Łukasz Szewczyk01.09.2013 (0:17)5 komentarzy

Winylowe płyty CDR w Polsce

Impakt wprowadził na polski rynek nośniki pamięci w postaci płyt CDR. Nowe płyty nawiązują wyglądem do klasycznych płyt gramofonowych z przełomu XIX i XX w.
Winylowe płyty CD-R
Winylowe płyty CD-R
Płyty gramofonowe były podstawowym środkiem rozpowszechniania nagrań muzycznych od końca wieku XIX do lat 80 wieku XX. W latach 90-tych, kiedy nastąpiła rewolucja w technologii zapisu i odczytu danych z wykorzystaniem lasera, Compact Disc zaczął sukcesywnie wypierać z rynku płyty winylowe.Dziś wiele osób tęskni za tradycyjną płytą. Charakterystyczne trzaski i ciepły dźwięk płynący z gramofonu hipnotyzuje największych jej zwolenników. Niestety duch czasów i pędzący rozwój technologii sprawił, że dziś sprzedaż płyt winylowych na rynku amerykańskim stoi na poziomie ok. 1 % sprzedaży płyt CD.Emtec, producent nośników pamięci chcąc niejako przypomnieć o prawie zapomnianych, poczciwych winylach wyprodukował płyty CD-R, których wygląd nawiązuje do czarnych płyt. Nośniki CD-R o pojemności 700 MB (80 min) są ciekawą propozycją wśród tradycyjnych płyt CD w kolorze srebrnego lustra. Do wyboru użytkownik ma płyty w kolorze niebieskim, zielonym, żółtym, purpurowym, a nawet różowym.
Płyty pakowane są w opakowania po 10 szt. a cena detaliczna produktu sugerowana przez dystrybutora - Impakt, wynosi 23,90 zł.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Takie płyty pokazały się na polskim rynku jakieś 10 lat temu, wiec wygląda mi to na wietrzenie magazynów :).
 7  
Dokładnie tak było. Sam kupowałem je pod nazwą Esperanza i nawet jeszcze działają. Może z 10 lat to lekka przesada ale w 2005, 2006 już były.
 8  
"Płyty pakowane są w opakowania po 10 szt. a cena detaliczna produktu sugerowana przez dystrybutora - Impakt, wynosi 23,90 zł."

... cena 1 płyty CD-R 700 MB wychodzi 2,39 PLN.
Dziękuję, postoję.
Wolę w tej cenie kupić 2 lub nawet 3 płyty DVD-R po 4,7 GB.
 4  
Te 10 lat to nie przesada. Wszystkie oryginalne gry na Playstation . Były na czarnych CD!!! Trochę lat już minęło od tamtej pory. O ile się nie mylę to tak z 18-19.
 3  
Kupowałem takie płyty ok. 10 lat temu fimy ESPERANZA, a nazywały się DJ Black Vinyl i są jeszcze dostępne, więc EMTEC nie odkrył Ameryki... Jeszcze OMEGA takie płyty produkowała/produkuje.
 5