Łukasz Szewczyk24.09.2021 (14:42)1 komentarz

Nowa platforma piłkarskiej Ekstraklasy

• Ekstraklasa uruchamia nową, rozbudowaną technologicznie platformę będącą źródłem niezbędnych informacji dla kibiców rozgrywek ligowych.
• Nowa odsłona Ekstraklasa.org wraz z zaawansowanym centrum statystycznym będzie w pełni zintegrowana z aplikacją mobilną rozgrywek.
Nowa platforma Ekstraklasa.org
W listopadzie 2017 roku Ekstraklasa wprowadziła na rynek swoją pierwszą oficjalną aplikację mobilną. Do dzisiaj pobrało ją i aktywnie używa blisko 240 tysięcy kibiców. - Doświadczenia zebrane w trakcie prac nad poprzednią aplikacją i stroną internetową wyznaczyły nam kierunek, w którym powinna być rozwijana nowa platforma, także w kontekście współpracy z naszymi partnerami - Totalizatorem Sportowym oraz PKO Bankiem Polskim. Na tej bazie budujemy całkowicie nowy digitalowy ekosystem, w którego skład wejdą Ekstraklasa.org, Ekstraklasa.tv, Fantasy Ekstraklasa oraz nasze kanały Social Media. Głównym celem jest przygotowanie kanałów w taki sposób, aby stały się one nieodłącznym elementem codziennego życia fanów naszej ligi i klubów. Dążymy do tego, aby w ramach tego ekosystemu kibice mogli znaleźć dosłownie wszystko, co chcieliby wiedzieć o rozgrywkach. Dziś robimy pierwszy krok w tym długim i rozwojowym procesie - tłumaczy Marcin Pelc, Manager ds. Nowych Mediów w Ekstraklasie SA.
Kluczową zmianą w porównaniu do poprzedniej wersji strony Ekstraklasa.org oraz aplikacji jest rozbudowane centrum meczowe, w ramach którego dostępne są oficjalne statystyki PKO BP Stats. W jednym miejscu zebrane będą dane dostarczane zarówno przez InStat, jak i statystyki biegowe od ChyronHego. Elastyczny sposób prezentacji statystyk pozwala na ich sortowanie, filtrowanie i wyszukiwanie według własnych kryteriów. Bogata baza danych pozwala na znalezienie interesujących danych zarówno przed, w trakcie, jak i po meczu.

Serwis Ekstraklasa.org dostępny będzie przez pierwszych 14 dni bez rejestracji. - Chcemy pokazać kibicom nasz nowy produkt, nie tworząc żadnych barier wejścia. Po tym okresie wprowadzimy profile użytkowników, która m.in. dadzą dostęp do ekskluzywnych treści oraz pozwolą brać udział w przygotowanych przez ligę aktywnościach - dodaje Marcin Pelc.

W obu wersjach - zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacji mobilnej - kibice mogą skorzystać z odświeżonej wersji oficjalnej gry LOTTO Fantasy Ekstraklasa, a także z kontentu wideo generowanego w ramach serwisu OTT Ekstraklasa.tv. W nowym formacie dostępny jest również Oficjalny Quiz Ekstraklasy. Po latach doświadczeń został on rozwinięty o możliwość wzięcia udziału w zabawie zarówno na głównej stronie rozgrywek, jak i w samej aplikacji.

Platforma oraz aplikacja zostały przygotowane przez Ekstraklasę wspólnie z TISA. - Współpraca z Ekstraklasą SA. to ogromny zaszczyt i jednocześnie wyzwanie. Mówimy o kooperacji z marką, która stale pracuje nad byciem liderem we wdrażaniu najnowszych rozwiązań technologicznych w sporcie. Projekty tego typu mają cieszyć kibiców, a dla partnerów i sponsorów tworzyć dodatkową wartość. Właśnie taki cel przyświeca nam podczas tworzenia nowych produktów dla organizacji sportowych - powiedział Mateusz Lentowczyk, CEO TISA.

Nowe oficjalne kanały ligi to środowisko przyjazne zarówno dla kibiców jak i partnerów. Ułatwiają obserwowanie wydarzeń ligowych oraz dostarczają Partnerom unikalne narzędzia promocyjne w świecie sportu, nie tylko w Polsce. W ramach platformy, LOTTO pozostaje oficjalnym partnerem aplikacji Ekstraklasa oraz partnerem tytularnym Fantasy Ekstraklasa. PKO Bank Polski jest natomiast oficjalnym partnerem statystyk oraz quizów, a także Partnerem Tytularnym rozgrywek.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Niech zmienią tą ohydną oprawę wizualną. Będzie boom jak Ekstraklasę przejmie Viaplay
 4