Łukasz Szewczyk10.04.2013 (11:25)16 komentarzy

Play odbiera konkurentom najwięcej klientów

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2013 roku operatora komórkowego z zachowaniem dotychczasowego numeru zmieniło prawie 400 tys. Polaków - informuje Dziennik Gazeta Prawna. Najwięcej numerów pozyskuje Play, a rzecznik Orange zdradza, że prawie połowa pozyskanych numerów pochodzi z Play.
Play odbiera konkurentom najwięcej klientów
W pierwszym kwartale 2013 roku najwięcej klientów konkurencji przyjęła komórkowa sieć Play (około 230 tys.). Pozostała trójka największych konkurentów sieci Play mogą pochwalić się znacznie mniejszymi liczbami pozyskanych klientów konkurencji: Orange Polska - prawie 70 tys., Plus - prawie 50 tys., z kolei T-Mobile prawie 40 tys. Warto jednak zauważyć, że w przypadku tzw. "wielkiej trójki" liczba pozyskanych klientów była znacznie mniejsza od klientów "oddanych" konkurencji. T-Mobile oddał konkurencji ponad 130 tys. numerów, Orange ponad 120 tys., a Plus prawie 100 tys. To oznacza, że w rezultacie duzi operatorzy kończą bilans na minusie.
Przyjęliśmy prawie 69 tys. numerów, głównie abonamentowych. Dziękuję wszystkim, którzy są teraz z nami. Gratuluję Playowi wciąż dobrego wyniku, ale czas już zrobić update reklamy, bo głównie dzięki nam, wasze udziały w MNP spadły poniżej 60 proc, a jeszcze niedawno było 75 proc. Z drugiej strony zaskoczył mnie wyjątkowo słaby wynik T-Mobile. Prawie 100 tys. klientów netto na minusie daje do myślenia. Właśnie z magentowej sieci do Orange przychodzi najwięcej osób. Z naszych statystyk wynika też, że wśród klientów decydujących się na rezygnacje z usług Play, aż 45 proc. wybiera nas i to jest najlepszy wynik spośród W3 - komentuje Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange
Dziennik Gazeta Prawna/Telepolis.pl/Blog TP

Komentarze (1 - 10 z 16)

A ja odchodzę z play. Nie chcą mi dać abonamentu z netem. Płacę 59 zł, i mówię kosztem minut dajcie mi 0,5 gb neta, a oni że nie tylko w taryfie za 79 zł, więc mówię nie. Niedługo hasło reklamowe będzie brzmiało" 7 klientów z 10 odchodzi z paly".
 13  
taki abonament sobie wybałeś CIERP CIAŁO JAK CHCIAŁO.poczekaj do końca umowy.dostaniesz dużo więcej za mniej w nowym abonamencie.i wybieraj z głową.
 10  
To chyba logiczne, że akurat Play największa i najbardziej drapieżna sieć konkurująca z wielką trójką odbiera im najwięcej klientów. Nie zrobi przecież tego jakiś wirtualny mBank czy MTV, zresztą widzę na wiki, że lista wirtualnych operatorów jakaś mocno skrócona obecnie. Zresztą, gdyby okazało się że najwięcej klientów przejmuje jednak któryś z trzech głównych operatorów tytuł i cały artykuł byłby bez sensu.
 6  
przeszedłem z plusa po 4 latach nie mieli nic do zaoferowania, przeniosłem nr do play mix 1000esów na dzień dobry bez kosztów dodatkowych zero do play i to mi wystrcza wiecej nie potrzebuje a ps. net 250mb co miesiąc...to wszystko mi pasi, od 2 lat play i chwale sobie, i ciągle ulepszają ofertę choćby dla stałych Klienów...orange ? nigdy w życiu zatruwają klienta życie niechcianymi reklamami smsami..
 5  
Prze de wszystkim dobrze że jest konkurencja bo jak by była wielka trójka sama to ceny były by rzędu 49 groszy za minutę.
 6  
To, że spada procentowy udział w mnp to akurat nie jest zaskoczenie, oferty się zrównały, a często oszczędności są hipotetyczne, porównywałem dzisiaj ceny L9 i najtaniej wyszło mi u magentowych (49zł). Także w abonamentach polecam uważnie porównywac.
 1  
Ja byłem w heyah o początku ma ktoś taki długi staż????teraz powiedziałem kij im w oko i od dwóch miesięcy jestem w virgin mobile!!!!ile można dać się dymać na kasę kiedyś heyah był numerem jeden w ofertach na kartę a tera to dno i wodorosty!!!!
 3  
mobile.natemat.pl/54207,orange-na-wojennej-sciezce

Wojna cenowa dobra jest dla klientów, ale wyniszczająca dla właścicieli firm telekomunikacyjnych. W branży mówi się, że właściciel Play, P4, w zasadzie dokłada do interesu, bo mimo rosnącej liczby klientów ma do spłacenia ogromne kredyty i, jak się plotkuje, problemy z rentownością. Do tego udziałowcy P4, mają własne problemy. Islandczyk Thor Björgólfsson stracił w wyniku kryzysu finansowego 2 miliardy dolarów, a należący do niego bank został znacjonalizowany, zaś interesy drugiego współwłaściciela, Greka Panosa Germanosa cierpią z powodu recesji w Grecji. I niedługo może się okazać, że spłacanie kredytów wcale nie jest takie proste, o ile w ogóle możliwe....
 7  
Do Poczytaj... taaaak nie wybierajcie Play bo niedługo upadnie ?! O NIEDOCZEKANIE WASZE!!! PAZERNOŚĆ ZGUBIŁA WAS I TERAZ TRZĘSIECIE PORAMI BO KLIENCI ODCHODZĄ HEHEHE
 2  
A ja jestem w redbullu 44 pln i mam 666 minet do wszystkich i 666 mb bez kosztow
 1