Łukasz Szewczyk18.08.2021 (14:18)20 komentarzy

Nadchodzi SkyShowtime. W 2022 roku ruszy nowa platforma streamingowa, także w Polsce

• Comcast i ViacomCBS ogłaszają partnerstwo w zakresie uruchomienia nowej usługi subskrypcji wideo na życzenie (SVOD).
• Serwis SkyShowtime zaoferuje bibliotekę obejmującą produkcje oryginalne i premium ze Sky, NBCUniversal, Universal Pictures, Peacock, Paramount+, Showtime, Paramount Pictures oraz Nickelodeon.
SkyShowtime
Comcast Corporation i ViacomCBS ogłosiły dziś współpracę mającą na celu uruchomienie nowej usługi subskrypcji wideo na życzenie (SVOD) w ponad 20 europejskich krajach obejmujących 90 milionów gospodarstw domowych. SkyShowtime połączy dekady doświadczeń w bezpośrednim kontakcie z konsumentami oraz rozrywkę, filmy i seriale - oryginalne produkcje z portfolio marek NBCUniversal, Sky i ViacomCBS, w tym również te sygnowane przez SHOWTIME, Nickelodeon, Paramount Pictures, Paramount+ Originals, Sky Studios, Universal Pictures i Peacock. Szeroka oferta serwisu będzie obejmować wszystkie gatunki i uwzględniać różne grupy odbiorców. Pojawią się zarówno filmy obyczajowe, programy dla dzieci i rodzin, najważniejsze filmowe franczyzy, premierowe filmy, jak i programy lokalne, produkcje dokumentalne i oparte na faktach, a także wiele innych.
Nowa usługa SVOD ma wystartować w 2022 roku pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych. Docelowo będzie dostępna dla odbiorców w Albanii, Andorze, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, na Węgrzech, w Kosowie, Czarnogórze, Holandii, Macedonii Północnej, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Szwecji.

SkyShowtime zapewni widzom ponad 10 tysięcy godzin rozrywki od czołowych twórców. W serwisie będzie można obejrzeć premiery, nowości filmowe i serialowe wypuszczane każdego miesiąca. Dostępna będzie również biblioteka produkcji wszechczasów oraz klasyków kina, a także programy familijne i dla dzieci.

- Uruchomienie SkyShowtime daje nam wyjątkową możliwość wykorzystania naszej globalnej bazy treści i stworzenia atrakcyjnej oferty streamingowej - szybko i na dużą skalę - dzięki przemyślanej strategicznej inwestycji rozłożonej na etapy - mówi Raffaele Annecchino, prezes i dyrektor generalny ViacomCBS Networks International. W połączeniu z ostatnio ogłoszonym partnerstwem Paramount+ i Sky w Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz Niemczech, SkyShowtime jest wielką szansą na przyspieszenie naszej ekspansji na rynku oraz zapewnienie pozycji lidera wśród dostawców SVOD w Europie - dodaje.

- Nasz nowy serwis streamingowy - SkyShowtime - dla milionów konsumentów z ponad 20 nowych europejskich rynków połączy to, co najlepsze w Stanach Zjednoczonych i Europie z kultowymi markami i światowej klasy rozrywką - mówi Dana Strong, dyrektor generalna Sky Group. - W ślad za pojawieniem się Peacock na Sky, partnerstwo to zapewni innowacyjne podejście do szybkiej ekspansji na arenie międzynarodowej i monetyzacji treści w całej Europie. Opierając się na zaletach niezwykłych produkcji od NBCUniversal, Sky oraz ViacomCBS, SkyShowtime dostarczy naprawdę fascynujący zbiór treści dla całej rodziny oraz zapewni marce szeroką rozpoznawalność na wspomnianych rynkach Europy.

Partnerstwo przyjmie formę spółki joint venture, z równymi udziałami i pod wspólną kontrolą ViacomCBS i Comcast. Szczegóły dotyczące oferty, w tym koszt abonamentu, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Komentarze (1 - 10 z 20)

HBO, Netflix, Disney+, Viaplay, Canal Plus, Player, Polsat Box, a teraz jeszcze to...
 27  
Zapomniałeś dopisać Amazon, CDA, i jeszcze kilka mniejszych serwisów
 24  
No tak... Mindblow..
 2  
Czyli HBO, Netflix, Disney+, Amazon, Canal Plus, Apple TV, ze sportu NBA Pass, Viaplay, Eleven Sport dla Angielskiej piłki.
Muzyka Tidal, Apple Music
Gru Xbox Game Pass, Origin Acces, Ubisoft+ ;)
Inne; Office 365.
Troszkę nazbiera się abonamentów ;)
 12  
HBO, Netflix, Disney+, Viaplay, Canal Plus, Player, Polsat Box, a teraz jeszcze to...
na viaplay nic nie ma mozna se odpuscic :)
 3  
Czy ktoś wie jak to jest z licencjami do praw wytwórni filmowych? bo o prawach sportowych się sporo pisze a o filmowych nie. Jak się maja prawa tv premium ( canal+ oraz HBO) a właśnie platform ? streamingowych? na netflix widać że filmy jak już są to przeważnie takie co już dawno były w C+ lub HBO. A jak jest z tym VIAplay? no i teraz z tym nowym tworem? jest gdzieś może takie zestawienie, kto co ma?
 7  
Co raz wiecej tego nie wiadomo co brac idzie koniec kanałów tematycznych chyba??tych serwisów jest co raz wiecej a tv satelitarna nie tanieje no chyba ze ludzie od chodzą od tv sat??? ale jest pus tego taki ze jest w czym wybierać i to jest fajne.
 1  
Co raz wiecej tego nie wiadomo co brac idzie koniec kanałów tematycznych chyba??tych serwisów jest co raz wiecej a tv satelitarna nie tanieje no chyba ze ludzie od chodzą od tv sat??? ale jest pus tego taki ze jest w czym wybierać i to jest fajne.
I co najważniejsze, nie ma reklam, spokojnie oglądasz film.
 6  
Jeśli będzie więcej takich serwisów i wzrośnie nacisk na jakość internetu. Niebawem dostawy Internetu będą rozdawać karty. Różne oferty, prędkości, routery a i zapewne też dodatki gratis właśnie w postaci jakiegoś serwisu.
Powoli telewizja i radio w postaci tradycyjnej odchodzi do lamusa. Dobrze czy źle.Ciezko powiedzieć. Napewno to znak że lepiej by było jakbyśmy byli na bieżąco z technologią
 0  
Zawrót głowy się już robi o tych platform streaming owy .No i mieć na to zielone na koncie. Ja osobiście czekam na 1 miejscu HBO MAX a potem może na Disney .A tak to mi starczy stacjonarna telewizja.
 6