Łukasz Szewczyk15.03.2013 (11:03)7 komentarzy

T-Mobile i Tauron pracują nad wspólną ofertą. Wkrótce nowe usługi

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci T-Mobile oraz firma energetyczna Tauron Polska Energia podpisały list intencyjny o współpracy strategicznej. Spółki chcą wypracować innowacyjne rozwiązania dla klientów obu firm.
T-Mobile i Tauron pracują nad wspólną ofertą. Wkrótce nowe usługi
Polska Telefonia Cyfrowa oraz Tauron Polska Energia przystąpiły 15 marca 2013 roku do strategicznej współpracy, której założeniem jest wprowadzenie nowych rozwiązań produktowych i technologicznych dla rynku telekomunikacyjnego i energetycznego.Projekty, nad którymi wspólnie będą pracowały zespoły eksperckie obu spółek, mają określić standardy dla innowacyjnych produktów i usług, które będą wdrażane wspólnie na polskim rynku. Pierwsze z nich powinny być dostępne dla klientów jeszcze w tym roku.
Współpraca z branżą energetyczną jest jednym z kluczowych obszarów rozwoju PTC w Polsce. Posiadamy odpowiednie kompetencje oraz zaplecze technologiczne wewnątrz Grupy Deutsche Telekom, aby zaoferować firmom z branży energetycznej zaawansowane rozwiązania IT z dziedziny obsługi klienta, zarządzania inteligentnymi sieciami oraz wsparcia dla inteligentnych liczników powiedział Miroslav Rakowski, prezes zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej
Wspólnie zaoferujemy nowe produkty, wykorzystując do tego między innymi rozbudowane sieci ich obsługi. W przyszłości współpraca obejmie zapewne racjonalizację korzystania z posiadanej infrastruktury oraz zasobów sieciowych i zwiększenie efektowności energetycznej. To kluczowe, szczególnie w momencie wdrażania przez energetykę innowacyjnych rozwiązań opartych o telekomunikację, jak smart grid i smart metering - dodaje Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia
Współpraca PTC i Taurona ma przełożyć się na zwiększenie atrakcyjności ofert dla obecnych i przyszłych klientów partnerów, a co za tym idzie, na wzmocnienie ich przewagi konkurencyjnej na rynku.

Komentarze (1 - 7 z 7)

ok, ale mogliby dać jakieś info o możliwości płacenia za aplikacje poprzez doliczanie ich kosztu do rachunku. Moim zdaniem zdecydowanie najbardziej przyszłościowa usługa.
 1  
I tak już tej dziadowskiej sieci dla podnieconych gimbusów nic pomoże
 1  
I tak już tej dziadowskiej sieci dla podnieconych gimbusów nic nie pomoże
 1  
Zaoferują jeden rachunek za wszystkie usługi czy jak?
 2  
jeśli te firmy połączą usługi to należy się spodziewać opłaty za posiadanie licznika energii elektrycznej.Wysokość tej opłaty będzie uzależniona od tego czy licznik jest w mieszkaniu czy też na klatce schodowej.
 1  
Jak to spodziewać? Przecież od zawsze jest ta opłata.Ludzie przy podłączeniu musieli kupić liczniki (niemała kasa) i oddać je dystrybutorowi prądu,ten i tak zawsze naliczał opłaty przesyłowe i za licznik ( już swój). Zresztą tak samo jest z gazem,wodociągiem i kanalizacją.
 0  
Ale z tego co widziałem na przykładzie Novum, tego rodzaju rozwiązania mogą przynieść całkiem spore oszczędności.
 0