Łukasz Szewczyk08.07.2013 (11:16)brak komentarzy

Inea przejmuje sieć Tesat

Inea zakupiła 100 proc. udziałów lokalnej spółki Telewizja Kablowej Tesat. Dzięki tej transakcji operator już wkrótce będzie mógł zaoferować swoje zaawansowane usługi kolejnym gospodarstwom domowym.
Biuro Obsługi Klienta - Inea
TESAT świadczy usługi telewizji cyfrowej HD, Internetu do 100 Mb/s i telefonii stacjonarnej z pakietami minut w abonamencie. W jej zasięgu jest blisko 100 tys. gospodarstw domowych. Z usług operatora korzysta ok. 21 tysięcy Abonentów, głównie w Poznaniu oraz w miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu stolicy Wielkopolski, takich jak Luboń, Baranowo, Tarnowo Podgórne, Czempiń, Kórnik, Mosina i Skórzewo.
W obecnej sytuacji gospodarczej proces konsolidacji wydaje się jedynym korzystnym rozwiązaniem z punktu widzenia rozwoju sieci. Nasi abonenci otrzymają dodatkowe usługi telekomunikacyjne, takie jak internet mobilny czy VOD. Wybór partnera - firmy INEA - wydaje się naturalny i bardzo korzystny. TESAT pozostaje poznańską i wielkopolską firmą, co wydaje się być gwarancją dalszego, dynamicznego rozwoju z korzyścią dla wszystkich abonentów - mówi Krzysztof Piątek, dotychczasowy prezes TESAT
Zawarta umowa to element długofalowej strategii rozwoju INEA w Wielkopolsce. Chcielibyśmy, aby za 5 lat w zasięgu naszej sieci był co drugi mieszkaniec województwa. Naszą strategię realizujemy wielotorowo, zarówno poprzez budowę nowoczesnych sieci światłowodowych NGN i sieci bezprzewodowych WiMAX, udział w projekcie WSS, jak i poprzez akwizycje. Mam nadzieję, iż na zawartej umowie zyskają Klienci w zasięgu obecnej sieci TESAT, którym będziemy mogli zaoferować jeszcze bardziej nowoczesną i kompleksową ofertę telekomunikacyjną - dodaje Janusz Kosiński, prezes INEA
INEA planuje zachować markę TESAT przynajmniej do końca 2013 roku. Nie planuje również radykalnych zmian w obecnym zatrudnieniu.
TESAT prowadzi działalność na rynku telewizji kablowej od 1990 roku. INEA jest największym w Wielkopolsce alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym, z którego usług korzysta ponad 170 tys. gospodarstw domowych. Oferuje usługi telewizji cyfrowej HD, Internet do 250 Mb/s, telefonii stacjonarnej z pakietami minut oraz usługi mobilne.