Łukasz Szewczyk16.05.2013 (10:20)46 komentarzy

Nju Mobile: Walczymy z nieuczciwymi klientami. Nasza oferta wciąż nie skopiowana.

Orange Polska ostrzega, że będzie blokować nieuczciwych użytkowników oferty Nju Mobile, którzy wykorzystują tanią ofertę do nakręcania sztucznego ruchu. Dodatkowo operator podkreśla, że mimo nowych ofert konkurencji na rynku mechanizm Nju Mobile wciąż nie został skopiowany.
Pod koniec kwietnia 2013 roku komórkowa sieć Orange wprowadziła na rynek nową ofertę Nju Mobile, w ramach której użytkownicy za nielimitowane rozmowy zapłacą nie więcej niż 29 zł miesięcznie. Niestety, oferty typu "no limit" coraz częściej są wykorzystywane przez nieuczciwych klientów do nakręcania sztucznego ruchu za pomocą tzw. FCT-ów.
Problem jest znany od dawna, dlatego profilaktycznie wpisaliśmy do regulaminów ofert nju mobile zapisy, że przy uzasadnionym podejrzeniu fraudu poprzez urządzenia FCT, będziemy wyłączać numer, aby nie narażać się na straty. Niestety trochę takich potwierdzonych przypadków już mieliśmy i byliśmy bezwzględni. Skala nie jest duża, ale wolę o tym poinformować i zapowiedzieć, że będziemy w tej sprawie dalej bardzo konsekwentni. Zamierzamy też blisko współpracować z UKE. Robimy tak, by zdecydowana większość z Was - uczciwych użytkowników, mogła cieszyć się tanimi, nielimitowanymi ofertami bez żadnych ograniczeń - ostrzega Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska
Rzecznik pomarańczowego operatora uspakaja jednak, że uczciwi klienci nie mają powodów do obaw.
Dlatego jeśli ktoś korzysta z usług normalnie, absolutnie nie ma się czego obawiać. Dzwońcie, piszcie i surfujcie do woli. A kombinatorów będziemy starali się eliminować, bo nju mobile jest projektem zaplanowanym na długi czas i ma rozwijać się dla Was. - zapewnia Jabczyński
Na razie sieć Orange jest zadowolona z debiutu Nju Mobile na rynku. "Nju Mobile zamieszało na rynku i tego właśnie oczekiwaliśmy" - mówi Maciej Witucki, prezes Orange Polska (więcej TUTAJ). Z kolei konkurenci starają się wprowadzić na rynek podobne oferty. Po sieci Play (Red Bull Mobile) swoją nowa ofertę zaprezentowała w tym tygodniu Heyah (więcej o tym TUTAJ) także proponując nielimitowane rozmowy za 29 zł miesięcznie.
No limit za 29 zł udało się zaproponować, ale nasz mechanizm, że płaci się tylko za to, co realnie wykorzystuje i nie więcej niż 29/19/9, dalej pozostaje unikatowy - komentuje rzecznik Orange Polska

Komentarze (1 - 10 z 46)

Cwaniaczki już pewnie próbowali ponabijać sobie darmowe minuty...
 1  
o CO CHODZI z tym FCT, moze ktos wytlumaczyc po chlopsku?
 14  
FCT to po prostu bramka GSM, umożliwiająca dzwonienie za pomocą odpowiedniej karty SIM. Nie wiem co w tym nielegalnego, wykorzystanie jak każde inne.
 5  
Np. masz serwis i za pomocą skryptu wysyłasz masowo smsy do kilku-kilkunastu tysięcy odbiorców, np z reklamami.
 12  
FCT (Forward Call Termination) nie jest niczym nielegalnym, chociaż tego domagają się operatorzy, ale w tego typu urządzeniach nie wolno używać tarf przeznaczonych dla klientów indywidualnych, które w regulaminach mają to jasno zastrzeżone. A to że nieuczciwe firmy pomimo tego tak robią powoduje, że czasami za zachowania przypominające ten proceder cierpią zwykli użytkownicy.
 9  
w takim razie jaki jest "limit normalnego użytkowania"?
Jeśli jakiś niski albo pani Gienia zza biurka będzie wychwytywać wg. swojego widzi misie podejrzane działania to szkoda czasu na nju.
kantoryinternetowe.pl 16.05.2013 (13:15:07)
 2  
Na nju prepaid na pewno szkoda czasu i kasy.
dziękuję, ale nie 16.05.2013 (13:54:54)
 4  
A gdzie ona, ta pani gienia, widzi te misie ?
 6  
A gdzie ona, ta pani gienia, widzi te misie ?
hehe. spacja się przyplątała ;-)
KantoryInternetowe.pl 16.05.2013 (16:48:58)
 3  
Na abo i do sądu o odszkodowanie a nju musi to udowodnić.Myślę że ugoda + kasa
 3