Łukasz Szewczyk05.10.2021 (12:56)6 komentarzy

HBO Max wkracza do Europy. Premierowe seriale, filmy prosto z kina, nowa platforma. Kiedy w Polsce?

• HBO Max zaoferuje użytkownikom produkcje uznanych światowych marek, takich jak Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network oraz Max Originals. Filmy Warner Bros. będą dostępne po 45 dniach od ich premiery kinowej
• Nowe seriale, w tym polskie: "Odwilż" oraz "Warszawianka"
• Nowa platforma i specjalne oferty promocyjne, w tym roczna subskrypcja.
• Debiut HBO Max w Polsce na początku 2022 roku.
HBO Max
HBO Max, serwis streamingowy D2C należący do koncernu WarnerMedia, został dzisiaj przedstawiony europejskiej publiczności podczas specjalnego wirtualnego wydarzenia. Ogłoszono również, że w początkowej fazie wprowadzania HBO Max do Europy serwis zostanie uruchomiony na 27 rynkach. W pierwszej kolejności, już 26 października tego roku, platforma zadebiutuje w Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii i Andorze, a następnie, w 2022 roku, w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Portugalii. W przyszłym roku serwis uruchomiony zostanie także w 7 kolejnych krajach, takich jak: Holandia, Turcja, Grecja, Islandia, Estonia, Łotwa i Litwa. W Polsce HBO Max ma zadebiutować na początku 2022 roku

Częścią specjalnego wirtualnego wydarzenia, które miało dzisiaj miejsce, było opublikowanie pierwszych fragmentów z powstającego serialu HBO "Ród Smoka" (House of the Dragon), a także ekskluzywnych scen z nowego sezonu "Sukcesji" oraz nowego serialu "Peacemaker". Dodatkowo pojawiła się Sarah Jessica Parker, która ogłosiła, że kontynuacja "Seksu w wielkim mieście", czyli "I tak po prostu" (And Just Like That) będzie miała premierę w grudniu.
W HBO Max, po raz pierwszy w Europie w ramach jednego serwisu, znajdzie się biblioteka treści dla całej rodziny, za którą odpowiadają znane marki WarnerMedia zgrupowane w pięciu sekcjach: Warner Bros., HBO, Max Originals, DC oraz Cartoon Network. Do tego użytkownicy serwisu będą mogli oglądać nowe filmy Warner Bros. już po 45 dniach od ich kinowej premiery - w krajach nordyckich jeszcze w tym roku, a od 2022 r. w Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Grecji, Islandii i Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce.

- Serwis HBO Max debiutuje w Europie, a wraz z nim najlepszy wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych z istniejącego już od niemal sto lat Warner Bros. oraz HBO, Max Originals, DC i Cartoon Network. Począwszy od "Deszczowej piosenki" po "Matrix", od 'Gry o tron' po "Mare z Easttown", od "Stewardesy" po "Plotkarę", od '"Supermana" po "Jokera", a także od "Królika Bugsa" po "Scooby Doo". Naprawdę mamy propozycje dla każdego członka rodziny. Wkrótce serwis HBO Max będzie dostępny na 27 rynkach w Europie, łącznie na 67 na całym świecie, a to jeszcze nie koniec. Przed nami znacznie więcej, ponieważ aspirujemy do obecności na 190 rynkach do 2026 roku - powiedział Johannes Larcher, Head of HBO Max International.

Różnorodna biblioteka HBO Max to lubiane i cenione produkcje. Są wśród nich tytuły Warner Bros., jak "Harry Potter", "Godzilla vs. Kong", "Dunkierka", "Władca pierścieni", "Lśnienie" i "Mechaniczna pomarańcza". Są też filmy DC, takie jak: "Joker", "Wonder Woman 1984", "Aquaman", "Batman kontra Superman" i "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera". Są także przełomowe seriale HBO, takie jak "Gra o tron", "Rodzina Soprano", "Sukcesja", "Sceny z życia małżeńskiego", "Od nowa", "Seks w wielkim mieście" oraz "Euforia". Nie zabraknie też produkcji Max Originals, jak "Stewardesa", "Plotkara", "Wychowane przez wilki" oraz "Przyjaciele: Spotkanie po latach". Spośród kultowych familijnych tytułów warto wymienić animacje "Tom i Jerry", "Atomówki" czy "Zwariowane melodie".

Serwis HBO Max dostępny będzie w promocyjnej cenie z nowym programem rocznej subskrypcji, która pozwoli na korzystanie z platformy przez dwanaście miesięcy w cenie jedynie ośmiu, co oznacza oszczędność ponad 30 proc. (w Hiszpanii i Finlandii obniży to miesięczny koszt do około 5,99 euro). Kwota miesięcznej subskrypcji zostanie utrzymana na dotychczasowym poziomie dla użytkowników w Hiszpanii, obniżona natomiast dla użytkowników z krajów nordyckich. Ponadto, w momencie debiutu serwisu w Europie, czyli 26 października, ogłoszone zostaną specjalne oferty cenowe dla nowych klientów.

W Hiszpanii oraz Finlandii standardowa cena miesięcznej subskrypcji wyniesie 8,99 euro. Roczna subskrypcja to koszt 69,99 euro. Ceny HBO Max w Polsce nie są jeszcze znane.

- Fanom w Europie zapewniamy rozrywkę, odkąd uruchomiliśmy nasz pierwszy kanał telewizyjny HBO na Węgrzech w 1991 roku. A już od ponad dekady na naszym kontynencie oferujemy serwisy streamingowe pod marką HBO. Platforma HBO Max reprezentuje nadejście nowej ery, która przeniesie streaming na wyższy poziom, proponując znacznie szerszą ofertę programową najlepszej rozrywki dla całej rodziny w bardzo atrakcyjnej cenie. Cieszymy się, że możemy sprowadzić HBO Max do Europy dla naszych fanów i subskrybentów - powiedziała Christina Sulebakk, General Manager, HBO Max EMEA.

Poza kultowymi amerykańskimi produkcjami HBO, serwis HBO Max będzie źródłem wielu godzin rozrywki autorstwa najlepszych europejskich twórców, a wszystko pod nowym szyldem MAX Originals. Wśród nadchodzących europejskich seriali oryginalnych znajdą się "Kamikaze" (Dania), "Todo lo Otro" (Hiszpania), "Do boju, Juan" (Hiszpania), "Garcia!" (Hiszpania), drugi sezon serialu "Przybysze" (Norwegia), "Ruxx" (Rumunia), "Informator" (Węgry), dwa polskie seriale - "Odwilż" oraz "Warszawianka", a wiele innych tytułów zostanie ogłoszonych w nadchodzących miesiącach.

Platforma HBO Max
Platforma HBO Max
HBO Max wprowadzi na europejski rynek nową, globalną platformę technologiczną. Jak zapowiada twórcy, będzie to całkiem nowe doświadczenie streamingu z nowymi rozwiązaniami i funkcjami, które dostarczą dopasowane treści i osobiste rekomendacje, tworząc ofertę skrojoną na miarę dla każdego użytkownika z osobna. Subskrybenci będą mogli spersonalizować swój profil, nadając mu osobisty charakter, a rodzice, za pomocą kontroli rodzicielskiej, tworzyć profile dla swoich dzieci, aby mieć pewność, że oglądają one treści odpowiednie do ich wieku.

HBO Max dostępne będzie na wielu urządzeniach za pośrednictwem różnych operatorów oraz na komputerze (za pośrednictwem przeglądarki) na stronie HBOMax.com. Użytkownicy będą mogli opłacać swoją subskrypcję, korzystając z głównych partnerów płatniczych, wśród których są: VISA, Mastercard i PayPal.

HBO Max zastąpi dotychczasowe serwisy streamingowe HBO (m.in. HBO GO) dostępne na 20 rynkach w krajach nordyckich, Hiszpanii, Portugalii oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Serwis będzie dostępny zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych użytkowników (dotyczy to zarówno użytkowników, którzy subskrybują serwis bezpośrednio poprzez stronę internetową, a także tych, którzy mają dostęp za pośrednictwem operatorów).

Komentarze (1 - 6 z 6)

Jeśli w nazwie HBO będzie "MAX: to podwyżka nieunikniona. :)
 12  
Czy abonenci mający HBO GO, automatycznie dostaną w zamian Max, czy stare umowy i warunki szlag trafi ?

Chyba po to robią, żeby kasę wyrwać z kieszeni ...
 7  
A ja mam pytanie, do niedawna było tak że HBO oprócz wytworni Warner Bros miało także Columbia Pictures, Paromount Pictures, Metro Goldwyn-Mayer. To mamy rozumieć że je straciło? to gdzie będą ?
 2  
Lars, bardzo prosta odpowiedź:

Columbia jeszcze przez jakiś czas zostanie w HBO (chyba że jednak Netflix...), Paramount do SkyShowtime, a MGM do Amazonu.
 3  
Czy abonenci mający HBO GO, automatycznie dostaną w zamian Max
TAK- Max podwyżkę opłat :))))))
 3  
Dzięki za info. Jest gdzieś link do tych informacji? Myślałem że na HBO taka lipa przez obsuwę przez pandemie. A tu takie straty.. mydlą nam oczy jakimś max a tu będzie znacznie słabiej niż do tej pory...eghh
 0