq Queen Twój Stary 5.08.2021 (16:44:22)
 14  
8 zł to kupa pieniędzy, szczególnie dziś gdy wszystko drożeje
Dragon Estragon Twoja Stara 5.08.2021 (17:18:35)
 23