Łukasz Szewczyk05.12.2021 (10:31)brak komentarzy

Player na grudzień. "Czarna owca", "Chyłka-Oskarżenie", "Kontrola 2", "Żony Miami" (wideo)

• Grudzień w Playerze to ostatni sezon przygód mecenas Joanny Chyłki oraz powrót światowego fenomenu - "Kontrola".
• Dla fanów reality show serwis przygotował kolejną nowość własną - "Żony Miami"
• Wśród filmowych premier "Czarna owca"
Grudzień w Playerze
Serialowy grudzień to przede wszystkim premierowe odcinki "Chyłka-Oskarżenie". To już piąte, serialowe spotkanie z nieposkromioną mecenas Joanną Chyłką. Przed fanami Playera mocny, zaskakujący i bardzo emocjonalny sezon. Chyłka pożegna się z widzami z przytupem! W jej przypadku nie mogło być inaczej. Jak zakończy się ta przygoda? Co dalej z Langerem? Czy Chyłka i "Zordon" będą w końcu razem? To pytania, na które już wkrótce użytkownicy serwisu poznają odpowiedzi.
Z kolei 21 grudnia powróci światowy fenomen, za którym stoją młodzi twórcy z Polski. Mowa oczywiście o kontynuacji "Kontroli", która podbiła serca widzów na całym świecie. Jak potoczyły się losy Natalii i Majki, czyli dwóch młodych dziewczyn, dla których jedno spotkanie na lotnisku zmieniło całe życie? Zasmakowały pierwszej prawdziwej miłości - spontanicznej i burzliwej - która, niestety, przegrała z piętrzącymi się przed nią problemami. Czy teraz, mając drugą szansę, będzie potrafiła się obronić?

Wcześniej, bo ju 10 grudnia, orąca premiera filmowa prosto z kina - "Czarna owca". Słodko-gorzka opowieść o tym, co w życiu każdego człowieka najważniejsze - relacjach. Z rodziną, najbliższymi, ale, przede wszystkim, z samym sobą. A wszystko to przedstawione okiem młodego youtubera. Na ekranie plejada gwiazd, m.in. Magdalena Popławska, Arkadiusz Jakubik, Anna Smołowik, Włodzimierz Press, Kamil Szeptycki, Agata Różycka i inni.

Ich koleżanki z Hollywood podbiły serca polskich fanów. Teraz pora na "Żony Miami". Pięć nowych bohaterek, mieszkanek Florydy, spełnia swój amerykański sen, czerpiąc z życia pełnymi garściami. Markowe stroje, akcesoria, luksusowe samochody oraz jachty, prestiżowe imprezy i przystojni mężczyźni - tak wygląda ich codzienność, do której zabiorą użytkowników Playera już od 6 grudnia.

Wśród filmowych propozycji "Człowiek na krawędzi". Trzymający w napięciu thriller psychologiczny z Samem Worthingtonem w roli głównej. Pewnego ranka Nick Cassidy wchodzi do luksusowego hotelu Roosevelt na nowojorskim Manhattanie. Udaje się do pokoju mieszczącego się na 21. piętrze. Wychodzi przez okno i staje na gzymsie. Wszystko wskazuje na to, że zamierza skoczyć... Czy zdecyduje się na ostateczny krok?

"Mroczny zakątek" (od 10 grudnia) to pozycja dla fanów filmów z dreszczykiem emocji. Thriller z Charlize Theron w roli głównej. Historia Libby Day, której rodzice zostali zamordowani, kiedy była małą dziewczynką. Dzięki jej zeznaniom policja szybko ujęła sprawcę tragedii - jej brata Bena. 25 lat później okazuje się, że wszyscy mogli popełnić błąd...

Wśród premier film w reżyserii Agnieszki Holland oraz jej córki Kasi Adamik na podstawie powieści noblistki Olgi Tokarczuk. Film "Pokot" opowiada historię, Janiny Duszejko, emerytowanej pani inżynier, nauczycielki języka angielskiego w szkole. Starsza kobieta żyje sobie w spokoju, w harmonii z przyrodą w małej wsi położonej na skraju Kotliny Kłodzkiej. Pewnego dnia w okolicy zaczyna dochodzi do tajemniczych morderstw, których ofiarą padają kłusownicy. Wszystko wskazuje na to, że żądne zemsty zwierzęta zaczęły odpłacać ludziom pięknym za nadobne.

Natomiast "papusza" (od 10 grudnia) to jedno z najciekawszych wydarzeń filmowych ostatnich lat. Wzruszająca opowieść o życiu pierwszej romskiej poetki, Bronisławy Wajs, której twórczość została spisana i przetłumaczona na język polski. To także historia pięknej przyjaźni trzech wielkich poetów: Papuszy, Jerzego Ficowskiego oraz Juliana Tuwima. W roli tytułowej Jowita Budnik.

Okres przedświąteczny to idealny czas na wprawienie się w magiczny nastrój. A o ten z pewnością zadbają świąteczne komedie romantyczne dostępne cały czas w bibliotece Playera. Mowa o wszystkich 4 częściach "Listów do M.", które już na dobre wpisały się w polską tradycję świąteczną oraz filmie "Miłość jest wszystkim".