Łukasz Szewczyk19.07.2013 (0:54)16 komentarzy

Play uruchomi mobilną telewizję

Komórkowa sieć Play przygotowuje się do uruchomienia usług dostępu do telewizji dla użytkowników smartfonów i tablecie. Nowa platforma TV.Play.pl zostanie uruchomiona we współpracy ze spółką Next Plus, nadawcy kanałów Next i twórcy telewizyjnej platformy internetowej Next Plus.
karta play small
W maju 2013 roku operator komórkowej sieci Play podpisał umowę ze spółką Next Plus w sprawie rozpoczęcia kooperacji mającej na celu umieszczenie w ofercie Play telewizji mobilnej dla użytkowników smartfonów i tablecie. Pierwszym elementem współpracy są testy nowej usługi TV.Play.pl, do których mogą zgłosić się klienci sieci Play wypełniając formularz na stronie internetowej.Na początku sierpnia, wybrani testerzy usługi TV.Play.pl, otrzymają SMS-em loginy i hasła oraz dostęp do aplikacji mobilnej na smartfon i tablet oraz aplikacji na komputery stacjonarne (opartej o Silverlight). W fazie testowej usługa będzie bezpłatna, nie będą również pobierane opłaty za transmisję danych podczas oglądania kanałów TV, oglądania filmów VOD lub obrazu na żywo z kamerek rozsianych po całej Polsce w różnych miastach. Testerzy będą mieli dostęp do specjalnego panelu, gdzie będą mogli przekazywać swoje uwagi, życzenia i spostrzeżenia na temat działania usługi.Dodajmy, że spółka Next Plus kilka miesięcy temu rozpoczęła testy swojej platformy www.nextplus.pl. Od samego początku celem twórców platformy jest udostępnienie "telewizji na żywo" na różnych urządzeniach (smartfony, tablety, Smart TV). Z powodu współpracy z Play Next Plus zakończyło darmowe testy swojej aplikacji. Wznowienie działania oraz sprzedaż aplikacji Next Plus planowane jest na pierwszą połowę 2014 roku.
Dodajmy, że spółka jest także nadawcą autorskich kanałów telewizyjnych - Next Man, Next Young, Next Lejdis, Next Music, Next 3D. Dodatkowo platforma Next Plus zapewnia dostęp do popularnych kanałów m.in. TVP1, TVP2, TVP Info, TV Puls, TV4, TVN, Eska TV, Polo TV, 4Fun.TV, TV.Disco, RBL.TV, iTV, Eurosport, Eurosport 2, Kino Polska czy Kino Polska Muzyka, FilmBox.

Komentarze (1 - 10 z 16)

Nie skorzystam. Odrzuca mnie Owsiak i Wojewódzki.
 10  
a mie silverlight microsoftu tylko ten next to chyba jest kanał muzyczny który jest bez haseł i lohinów w przeglądarce to obejrzenia, dwa który bts będzie playa działał z transmisją danych skoro teraz nie działają z rozmowami trzaski ,szum lub nie słychać się wzajemnie!
 8  
ja tam nie widzę w ich ofercie eurosportu
 8  
Play to najpierw niech uruchomi mobilny internet na poziomie ...
 17  
Dziwne...wybierasz ofertę na podstawie reklam? Gratulacje ;-)
 1  
przy ich słabym zasięgu 3G wyjdzie nie ma szans...
 1  
Oferty jeszcze nie ma to...nie widzisz :D
 0  
W roamingu Plusa 3G też działa :-)
 2  
świetnie, wielkie gratulacje! może teraz pan Ryszard Krajewski (właściciel Next) wreszcie zapłaci zaległe pensje dziesiątkom byłych pracowników. dorabianie się cudzym kosztem, kłamstwa i złodziejstwo musi kiedyś wyjść na jaw.
były pracownik NEXT Plus 19.07.2013 (10:28:53)
 18  
Kolejna cudowna oferta od Play, sieci BEZ ZASIĘGU.
 6  

Polecamy