Łukasz Szewczyk13.05.2013 (16:32)3 komentarze

UPC finalizuje sprzedaż części infrastruktury dawnego Aster

UPC Polska sfinalizowało odsprzedaż części sieci dawnego Aster w Warszawie i Krakowie, wyznaczonej przez UOKiK. Było to warunek zgody na przejęcie spółki Aster przez UPC. Nabywcą jest Netia.
UPC finalizuje sprzedaż części infrastruktury dawnego Aster
UPC Polska i Netia S.A. zawarły finalną umowę, na mocy której Netia, uprzednio zaakceptowana jako nabywca przez UOKiK i wyłoniona w ramach przetargu zorganizowanego przez UPC Polska, staje się właścicielem części infrastruktury dawnej telewizji kablowej Aster w Warszawie i Krakowie. Odsprzedaż sieci była warunkiem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Aster przez UPC Polska. Zamiar nabycia sieci przez Netię został zgłoszony do UOKiK po podpisaniu wstępnej umowy w dniu 5 marca 2013 roku. Na mocy pozytywnej decyzji UOKiK w tej sprawie, została zawarta finalna umowa między spółkami.
Przekazywanie sieci nabywcy zostanie przeprowadzone w sposób, który ma na celu zachowanie ciągłości dostępu do usług. O szczegółach i terminach, od kiedy możliwe będzie skorzystanie z wyboru nowego nabywcy, klienci będą informowani w indywidualnej korespondencji.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Z deszczu pod rynnę. Ciekawe do kogo trafi infra po dawnym GHNET w KRK bo pierw do aster a potem do UPC a teraz ciekawe czy zostawią czy opchną NETI
 2  
Fajnie, że opchnęli dublującą się infrastrukturę, ale mogliby też wreszcie dostosować to co zostawili do reszty sieci. Do poasterowskich kabli dalej nie idzie Mediaboxa podpiąć...
 1  
UPC JESZCZE W ŚNIE ZIMOWYM JEST ZOSTAJE Z TYŁU
 0