Artukuł sponsorowanyMateriał partnera12.01.2023 (18:00)

Złote Globy 2023 - Kto Wygrał?

Filmy i programy, które przypadną nam do gustu, powinny być odpowiednio nagradzane. Jedną z takich właśnie wyróżnień dla aktorów, produkcji filmowych, czy też właśnie telewizyjnych są oczywiście Złote Globy. Jeśli chodzi o przyznawanie ich, to jest to rola Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. Gdzie odbyły się Złote Globy 2023 i kto otrzymał należyte statuetki?
Fot. materiały prasowe

Złote Globy 2023 - Historia Gali i Jej Zasady

Wydarzenia, podczas których aktorzy, ekipa filmowa i sama produkcja otrzymują nagrody za swoją pracę, są czymś na porządku dziennym. Mamy przecież do czynienia ze słynnym rozdaniem Oscarów, czy też Festiwalem Filmowym w Cannes. Oczywiście Złote Globy także są bardzo prestiżowym wyróżnieniem, które wpływa na jeszcze większe rozwijanie się dalszej kariery wyróżnionych na takowej gali artystów, reżyserów czy producentów.
W tym roku przypadła już 80. ceremonia wręczenia takich wyróżnień. Pojawiły się na niej takie gwiazdy jak Selena Gomez, Jenna Ortega, Margot Robbie, czy też Evan Peters. Jest to zaledwie początek listy całej gwiazdorskiej grupy, jaką mieliśmy szansę zobaczyć. Wszystko odbyło się 10 stycznia w The Beverly Hilton w Beverly Hills. Kto jednak może pochwalić się wygraną statuetką?

Gale z udziałem aktorów filmowych i telewizyjnych, to niejedyne wyróżnienia, jakie możemy oglądać. Równie popularne są wyróżnienia sportowców, jak choćby złota piłka w piłce nożnej. Jeśli interesuje was rywalizacja sportowa, to warto zacząć obstawiać. Aby zacząć, skorzystajcie z Betclic kod promocyjny. Jest on w stanie zaoferować atrakcyjne bonusy, takie jak zakład bez ryzyka i obrót nim.

Złote Globy 2023 - Kto Wygrał i w Jakiej Kategorii

Przejdźmy teraz do meritum naszego tematu, czyli tego, kto właściwie wygrał Złote Globy w zależności od konkretnej kategorii, których było aż 27. Faktem jest, że nie wszystkie przewidywania zostały spełnione, a niektóre nagrody są nawet kontrowersyjne. Jeśli chodzi o najlepszą komedię, to tę nagrodę otrzymał film oraz reżyser Martin McDonagh za "Duchy Inisherin". Cate Blanchett natomiast wygrała dzięki filmowi "Tár".

W przypadku mężczyzn to Austin Butler został najlepszym aktorem dzięki swojej głównej roli w "Elvisie". Steven Spielberg może za to pochwalić się wyróżnieniem najlepszego reżysera, natomiast jego film "Fabelmanowie" uznaje się za najlepszy film dramatyczny. Nie można zapomnieć o Collinie Farrellu, który za rolę we wspomnianych wcześniej Duchach otrzymał statuetkę najlepszego aktora komedii lub musicalu.

Angela Bassett natomiast za drugoplanową rolę w "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" również zdobyła nagrodę. Filmem animowanym tego roku był oczywiście "Pinocchio". Jeśli chodzi o najlepszą aktorkę w komedii lub musicalu, to właśnie to wyróżnienie powędrowało do Michelle Yeoh za film "Wszystko wszędzie naraz". Ke Huy Quan także otrzymał wyróżnienie za rolę drugoplanową w tej produkcji.

Wygrani Aktorzy na Złotych Globach 2023

Filmy nieanglojęzyczne należały w tym roku do produkcji "Argentyna, 1985". Muzyka filmowa, która została nagrodzona, pochodziła z filmu "RRR". Jej nazwa i autorzy, to "Naatu Naatu" Kala Bhairava, M. M. Keeravani, Rahul Sipligunj. Jeśli chodzi o serial dramatyczny, to statuetkę zgarnął oczywiście, jak można się domyślać "Ród Smoka".

• Najlepszy miniserial: "Biały Lotos: Sycylia",
• Aktorka w miniserialu: Amanda Seyfried "The Dropout",
• Aktorka drugoplanowa w serialu: Julia Garner "Ozark",
• Drugoplanowy aktor w serialu: Tyler James Williams "Misja: Podstawówka",
• Aktor w serialu komediowym: Jeremy Allen White "The Bear",
• Aktor wyróżniony w serialu dramatycznym: Kevin Costner, Yellowstone,
• Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym: Zendaya "Euphoria",
• Aktor w miniserialu: Evan Peters "Potwór: historia Jeffrey'a Dahmera",
• Aktorka w serialu komediowym: Quinta Brunson "Misja: Podstawówka",
• Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu: Jennifer Coolidge "Biały Lotos",
• Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu: Paul Walter Hauser "Czarny ptak".