Łukasz Szewczyk08.07.2013 (23:23)14 komentarzy

T-Mobile podbije rynek tanimi smartfonami z Firefox OS

Smartfon za 1 zł w niskim abonamencie? Telefonia komórkowa T-Mobile szykuje się do podbicia polskiego rynku tanimi smartfonami wyposażonymi w system operacyjny Firefox OS.
W czwartek (11 lipca 2013 roku) sieć T-Mobile zaprezentuje nową ofertę z pierwszym na polskim rynku urządzeniem z systemem operacyjnym Firefox OS. Ma nim być telefon firmy Alcatel - model One Touch Fire.Z informacji Dziennika Gazeta Prawna wynika, że telefon bez żadnego abonamentu, czyli w ofertach pre-paid, kosztować będzie w granicach 200-250 zł. Dzięki takiej cenie operator będzie mógł zaoferować smarftona za złotówkę nawet w najniższych abonamentach.Jak już informowaliśmy, smartfony z Firefox OS to pierwsze urządzenia w całości oparte na standardach Otwartej Sieci, co umożliwia opracowywanie każdej funkcji w postaci aplikacji HTML5. Aplikacje internetowe uzyskują dostęp do wszystkich możliwości urządzenia z pominięciem przeszkód typowych dla protokołu HTML5 na urządzeniach przenośnych, co gwarantuje istotny wzrost wydajności. Elastyczność platformy umożliwia operatorom łatwe dostosowywanie interfejsu oraz rozwijanie usług dopasowanych do indywidualnych potrzeb ich klientów.
Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze (1 - 10 z 14)

Wątpię, by to się udalo. Większość polaków firmę Alcatel kojarzy ze starymi telefonami komórkowymi... Poza tym wiekszosc woli zaufane marki typu Samsung, Nokia, Apple, ciezko bedzie ich przekonac do Alcatela... oraz wiekszosc chce czegos wiecej niz podstawowego smartfona, z ktorego mozna korzystac z aplikacji, internetu i innych pierdol...
 7  
Tanie mięso to psy żrą
 13  
Polacy, owszem, przywiązują się do marki ale najważniejsza jest dla nich cena. Zwłaszcza jeśli nie do końca ogarniają temat. Jeśli szary Kowalski zobaczy że może kupić dotykowy telefon za 200 zł to go chętnie kupi bo ceny takich telefonów z Androidem zaczynają się od 400 zł.
 11  
Na dzisiaj w telefonach najwięcej kosztują podzespoły. Nie zrobią telefonu za 200 porównywalnego z telefonem za 400
 1  
Firefox OS to bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich. Wolny system, stworzony przez fundację która trzyma się z dala od wielkich korporacji, dzięki czemu nasze dane mogą być bezpieczniejsze. Tylko czekać na trochę lepsze smartfony z tym systemem ;]
Każdy ogarnięty użytkownik wie, że Android i iOS to szpiedzy jakich mało :)
Firefox OS numero UNO! 9.07.2013 (10:06:33)
 12  
~ Marcin, FF wydaje się być lepiej zoptymalizowany od androida i tak naprawdę potrzebuje dużo słabsze podzespoły, żeby działać płynnie, jeśli telefon będzie faktycznie kosztował 200zł-250zł to się przyjmie tak samo jak avila swego czasu.
 9  
tanie czyli jakieś dziadostwo pewnie,będzie więcej w serwisie niż u użytkownika...........
 4  
Nie rozumiem ludzi, którzy po cenie oceniają produkt. Tanie nie znaczy gorsze! Jeszcze bardziej śmieszą mnie wypowiedzi ludzi, którzy nie mieli do czynienia z tym systemem operacyjnym a wypowiadają się jak jego programiści. Będzie premiera tego smartfona to będzie o czym rozmawiać. Nie mam zamiaru go kupić ale 250-300zł za telefon w salonie t-mobile to na prawdę grosze a w sklepach internetowych pewnie będzie jeszcze tańszy. Nie każdego stać na galaxy'ego 4 za 2k zł, taka alternatywa też jest potrzebna. Jestem ciekawy jak będzie funkcjonować ten system chociaż osobiście raczej pozostanę z androidem (za dużo już lat spędzonych z linuxem :) )
 3  
Nawet nie wygląda toto źle...A przy okazji może ktoś się orientuje jakie pralki są dobre Samsung,Gorenje?
 2  
samsung ecobuble z wifi jest ekstra :D
 2