eWejściówki.pl03.04.2023 (11:45)3 komentarze

Na co do teatru? Najpopularniejsze spektakle teatralne w maju 2023

Dlaczego maj jest doskonałym miesiącem, aby wybrać się do teatru? Bo okazji do zobaczenia wyjątkowych spektakli jest mnóstwo. Przyjemny i klimatyczny wieczór na widowni można spędzić np. podczas długiego weekendu, tym bardziej, że Majówka w teatrze zapowiada się naprawdę dobrze.
Kicket
Wspaniałe przedstawienia wystawiane są także w Dzień Matki. A wspólne wyjście z mamą do ulubionego teatru, to prawdopodobnie najlepszy prezent, jaki możecie jej podarować.
Więc na co do teatru najlepiej wybrać się w tym miesiącu? Spektakle, które dostarczą Wam rozrywki i pozytywnych emocji znajdziecie w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Toruniu i we Wrocławiu.

WARSZAWA. Repertuary warszawskich teatrów pękają w szwach, dlatego niezależnie od tego, czy szukasz zabawnej i lekkiej komedii, czy poruszającego dramatu, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Miłośnikom komedii polecamy wpaść do Teatru Capitol. "Kiedy kota nie ma...", "Prezent urodzinowy", "O co biega?" to spektakle, podczas których publiczność śmieje się do łez! Świetne propozycje znajdziecie też w Och-Teatrze. To m.in. "Mayday", "Ożenek", czy najnowsza produkcja "Okno na parlament".

Jeśli jednak macie ochotę na muzyczną rozrywkę, wyjątkowy musical obejrzycie w teatrze Potem-o-tem. Spektakl "Believe me, there will be NO PORN" będziecie mogli obejrzeć już w nowej siedzibie teatru przy ul. Nowolipki 2/2a.

Prawdziwe perełki znajdziecie też w Teatrze Ateneum. Na scenie odbędą się spektakle, które na długo zapadną Wam w pamięci, takie jak "Zesłanie, czyli anty-tragedia syberyjska", "Źli Żydzi", "Meneliada" lub "Wzrusz moje serce".

Repertuar teatrów w Warszawie znajdziecie tutaj.

KRAKÓW. Macie ochotę spędzić klimatyczny wieczór? W Krakowie znajdziecie mnóstwo propozycji, które dostarczą Wam niesamowitych emocji.

Żaden ranking spektakli teatralnych 2023 nie pominąłby Teatru im. Juliusza Słowackiego, który wystawia jedne z najwspanialszych spektakli w Polsce, m.in. "Botticelli", "Znachor", "O dwóch doktorach i jednej pacjentce" oraz "Chory z urojenia".

A które teatry słyną z komedii? Z pewnością nie zawiedzie Was Teatr Praska 52. Dobrym humorem zarażą Was spektakle, takie jak "Strategie małżeńskie, "Napis" oraz "Viagra i chryzantemy". To oczywiście nie wszystko, bo w dobry humor wprawią Was też "Akt równoległy" i "Krakowska lekkość bytu" Teatru Ludowego oraz "Pojebajka", "Wina Kupidyna" i "Seks po krakosku" Teatru Współczesnego.

Repertuar teatrów w Krakowie znajdziecie tutaj.

WROCŁAW. Który teatr we Wrocławiu zachwyci Was jedną z najbardziej spektakularnych scenografii w Polsce? To oczywiście Wrocławski Teatr Współczesny! Przekonajcie się sami podczas doskonałych spektakli, takich jak "Chamstwo" na podstawie książki Kacpra Pobłockiego, "Woda w usta" luźno inspirowanej "Wieczorem Trzech Króli" i "Królem Learem" Szekspira oraz najnowszej komedii "Trąbka do słuchania".

Pozostając w temacie komedii, to specjalistą w tym temacie jest oczywiście Wrocławski Teatr Komedia. Obejrzycie tam przezabawne i kultowe sztuki, m.in. "Szalone nożyczki", "Łatwo nie będzie", czy "Kolacja dla głupca". W maju odbędzie się też długo wyczekiwana premiera "Powiedz TAK!".

Jednym z ulubionych teatrów wrocławskiej publiczności jest też Teatr Polski. Wybierając się tam, spodziewajcie się rozrywki na najwyższym poziomie. Spektakle takie jak szekspirowski "Sen nocy letniej" lub recital "Gdziekolwiek - wibracje na temat Grechuty" na długo zapadną Wam w pamięci.

Repertuar teatrów we Wrocławiu znajdziecie tutaj.

ŁÓDŹ. Jeśli szukacie rozrywki w Łodzi, koniecznie sprawdźcie repertuar Teatru Kamila Maćkowiaka. Znajdziecie tam m.in. komedie o relacjach damsko-męskich, m.in. "Cudowna terapia" i "Totalnie szczęśliwi" oraz wbijające w fotel dramaty i monodramy, takie jak "50 słów" lub "Klaus - obsesja miłości".

A jeśli chcielibyście przejąć kontrolę nad spektaklem, wybierzcie się do Teatr Komedii Impro. Podczas przedstawień publiczność może wpływać na losy bohaterów. W maju będzie się działo, bo na scenie pojawią się m.in. "Gangsterskie porachunki", "IMPRO Atak!", "Kryminał improwizowany", "Wilkołaki - horror improwizowany", a także nowość - "Morderstwo w muzeum" - kryminał improwizowany.

Jeśli zastanawiasz się co jeszcze warto zobaczyć w teatrze, nie pomiń Teatru Nowego. Produkcje wysokiej jakości zachwycają grą aktorską, scenografią i fabułą. W maju możesz liczyć nie tylko na hity takie jak "Kto nie ma, nie płaci", "Seks dla opornych", "Złodziej" i "Hamlet we wsi Głucha Dolna", ale też na znakomitą nowość na scenie, czyli spektakl "Dobrze ułożony młodzieniec".

Repertuar teatrów w Łodzi znajdziecie tutaj.

TORUŃ. W mieście Mikołaja Kopernika mieści się niepowtarzalny teatr, do którego warto przyjechać nawet z drugiego końca Polski. Jest to oczywiście Teatr Muzyczny w Toruniu.

W majowym repertuarze znalazły się spektakle, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. To m.in. bardzo zabawne i oryginalne "Dzieła wszystkie Szekspira", wzruszający, miłosny musical "Once" oraz monodram o Wierze Gran "Jutro będzie za późno".

Na scenie możecie obejrzeć też familijny musical o Mikołaju Koperniku "Kręci się?!", a także wziąć udział w niepowtarzalnych koncertach jazzowych.

Repertuar teatrów w Toruniu znajdziecie tutaj.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Tylko 4% Polaków chodzi do teatru. W tym 7% młodych i 1% emerytów. Chociaż emerytów stać na to bardziej
 5  
Chyba tych mundurowych emerytów.
 5  
nie ma mowy o teatrze, te 1 tyś zł nie wiadomo na co przeznaczyć, na wszystko brakuje. Za Tuska było lepi.
 0