Łukasz Szewczyk12.03.2013 (9:32)11 komentarzy

Telefonia stacjonarna wciąż ważna w strategii Grupy TP. Współpraca z TVN (wideo)

Telefonia stacjonarna pozostanie strategiczna dla Grupy TP. Jak zapewnia Mariusz Gaca, prezes PTK Centertel, na łączeniu usług stacjonarnych, komórkowych, internetowych i telewizyjnych polega właśnie przewaga telekomunikacyjnego giganta nad konkurencją.
Telefonia stacjonarna wciąż ważna w strategii Grupy TP. Współpraca z TVN (wideo)
We wszystkich naszych podstawowych rynkach jesteśmy liderem, łącznie z rynkiem komórkowym w zakresie wartości. Czy ta pozycja została zachwiana? Myślę, że wydarzenia związane z kursem akcji wzburzyły dyskusje na ten temat, natomiast mamy strategię, mamy właściciela, który nas w tej strategii wspiera - podkreśla Mariusz Gaca, prezes zarządu PTK Centertel
Akcje TPSA, właściciela PTK Centertel, w połowie lutego w ciągu zaledwie trzech dni straciły niemal 40 proc. Ich wartość spadła z 11,64 zł na zamknięciu sesji 11 lutego do 7,00 zł na koniec sesji 14 lutego. Od tego czasu kurs akcji waha się w granicach 7-7,5 zł.
To, że kurs naszych akcji jest na takim poziomie, jest wprost pochodną wynikającą z polityki dywidendowej. Trudno jest mi dokonywać analizy błędów. To jest mechanika reakcji rynków finansowych. Nie wiem, czy można przekładać wprost ten wynik w stosunku do naszych wyników - komentuje dla Agencji Informacyjnej Newseria Mariusz Gaca
Wyniki za 2012 rok spółka przedstawiła w połowie lutego. Jednym ze słabszych segmentów w ubiegłym roku okazał się być sektor telefonii stacjonarnej. Choć usługi głosowe TPSA dominują na tym rynku, to jednak wielu z jej klientów rezygnuje z tradycyjnych telefonów na rzecz komórek. Liczba abonentów telefonii stacjonarnej spadła o ponad 10 proc., a przychody w tym segmencie zmniejszyły się o ponad 5 proc.Jak podkreśla prezes PTK Centertel, wyników nie należy interpretować jako znak wycofywania się TPSA z segmentu telefonii stacjonarnej. Według niego siłą firmy jest łączenie rynku komórkowego, stacjonarnego oraz internetowego, a także bliska współpraca z TVN, dająca dostęp do rynku telewizyjnego.Dzięki zróżnicowaniu oferty spółka stawia na konwergencję, czyli proponowanie klientom usług z różnych segmentów. Ci, którzy z nich skorzystają, mogą liczyć na korzystniejsze warunki. Prezes PTK Centertel podkreśla, że TPSA może na tej strategii budować silną pozycję rynkową.
To jest nasza przewaga konkurencyjna, którą dzisiaj może nie tyle trudno jest skopiować, bo wszystko jest kopiowalne, to jest pochodna czasu i pieniędzy, natomiast dziś, tu i teraz jesteśmy do tego przygotowani lepiej niż nasza konkurencja - powiedział prezes zarządu PTK Centertel w czasie targów CeBIT w Hanowerze
Newseria

Komentarze (1 - 10 z 11)

Sieć komórkowa IDEA najbardziej postępowa i dochodowa , telefonia stacjonarna z szybkim internetem ! Czyż trzeba lepszego interesu ??? Prawie monopol ! Żeby doprowadzić taką firmę do takiego dziadostwa trzeba nie lada wysiłku a jednak im się udało ! Moim zdaniem wytyczający strategię firmy nie nadają się nawet do wyrzucania gnoju a idę o zakład że mają się dobrze na swoich stanowiskach i pną się w górę
 3  
Szczególnie oplata za utrzymanie łącza mnie przeraża. Dlatego tp mowie nie dziekuje.
 5  
to po prostu jest trend rynkowy tak jak komputery mobile wyparły stacjonarne potem telefony mobilne wyparły stacjonarne tak teraz internet mobilny wypiera stacjonarny, co prawda to dopiero przed nami, ale jak limity będą przyzwoite to większość wybierze internet mobilny, bo jest szybszy od netu z tpsa na starej sieci.
 1  
Niech zrezygnują z opłaty za utrzymanie linii lub ją obniżą a wtedy zobaczymy...
 4  
jedyne co mi się podoba w tp to reklamy z sercem i mózgiem. wciskanie na siłę telefonu stacjonarnego klientom którzy go nie potrzebują lub karanie za jego brak opłatą za utrzymanie łącza jest co najmniej dziwne. Telefonia stacjonarna to relikt przeszłości i dopóki orange/tp nie przestanie jej wciskać pod pretekstem pakietu i obniżenia ceny dopóty klienci orange będą od tego usługodawcy odchodzić i ne pomoże tu intensywna kampania reklamowa.
 1  
Znieść opłatę za utrzymanie łączą, zmienić ofertę tv (obecna jest strasznie droga), zwiększać dostęp do najszybszych opcji Neostrady, szczególnie w mniejszych miejscowościach gdzie nie ma dużego wyboru. Z kablówkami w dużych miastach nie mają szans.
 2  
jasne, minusujcie. Jakoś sieci komórkowe obywają się bez opłat za utrzymanie nadajnika
 2  
@up
Twoja niewiedza jest wielka :D Centrala ma ograniczone miejsca, a kable miedziane nie wytrzymują takiego obciążenia. W Netii nie ma opłaty za łącze (na LLU i NGA oczywiście)
 2  
to po prostu jest trend rynkowy tak jak komputery mobile wyparły stacjonarne potem telefony mobilne wyparły stacjonarne tak teraz internet mobilny wypiera stacjonarny, co prawda to dopiero przed nami, ale jak limity będą przyzwoite to większość wybierze internet mobilny, bo jest szybszy od netu z tpsa na starej sieci.
Mobilny tak szybko nie wyprze Kabla. LIMITY pingi itd..


www.east-import.pl
 1  
Bule za telefon zeby miec internet to jest XXI wiek!
 0