eWejściówki.pl29.01.2023 (22:12)2 komentarze

Na co do teatru w styczniu 2023?

Nowy rok to oczywiście nowości w teatrze. Jeśli zastanawiasz się, na co do teatru najlepiej się wybrać, to mamy dla Ciebie coś ekstra. W styczniu odbywa się mnóstwo premier, które kuszą fabułą, obsadą aktorską i scenografią. Które z nich warto obejrzeć?
Kicket
Spektakle, które dostarczą Wam rozrywki i pozytywnych emocji znajdziecie w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

WARSZAWA

W Warszawie opcji jest tak mnóstwo, że trudno się zdecydować, co zobaczyć najpierw. Premiery odbywają się m.in. w znakomitym Teatrze Współczesnym. W repertuarze znajdziecie przezabawną komedię "BERLIN BERLIN" oraz inspirujący spektakl muzyczny "Z ręką na gardle". W styczniu warto wybrać się też "MY WAY", czyli monolog Krystyny Jandy w Teatrze Polonia, który stał się kultowy już od pierwszych pokazów. A jeśli masz ochotę na spektakl, którego akcja dzieje się na statku kosmicznym, zobacz najnowszą produkcję STUDIO teatrgaleria "The Employees". Wiele nowości pojawiło się też w Teatrze Collegium Nobilium. Obejrzysz tam doskonały dramat "Men's talk" oraz komedie "Alaska" i "Prawdziwy norweski black metal". I to nie wszystko, bo niesamowitą propozycję szykuje też Teatr Ateneum. To poruszający dramat "Znieważeni", w którym główną rolę odegra Dariusz Wnuk.
Repertuar teatrów w Warszawie znajdziecie TUTAJ.

KRAKÓW

Jakich nowości można spodziewać się w krakowskich teatrach? Nie możecie przejść obojętnie obok Teatru Juliusza im. Słowackiego. Najświeższe spektakle zachwycają i poruszają do głębi. To m.in. wspaniały, nawiązujący do "Hamiltona" musical "1989", klimatyczny dramat "Botticelli" Jordana Tannahilla oraz "Act of Killing", czyli adaptacja filmu dokumentalnego Joshu'y Oppenheimera. Warto też udać się do Teatru 38, w którym niedawno odbyła się premiera spektaklu "Niebiańskie". Co więcej w Scenie Supernova obejrzycie znakomity monodram "Podszepty" oraz niezwykły dramat "Przez skórę". Natomiast w repertuarze Teatru Łaźnia Nowa znajdziecie dramaty, które na długo pozostaną Wam w pamięci. To m.in. "Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję" oraz "Tajemniczy ogród".

Repertuar teatrów w Krakowie znajdziecie TUTAJ.

WROCŁAW

Na jakie wydarzenia najlepiej wybrać się we Wrocławiu? Przede wszystkim do Wrocławskiego Teatru Współczesnego im. Marii i Edmunda Wiercińskich. Bo tam odbędą się aż dwie długo wyczekiwane premiery. Jedną z nich jest "Chamstwo", czyli spektakl, który powstał na podstawie wybitnej książki Kacpra Pobłockiego. Ta znalazła się w finałowej siódemce Nagrody Literackiej NIKE 2022. W tym samym miejscu odbędzie się też znakomity koncert jazzowy "Głosy rzeki". To emocjonalne wydarzenie powstało w reakcji na katastrofę ekologiczną na Odrze. Do premiery przygotowują się też Inprowizowane Poniedziałki. Najnowsze impro to "Sztuczna improligencja -- spektakl komediowy z AI". A jeśli mielibyście ochotę wybrać się do Teatru Polskiego, tam też znajdziecie premierę! "Ksiądz Marek" Juliusza Słowackiego z pewnością spodoba się fanom klasyki.

Repertuar teatrów we Wrocławiu znajdziecie TUTAJ.

POZNAŃ

W styczniu w poznańskich teatrach odbędą się niesamowite premiery. W jednym z najwspanialszych teatrów w kraju, w Teatrze Nowym, będzie mieć miejsce premiera dramatu "Jednooki król", który zachwyci Was nie tylko historią, ale też spektakularną scenografią. Koniecznie zajrzyjcie też do Mojego Teatru. Bo tam aktorzy po raz pierwszy wystawią jedną z najzabawniejszych komedii Antoniego Czechowa "Niedźwiedź". W tym samym miejscu odbędzie się też karnawałowa zabawa "Karnawał na kartki, czyli PRL show z Klubem Szyderców Bis", której nie można przegapić. Coś niesamowitego przygotował też Teatr Wielki. To widowiskowy koncert w 100. rocznicę urodzin Antoniny Kaweckiej, najwybitniejszej solistki poznańskiej opery.

Repertuar teatrów w Poznaniu znajdziecie TUTAJ.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Tylko 4% Polaków chodzi do teatru. W tym 7% młodych i 1% emerytów. Chociaż emerytów stać na to bardziej
 4  
Chyba tych mundurowych emerytów.
 5