Łukasz Szewczyk01.09.2013 (0:05)1 komentarz

Measy RC10 - pilot nie tylko do Smart TV

Na polskim rynek wkracza Measy RC10, czyli trzy urządzenia w jednym - pilot, mysz i laserowy wskaźnik. Rozwiązanie sprawdzi we współpracy z donglami Measy oraz z telewizorami typu Smart TV i komputerami.
Measy RC10
Measy RC10
RC10 to przede wszystkim mysz, która dzięki żyroskopowi do działania nie potrzebuje żadnej powierzchni. Trójwymiarowy sensor ma zapewnić użytkownikowi swobodę ruchów. Ponadto, dzięki komunikacji w paśmie 2,4 GHz, zasięg roboczy może wynieść nawet 15 m.Tryb pilota powinien natomiast pozwolić na korzystanie z opcji każdego telewizora. RC10 potrafi "nauczyć się" wybranych funkcji tradycyjnych pilotów TV. Za jego pomocą możemy, przykładowo, regulować głośność, zmieniać kanały czy włączać i wyłączać odbiornik, bez konieczności sięgania po kolejne urządzenie. Zmiana trybu mysz/pilot odbywa się przez naciśniecie odpowiedniego przycisku. Aktualny tryb pracy jest wskazywany przez diody LED.
Dodatkowo, w RC10 wbudowano scroll, znany doskonale z myszek komputerowych. Użytecznym gadżetem może być również wskaźnik laserowy, który wykorzystamy np. podczas prowadzenia prezentacji multimedialnych.Nowość Measy mierzy zaledwie 50x110x30 mm i powinna sprawdzić się w pracy z systemami, z rodziny Windows (8/7/Vista/XP), OS X, Linux i Android.

Pilot Measy RC10 objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta i jest dostępny w polskich sklepach, w sugerowanej cenie 89 zł brutto.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Rolka mogłaby bardzo ułatwić przewijanie stron internetowych na smart tv :) ciekawe rozwiązanie.
 1