Łukasz Szewczyk13.10.2021 (12:06)

Polska edycja gejowskiego reality-show randkowego "Prince Charming" już w Playerze. "Rozrywkowe złoto"

• Na platformie Player zadebiutowała polska edycja "Prince Charming"
• W programie 13 mężczyzn walczy o uczucie wymarzonego kawalera - Jacka Jelonka.
• "To nie jest kolejne show o mięśniakach z przerostem ego"
Pierwsza polska edycja "Prince Charming"
Wakacje, piękna willa i gorący klimat Hiszpanii to warunki sprzyjające nawiązywaniu bliskich relacji. Taki cel mają uczestnicy pierwszej polskiej edycji "Prince Charming" - programu, w którym zdecydowanie najważniejsza jest miłość. Uczestnicy programu spędzą ze sobą blisko miesiąc. Będą zabiegać o względy 34-letniego Jacka, atrakcyjnego mężczyzny, który - podobnie jak reszta - poszukuje tego jedynego.
Od samego początku zapowiedzi produkcji nowe show wywołał sporo kontrowersji. Na platformie Player.pl dostępne są już dwa pierwsze odcinki polskiej edycji "Prince Charming". Co wydarzyło się w słonecznej Hiszpanii?

Dla każdego z uczestników udział w programie jest czymś ważnym i wyjątkowym. Pochodzą z różnych środowisk, ale mają ten sam cel - zdobyć serce tytułowego "Prince Charming". Po przybyciu na miejsce, okazuje się, że niektórzy uczestnicy się znają, i nie była to czysto koleżeńska relacja. Czy Merkucjo i Jonatan przyznają się przed Jackiem, Aggie i resztą chłopaków, co ich kiedyś łączyło? Po pierwszym zapoznaniu, wspólnej kolacji i popołudniu spędzonym nad basenem, mieszkańców willi czeka ceremonia rozdania krawatów. Czy skrywane przez niektórych tajemnice zaważą na decyzji o ich przyznaniu?

To, jak potoczy się ceremonia krawatów, zaskoczy wszystkich! Jednak nowy dzień w willi oznacza nowe przygody, dlatego z tej okazji Aggie zaprosiła chłopaków na tor przeszkód. Zasady są proste - ten, który najszybciej ukończy zadanie, pójdzie na randkę z Jackiem. Pomiędzy Pawłem, a Jonatanem dochodzi do spięcia, obaj panowie nie kryją, że za sobą nie przepadają. Każdy z mieszkańców willi ma za sobą swoje, nie zawsze łatwe doświadczenia, które ich ukształtowały. Konflikt spróbuje zażegnać Aggie. Z kolei mężczyzna, który jako pierwszy wygrał spotkanie sam na sam z tytułowym "Prince Charming", otrzymał po randce od Jacka list. Czy podzieli się jego treścią z pozostałymi uczestnikami programu?

Uczestnicy pierwszej polskiej edycji "Prince Charming" / Fot. Player.pl
Uczestnicy pierwszej polskiej edycji "Prince Charming" / Fot. Player.pl
Kolejne nowe odcinki będą publikowane dwa razy w tygodniu - we wtorki oraz czwartki na platformie Player.pl. Z kolei w sieci pojawią się pierwsze, pozytywne recenzje nowego programu Playera

"To nie jest kolejne show o mięśniakach z przerostem ego. Młodzi mężczyźni z "Prince Charming" po raz pierwszy tak otwarcie mówią o swoim coming oucie, rodzinie, pragnieniach i marzeniach o miłości. (...) Chociaż promocja formatu opiera się w dużej mierze na przekonywaniu, że bohaterowie "Prince Charming" są "tacy jak inni", to będę się upierać, że wcale nie - są o wiele ciekawsi niż jacykolwiek mężczyźni z "Hotelu Paradise" czy innego "Love Island". Chyba ta zbędna ostrożność i strach nie wiadomo przed czym, każe włodarzom TVN "chować" program "Prince Charming" na Playerze. A tymczasem ten show to czyste rozrywkowe złoto. Nie przegapcie go!" - czytamy na łamach WP Teleshow.

"Po obejrzeniu dwóch odcinków śmiem twierdzić, że nowy program na Playerze bije na głowę dotychczasowe hity platformy.. (...) Rzecz jasna jest lekko, ładnie i zabawnie, ale czasami rozmowy przechodzą na kompletnie inny poziom, a dramy wynikają z poważnych rzeczy. (...) Świat prezentowany w "Prince Charming" to zupełnie nie moja bajka, ale pozytywnie mnie zaskoczył. Tego się nie ogląda, by się wyładować na "tych głupich ludziach z telewizora" i podbić sobie ego (...). Uczestnicy są różnorodni, barwni, a poruszane przez nich tematy intrygujące i otwierające oczy. Poza samą warstwą rozrywkową, jest więc programem potrzebnym, choć szkoda, że obejrzą go nieliczni. Jeden z chłopaków powiedział: "chcę zmienić świadomość Polaków, że nie jestem ideologią, ale osobą". Ja to wiem, wy to prawdopodobnie też wiecie, a do pozostałych ten program niestety nie dotrze." - ocenia z kolei Spider`s Web.

Przy okazji premiery programu, tytułowy Prince Charming był także gościem Onet Rano:


Władze TVN na chwilę obecną nie zdradzają czy w przyszłości program pojawi się na telewizyjnym ekranie, jak podobne produkcje Player Orignal.