Łukasz Szewczyk23.04.2013 (11:38)13 komentarzy

Orange: Mniej abonentów Neostrady i użytkowników TV. Rośnie VoIP

W pierwszym kwartale 2013 roku stacjonarna część Orange Polska (Grupa TP) notuje spadki liczby abonentów telefonii stacjonarnej, usługi Neostrada oraz usługi telewizyjnej. Przybywa natomiast abonentów pakietów "n" oraz telefonii internetowej
Na koniec pierwszego kwartału 2013 roku z telefonii stacjonarnej TP korzystało 4,995 mln abonentów (spadek o 109 tys. w porównaniu z poprzednim kwartałem oraz spadek o 490 tys. w ujęciu rocznym). Dodatkowo 1,420 mln (spadek o 52 tys.) stanową linie działające w ramach WLR, czyli abonament konkurencyjnych operatorów świadczony na łączach TP.Z kolei z usług internetowych na liniach Grupy TP korzystało 2,333 mln użytkowników (spadek o 12 tys.). Do tego należy doliczyć także 342 tys. (spadek o5 tys.) linii działających w ramach BSA, czyli internetowy abonament konkurencyjnych operatorów oferowany na łączach TP oraz 181 tys. (spadek o 4 tys.) linii LLU. Liczba użytkowników Internetu ADSL (usługa Neostrada w tym PTK na bazie BSA) na koniec marca 2013 roku wyniosła 2,130 mln (spadek o 9 tys.). Z telefonii internetowej (VoIP jako linia główna) korzysta już 390 tys. użytkowników (wzrost o 54 tys.)Operator coraz lepiej radzi sobie z usługami telewizyjnymi. Na koniec pierwszego kwartału 2013 roku z telewizji internetowej (IPTV) korzystało 117 tys. abonentów (spadek o 2 tys. abonentów), a z platformy satelitarnej - 582 tys. użytkowników (spadek o 6 tys.). Łącznie z usług telewizyjnych TP korzysta 699 tys. użytkowników (spadek o 7 tys. użytkowników). Z płatnych usług telewizyjnych w TP korzysta 145 tys. abonentów (spadek o 1 tys.), w tym 98 tys. abonentów pakietów "n" (wzrost o 15 tys.) Z pakietu trzech usług (TV+BB+VoIP) korzysta 286 tys. abonentów (wzrost o 38 tys.).

Komentarze (1 - 10 z 13)

Trudno żeby voip nie rósł skoro ograniczono maksymalnie podłączanie tradycyjnych linii...
 6  
Zastanawiam się co za debile siedzą w TP. Przecież wystarczy zrezygnować z opłaty "za utrzymanie łącza" a ilość korzystających z neostrady znacznie wzrośnie.
 13  
"Operator CORAZ LEPIEJ radzi sobie z usługami telewizyjnymi.
Na koniec pierwszego kwartału 2013 roku z telewizji internetowej (IPTV) korzystało 117 tys. abonentów (SPADEK o 2 tys. abonentów),
a z platformy satelitarnej - 582 tys. użytkowników (SPADEK o 6 tys.).
Łącznie z usług telewizyjnych TP korzysta 699 tys. użytkowników (SPADEK o 7 tys. użytkowników)"

... same spadki w segmencie TV, a operator radzi sobie "coraz lepiej" :)
 4  
No własnie. Co za debil wymyślił opłatę za łącze skoro i tak płacę za usługę. Opłata za łącze jest astronomicznie wysoka. Rozumiem 5 złotych ale nie ponad 20. To jest skandal i złodziejstwo w biały dzień.
 8  
Właśnie przeszedłem z TP do Netii z tel. stacjonarnym zamiast 35 zł płacić będę 22,50 zł ( dwa razy tyle darmowych minut), neta mam także w Netii :)
 2  
Niech zdychają za te światłowody (czytaj kable z miedzi) i za pazerność
 3  
Już teraz centrale są przeciążone... co by się działo gdyby zrezygnowali z opłaty za linie ;)
 4  
Wyjaśniam cytat: "Operator coraz lepiej radzi sobie z usługami telewizyjnymi".
Ma spadek, ale mniejszy spadek, czyli sobie radzi lepiej.
Powiedzmy ja się zadłużam o 1000 PLN/mies, a w kolejnym miesiącu mam zadłużenie
nie 2000 PLN, ale 1800 PLN, a zatem spadł mój wzrost zadłużenia.
A to dla niektórych statystyk jest sukces.
Bo ze statystykami można zrobić wszystko.
 4  
VOIP - nie znałem i nie znam nikogo kto by z tej usługi korzystał. Każdy kto chce pogadać przez VOIP korzysta z komputera i skype, a nie jakiegoś VOIP.
 2  
Telekomunikację stacjonarną, a także coraz częściej komórkową zastepuje VOIP. Jesli telekomy tego nie zrozumieja i na czas nie uruchomia takich uslug w dobrej jakości masowo (internet jest wysokiej jakości więc to możliwe), byc moze straca podobnie jak amerykańskim telekomom przeciekl przez palce rynek wiadomosci tekstowych, odplywajac do BBMów, WhatsAppów i innych Messangerów. Lepiej w tym przypadku zarabiać mniej (VOIP), niż nic (brak VOIP), gdyż coraz mniej osób będzie chciało słono płacić abonament komórkowy za rozmowy, a już tym bardziej stacjonarny. Wystarczy do wszystkiego internet, ktorego jakosc zaczyna pozwalac na naprawde bardzo wiele.
przedsiebiorca112233 24.02.2014 (23:08:59)
 0