Łukasz Szewczyk19.02.2013 (8:16)11 komentarzy

Komputronik zamyka małe sklepy i otwiera pierwszy Megastore (wideo)

Komputronik Megastore ma ruszyć w stolicy na początku kwietnia. Do końca 2014 roku ma powstać sześć takich obiektów w kraju. Szefowie spółki zapowiadają, że z ulic znikną małe salony sprzedaży, a pracownicy zostaną przeniesieni do dużego sklepu i punktów w galeriach handlowych.
Salon Komputronik
Wielkopowierzchniowy sklep to pomysł szefów spółki na chude lata w branży. Chcą oni zdobyć klientów bogatą ofertą, zespołem doradców i atrakcyjnymi cenami. Sklep zostanie otwarty na początku kwietnia, tuż po Wielkanocy, w warszawskim Centrum Handlowym Jupiter.
Na powierzchni ok. 2 tys. m2 zaproponujemy naszym klientom wielką wystawę sprzętu IT, z mnóstwem doradców, którzy będą w stanie wyjaśnić klientowi funkcjonalność sprzętu, zapytać o to, czego potrzebuje i dobrać właściwe rozwiązanie - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Wojciech Buczkowski, prezes firmy
Megastore Komputronika ma odróżniać od konkurencji większa oferta oraz stoiska producenckie. W projekt zaangażowane są takie marki, jak: Acer, Apple, Asus, Canon, DELL, HP, Intel, Lenovo Microsoft, Samsung, Sony, Toshiba.
Zaoferujemy stoiska producenckie, na których producenci będą mogli pokazać wszystkie swoje rozwiązania i produkty dostępne na rynku polskim, naszym zadaniem będzie dobranie właściwego rozwiązania spełniającego potrzeby klienta - wyjaśnia Buczkowski
W nowym sklepie będzie można kupić i przetestować sprzęt komputerowy. Możliwy tu będzie także odbiór towaru zamówionego przez internet.
Cała polityka sprzedażowa tego miejsca zapewni na pewno wysoką sprzedaż. To nie będzie punkt, w którym klient obejrzy i będzie kupował w internecie, bo ceny, które tam zaoferujemy będą bardzo atrakcyjne - przekonuje prezes Komputronika


Do końca 2014 roku w największych miastach w kraju ma powstać sześć tego typu placówek. Szefowie spółki planują likwidację małych sklepów. Celem jest skupienie się - poza salonami Megastore - na sprzedaży w galeriach handlowych. Jednym z pomysłów na finansowanie sklepów ma być pozyskiwanie środków od wystawiających się w sklepie producentów. Mają oni pokrywać nawet połowę kosztów prowadzenia Megastore.
Projekt był wielokrotnie przemyślany. Bazuje na założeniach dość pesymistycznych, tak by móc przewidzieć te gorsze scenariusze. Dziś w Warszawie mamy kilka sklepów, część z nich zostanie zredukowana i przeniesiemy pracowników do nowego projektu. Ale będziemy też zatrudniać, wkrótce ruszy rekrutacja - wyjaśnia prezes spółki
Firma planuje również zwiększenie sprzedaży internetowej. W tym roku może ona dogonić sprzedaż tradycyjną. Jednocześnie Komputronik zapowiada, że w tym roku zwiększy sprzedaż o 30-35 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.
Intensywnie działamy w internecie i dynamika wzrostu jest bardzo wysoka. Jest szansa, że w tym roku sprzedaż internetowa w istotny sposób dogoni sprzedaż w sklepach stacjonarnych. Zauważamy niesamowitą dynamikę wzrostu zamówień internetowych z odbiorem w salonach - twierdzi Buczkowski
Właścicielem Komputronik Megastore będzie Grupa Komputronik S.A.. W jej portfolio znajdują się również inne spółki działające w branży IT: Benchmark Sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o.
Newseria

Komentarze (1 - 10 z 11)

Póki nie zobaczę tych niskich cen w Komputroniku, to nie uwierzę.
 15  
Komputronik i niskie ceny??? no bez jaj... oni niskich cen nie mają nawet online, wręcz przeciwnie - mają ceny dużo zawyżone, wiec po postawieniu mega sklepów stacjonarnych tym bardziej nie będą niskie, bo dojdą bardzo duże dodatkowe koszty
 15  
Potwierdzam: w Komputronik jest drogo.
 8  
Bartolino a jaki sklep komputerowy jest godny zainteresowania. Odp na [email protected]
 3  
żaden konkretny, wystarczy dobra porównywarka cen, i wtedy jak na dłoni widać, który sklep jest w danym przypadku godny zainteresowania ;)

a w tych porównywarkach Komputronik plasuje się, w znakomitej większości, na samym dole listy
 6  
Też uważam że najlepiej przeglądać ceneo albo skąpca i patrzyć gdzie najtaniej :D
 1  
No to zróbmy pa pa Komputronik...
 3  
Komputronik niesamowicie drogi, a podejście do klienta FATALNE. "Możliwy tu będzie także odbiór towaru zamówionego przez internet.". Parę tygodni temu zamawiałem przez sieć sprzęt + odbiór w salonie. Kurier do domu miał przyjechać w 24h, ale mówię sobie - praca, obowiązki.. Odbiorę sobie w salonie, przekonany że towar dojedzie tam w 48h. Jakim zdziwieniem było gdy po 5 dniach sprzętu nadal nie było (właściciel sklepu nie złożył zamówienia, może liczył że coś jeszcze się trafi a on nie będzie miał tak wysokich kosztów związanych z przesyłką ? - nie wiem). Po 8 dniach, nadal sprzętu brak, a ignorancja szefa sklepu i debilny uśmieszek, wystawiły automatycznie opinię całej firmie. Pomoc on-line do niczego, odpisali że zamówienie na sklep, należy do szefa danej placówki. FATALNIE !
 3  
w Krakowie polecam pc projekt ze Starowiślnej, który jest najtańszy i baaardzo elastyczny, pomoc napotkałem niespotykaną do tej pory nigdzie, fakt sklep jak magazyn ale po co mam płacic za wystrój salonów i garniaki?
 0  
Ze 2 czy 3 rzeczy kupiłem w Komputroniki, ale tylko dlatego, że były w mega promocji i to ostatnie sztuki.
 0