Łukasz Szewczyk21.10.2021 (20:17)brak komentarzy

Poruszający film Discovery+ o aktorce Selmie Blair. Premiera na Playerze

• Premiera kolejnego filmu premiera filmu Discovery+ Originals
• "Selma Blair - Nieuleczalna optymistka" to poruszająca historia znanej Hollywoodzkiej aktorki, która od wielu lat mierzy się z nieuleczalną chorobą, stwardnieniem rozsianym.
Selma Blair – Nieuleczalna optymistka
"Selma Blair - Nieuleczalna optymistka" to najnowsza propozycja dokumentalna discovery+ Originals, która wchodzi do Playera. Film w reżyserii Rachel Fleit ukazuje rok z życia znanej aktorki, która po diagnozie walczy z nieuleczalną chorobą autoimmunologiczną. Obraz przedstawia, jak odważna kobieta radzi sobie z różnymi wyzwaniami dnia codziennego, w tym głęboko zakorzenionymi uprzedzeniami w stosunku do tej przypadłości. To opowieść o walce o akceptację i poszukiwanie spokoju. Na oczach widzów Blair - znana ze swojego dowcipu i humoru - uczy się oswajać z tą poważną chorobą i przechodzi głęboką przemianę wewnętrzną, jednocześnie nie rezygnując z optymizmu i pogody ducha.
- Selma ma w sobie siłę. Jest aktorką, matką, a teraz stała się także rzeczniczką osób niepełnosprawnych. Zacięta walka, jaką toczy z chorobą, otwartość, z jaką opowiada o swoich osobistych przejściach, świadczą o niezłomnym podejściu, jakie potrzebne jest każdemu z nas - mówi Igal Svet, VP, Documentaries, discovery+. - Jestem ogromnie wdzięczna za wiarę w to, że opowieści o ludzkich losach łączą nas wszystkich. Wprawdzie film opowiada o mnie, ale mam nadzieję, że każdy z widzów będzie w stanie dostrzec w nim coś o sobie samym, i że stanie się on inspiracją do odnalezienia w sobie siły i radości przez osoby, którym dotąd jej brakowało - dodaje.

- W dzisiejszym, rozpędzonym świecie potrzebujemy historii, które nas zatrzymają, poruszą i skłonią do przemyśleń. Selma mimo swojej choroby nie poddaje się i nie traci optymizmu, może być inspiracją dla wielu osób. Cieszę się, że w Playerze możemy pokazać ten wartościowy dokument - mówi Lidka Kazen, dyrektor programowa TTV i player.pl.

Dokument pt. "Selma Blair - Nieuleczalna optymistka" zadebiutuje w Polsce już najbliższą niedzielę, 24 października na platformie player.pl