Łukasz Szewczyk05.03.2013 (11:44)11 komentarzy

Netia kupuje od UPC część infrastruktury dawnego Aster

UPC Polska, największy w Polsce operator telewizji kablowej, odsprzedaje wyznaczoną przez UOKiK część infrastruktury dawnego Aster, docierającej do 446 tys. lokali w Warszawie i Krakowie. Transakcja ma na celu realizację warunkowego przejęcia sieci Aster.
Netia kupuje od UPC część infrastruktury dawnego Aster
UPC Polska i Netia zawarły umowę, na mocy której Netia nabędzie część sieci dawnej telewizji kablowej Aster w Warszawie i Krakowie. Tym samym Netia kupi od UPC Polska część sieci dawnego Aster w Warszawie i Krakowie. W sumie w Warszawie i Krakowie Netia wzbogaci się o sieć kablową obejmują zasięgiem 446 tys. mieszkań i lokali użytkowych. Transakcja ta pozwoli Netii mocniej zaistnieć infrastrukturalnie na rynkach, na których dotychczas nie była silnie obecna w segmencie klientów indywidualnych.
Przejęcie tak dużej części sieci dawnego Aster, na tak atrakcyjnych rynkach, jest kolejnym ważnym krokiem w realizacji strategii Netii, która opiera się na rozwoju multimedialnych usług on-line na bazie własnej sieci - powiedział Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netii
Sieć kablowa z prawie pół milionem lokali w zasięgu, to też znakomita baza do osiągania synergii w efekcie działań konsolidacyjnych, których dotychczas w tym segmencie rynku Netia nie miała - dodał Mirosław Suszek, Członek Zarządu Netii ds. Operacyjnych
Odsprzedaż sieci była warunkiem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Aster przez UPC Polska i ma na celu realizację warunku określonego w decyzji UOKiK dotyczącej zakupu Aster przez UPC Polska. Chodzi o te rejony w Warszawie i Krakowie, gdzie sieć UPC nakłada się z siecią Aster.Przypomnijmy, że UPC Polska sfinalizowało zakup firmy Aster 16 września 2011 roku. Warunkiem zgody udzielonej przez UOKIK była odsprzedaż określonej przez UOKiK sieci Aster w Warszawie i Krakowie, w terminie do 5 marca 2013 r niezależnemu inwestorowi. Umowa podpisana ze spółką Netia, uprzednio zaakceptowaną jako nabywca przez UOKiK i wyłonioną w ramach przetargu zorganizowanego przez UPC Polska, ma na celu realizację decyzji UOKiK. Zamiar nabycia sieci byłego Aster przez Netia podlega zgłoszeniu do prezesa UOKiK, a dalsze szczegóły dotyczące tej transakcji zostaną podane niezwłocznie po wydaniu decyzji UOKiK w tej sprawie.

Komentarze (1 - 10 z 11)

Może pojawi się znów konkurencja dla UPC, które po przejęciu Aster kompletnie olewa swoich klientów i sprzedaje usługi, których nie da się zrealizować zgodnie z ich specyfikacją.
 2  
ktoś wie za ile netia kupiła tą 2ą nitkę ?
upc zapłaciło 2,4 mld.
 0  
Netia ma już pokrycie swoim VDSLem na terenach z UPC, gdzie penetracja jest na poziomie 0,5 %.
Netia nie jest żadnym rywalem dla UPC pod względem ofertowym,technologicznym i cenowym.
 0  
UPADEK UPC NETIA POWOLI WYKUPUJE UPC CZAS JUZ ZWINOCI MAJDAN
 3  
A UPC CHYBA POWLI MAM W DUPIE kl
no więc właśnie Netia to chyba słabiutka konkurencja dla UPC
myślałem że może Multimedia to kupi lub jakiś inny gracz.....
ZATRZYMAŁA DODAWANIE KANAŁÓW
 0  
No to czekali do ostatniego dnia. xD To chyba Netia coś utargowała na tym musiku?
 1  
No i będzie chyba niedługo usługa HORIZON TV w UPC, od kilku dni na kanałach testowych pojawia się plansza HORIZON TV - "zamów usługę" oraz krótki filmik po polsku prezentujący jej zalety. Kiedy zatem Horizon w UPC??????
 0  
Netia i kabel koncentryczny ? Jakoś tego nie widzę. Obym się mylił bo wolę dać zarobić Polakom niż amerykańskim Żydom (przepraszam - obcym właścicielom).
 0  
No i jak pisałem, że u mnie Urząd Ograniczania Konkurencji i Klientów zlikwidował konkurencję i zamiast 3 operatorów najpierw GHNet został przejęty przez Aster, a zaraz potem Aster przez UPC. Ceny ok 2x podskoczyły (skończyły się lokalne promocje). Mówiono, że część infrastruktury zostanie odsprzedana np. Vectrze i będzie znów jakaś konkurencja. Jednak stanęło na tym na czym zwykle staje i klient dostał najlepszą ofertę i pełny wybór...
 1  
Jakoś na UPC nie narzekam,a mam umowę na czas nieokreślony, więc nie jestem związany niczym. Oferta jest dobra, słuchają potrzeb klientów, wprowadzają nowe rozwiązania jak CI+, Ja na pewno nie płaczę nad tym...
 0