Łukasz Szewczyk28.02.2013 (9:36)24 komentarze

T-Mobile: Ponad 16 mln użytkowników. Głównie dzięki kartom pre-paid

Baza klientów Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora komórkowych T-Mobile i Heyah, stabilnie rosła we wszystkich kwartałach 2012 roku. Operator obsługuje już ponad 16 mln użytkowników, z czego znaczna większość to klienci ofert "na kartę".
T-Mobile: Ponad 16 mln użytkowników. Głównie dzięki kartom pre-paid
Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) na koniec 2012 roku obsługiwała 16,04 miliona klientów i jest największym operatorem komórkowym w kraju z udziałem w rynku na poziomie 29,5%. Wzrost bazy klientów w całym roku wyniósł 1,879 miliona i był realizowany we wszystkich kwartałach. W 2012 najefektywniej Spółka pozyskiwała klientów kontraktowych, zwiększając ich bazę o 231 tysięcy. Jest to ponad 9-krotnym wzrostem w porównaniu z poprzednim rokiem, w którym PTC zyskała 25 tysięcy klientów kontraktowych.
Wyniki PTC za 2012 rok
Wyniki PTC za 2012 rok
Miniony rok był bardzo dobry dla PTC. Pozyskaliśmy ponad 9 razy więcej nowych abonentów, rozpoczęliśmy rewolucję w mobilnych płatnościach wprowadzając usługę MyWallet. Inwestujemy w przyszłość budując najnowocześniejszą sieć, która działa już na 40% powierzchni kraju. Dzięki temu i doskonałej ofercie dynamicznie zyskujemy nowych klientów usług mobilnego Internetu. To sprawia, że firma stabilnie umacnia swoją pozycję na rynku telekomunikacyjnym - mówi Miroslav Rakowski, Prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej
W 2012 roku bardzo dobrze sprzedawała się również oferta mobilnego dostępu do Internetu PTC, zyskując ponad 218 tysięcy nowych użytkowników. Oznacza to wzrost o 28,9% w porównaniu do 2011 roku. Na koniec roku Spółka świadczyła usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu 973 tysiącom klientów.

Wyniki PTC za 2012 rok
Wyniki PTC za 2012 rok
W czwartym kwartale PTC wypracowała przychody na poziomie 1,751 miliarda złotych. Natomiast w całym 2012 roku przychody Spółki wyniosły 7,023 miliarda złotych i były niższe o 1,9% w porównaniu do 2011 roku. W 2012 roku EBITDA PTC wyniosła 2,454 miliarda złotych, w samych czwartym kwartale EBIDTA osiągnęła wartość 661 milionów złotych i była to wartość zbliżona do poprzedniego kwartału. W całym 2012 roku PTC wypracowała marżę EBIDTA na poziomie 34,9%. Spółka prowadzi jeden z największych projektów dotyczących modernizacji sieci w Europie. Inwestycje w budowę najnowocześniejszej sieci odzwierciedla wzrost wydatków inwestycyjnych (Cash Capex) do 939 milionów złotych w 2012 roku. Na koniec zeszłego roku PTC rozbudowało sieć w 108 rejonach, które obejmują swoim zasięgiem ponad 40% powierzchni kraju. Nowa jakość zaoferowana klientom w tych rejonach przełożyła się na wzrost średniej liczby danych transmitowanych na tych obszarach o 43% w 2012 roku.

Komentarze (1 - 10 z 24)

Polacy głosują na PO to też się nie dziwię że również wybierają sieć w której za chwilę będzie opłata za ładowanie telefonu bo za inne rzeczy już opłata została wprowadzona.
 12  
Zastanawia mnie jedno.
Czy równe bzdury jak KSG wypisywali by ludzie jak by podpisywali się imieniem i nazwiskiem. Luzie skończcie z politykom.. a ten temat jest związany z telefoniom a nie PO czy w ogóle polityką.

A do tematu.
Jak już rynek telefonii nasyci się i każdy człowiek będzie miał co najmniej jeden tel. osobisty i jeden firmowy to nie pozostanie telekomom tylko wprowadzanie lepszej jakości usług czy szybszego internetu bez limitów.

@Noron_ - po części się z Tobą zgadzam. Bo jak ktoś już zgarnia duża część torciku to dostaje cukrzycy i zaczyna krótko widzieć. I jak podniesie ceny to się cieszy krótko sukcesem ale z drugiej strony T-Mobile często robi promocje z podwójnym doładowaniem i wtedy ceny spadają prawie o połowę.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 28 lutego 2013 o 10:16:38 przez Spown).
 3  
trudno mi w to uwierzyć. ja na przykład, w najbliższym czasie mam zamiar przeniesc trzy numery telefonów do innego operatora.
 9  
~leo, jeśli chodzi o prepaid to sporego kopa dała roczna ważność konta (pamiętaj, że do statystyk tez wlicza się heyah). Ale i tak zeszły rok poszedł im nieźle, abonamentowców przybyło tak samo jak użytkowników mobilnego internetu.
 0  
to teraz nastapi wielki odplyw abonentow. za rok waznosci 3zl/m-c. za sprawdzenie stanu konta 0.04zl. wyzysk w bialy dzien....
 18  
tez bylem w t-mobile, z przeszedlem w koncu do play. bo, tez bedzie miec nadajniki z t-mobile
 11  
statystki zawyżone bo to raczej karty leżace w koszu a nie telefonie ale podają jako uzywane
 9  
Jak oni tego dokonali, skoro większość osób które znam od nich uciekła w tym i moja cała rodzina. Pomnożyli przez aktualną temperaturę w Warszawie - czyli x5?
 7  
Napisz coś więcej na temat tych nadajników od Ery
 4  
Dla zwyklego uzytkownika nie ma znaczenia ile osob obsluguje op.Znaczenie ma oferta.bo za chwile swoje dane opublikuje Orange i sie okaze,ze oni maja najwiecej obonentow.Gdzies widzialem,ze Orange publikuje dwie wersje.Rzeczywista i liczona metoda "t-mobilowa".To znaczy taka,gdzie wliczaja karty,ktore zostaly uzyte tylko raz.
Dla zwyklego uzytkownika najwazniejsza jest oferta.A ta na dzien dzisiejszy-moim zdaniem-najlepsza ma Play.I dlatego przenieslismy(ja,moje rodzenstwo i znajomi)kilka numerow od roznych operatorow,wlasnie do Play.
 1