Łukasz Szewczyk19.08.2013 (12:29)16 komentarzy

Przepłacamy za internet z tabletem za 1 zł u operatora?

Operatorzy telefonii komórkowej kuszą klientów tanimi tabletami (nawet za 0 zł) wraz z umową na mobilny internet. Jednak kupując tablet u operatora komórkowego przepłacamy za internet - alarmuje Dziennik Gazeta Prawna.
Ceneo.pl
Coraz większą popularnością u operatorów komórkowych cieszą się oferty promocyjne, w ramach których możemy kupić tablet za przysłowiową złotówkę (lub 0 zł). W zamian jednak klient podpisuje umowę, na mocy której co miesiąc opłaca abonament za transfer danych oraz ratę za urządzenie. Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, problem w tym, że w przypadku tego typu ofert operatorzy proponują zestawy z wysokimi limitami danych, co powoduje, że klient płaci za limit danych, którego w rzeczywistości nie wykorzystuje. Tym bardziej, że jak wynika z danych operatorów, średnie miesięczne zapotrzebowanie na transfer danych w Polsce w przypadku tabletu wynosi 1 GB, a smartfonu 300 MB. Dodatkowo w domu zazwyczaj korzystamy z sieci Wi-Fi. Dlatego przez zakupem atrakcyjnej oferty z urządzeniem za 1 zł warto przeanalizować, jak będziemy korzystać z internetu mobilnego. Szczególnie jeśli z internetu mobilnego zamierzamy korzystać sporadycznie. W takim przypadku bardziej opłaca się np. zakup urządzenia na raty w sklepie z elektroniką, natomiast do sprzętu można dokupić np. ofertę "internetu na kartę" bądź też tańszy abonament z mniejszym limitem internetowym (w ofercie bez modemu).
Dziennik Gazeta prawna

Komentarze (1 - 10 z 16)

Nie trzeba czytać żadnych gazet, żeby wiedzieć, że NIGDY nie opłaca się brać jakiegokolwiek sprzętu u operatora. To się tyczy nie tylko tabletów, laptopów, modemów, routerów, ale też telefonów.
U operatora TYLKO karta sim. Sprzęt na allegro lub innych sklepach. Jeśli nie masz gotówki, żeby wydać jednocześnie 1000zł, to wiele sklepów daje na tzw raty 0%, a nawet, jeśli kupi się na raty z odsetkami, to i tak wyjdzie w sumie taniej, niż u operatora.
 28  
polacy sa jeszcze ciemni to sie nabieraja na sztuczki operatorów a wszedzie jest jakis haczyk
 9  
widze ameryka zostala odkryta, przeciez za telefony tez sie przeplaca, ale gratuluje spostrzegawczosci
 6  
No to odkrycia wielkiego nie dokonali...
 7  
Koszt zwykłego telefonu do 500 zł, w ofercie z abonamentem/mixem do 2000 zł.
 1  
nie zawsze tak jest, że przepłacamy. Czasem operatorzy robią promocje by złapać większą liczbę klientów lub poprawić wizerunek marki i dają urządzenia w dobrych cenach co po przeliczeniu równa się cenie, którą można uzyskać na allegro albo mniej.
 5  
Tydzień temu wykosztowałem się na tablet 3G za 350PLN, Internet przez pierwsze 60 dni będzie mnie kosztował 6PLN a później albo kolejna promocja w pre-paid albo Aero2 jeżeli oferta pre-paid nie będzie w danym momencie wystarczająco atrakcyjna, i za 2 lata podliczę ile 'straciłem' rezygnując z 'darmowego' tabletu :P.
 0  
Nie odkryli Ameryki operator nie PCK żeby rozdawać za darmo ja i moi znajomi np;bierzemy zamiast telefonów samą kartę sim i za 29pln dzwonię do bólu a telefon kupuje się za gotówkę lub na raty tak jak Gondzo powiedział.
 3  
oszuści,oszuści,a my dajemy się nabrać-zatracona uczciwość ze strony operatorów
 2  
hieny do sześcianu
 2