Łukasz Szewczyk10.09.2013 (13:07)10 komentarzy

TP i PTK Centertel łączą się w Orange Polska

Telekomunikacja Polska oraz PTK Centertel połączą się z końcem 2013 roku w jedną firmę pod nazwą Orange Polska. Decyzję w tej sprawie Zarząd TP przedstawi do zatwierdzenia na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.
Połączenie nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku PTK Centertel na TP.
Połączenie TP i PTK wynika z przyjętej strategii na lata 2013-16. To także symboliczne zakończenie procesu naszej wewnętrznej integracji. Wstępem do niego była zmiana marki TP na Orange, która dokonała się w ubiegłym roku. Zniknęły wewnętrzne podziały i różnice między pracownikami. Pracujemy pod jedną marką z poczuciem przynależności do jednej organizacji - Orange Polska - powiedział prezes Maciej Witucki
Skupienie działalności w jednej firmie pozwoli na rozwój ofert konwergentnych składających się z usług stacjonarnych i mobilnych, ujednolicenia obsługi klientów TP i PTK, uproszczenie zarządzania oraz osiągnięcie oszczędności kosztowych poprzez wzrost efektywności operacyjnej i integrację procesów.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Ciekawe ile milionów euro TP płaci za śmieszną nazwę Orange kojarząca się ze wszystkim tylko nie z firmą telekomunikacyjną.
 10  
Ciekawe ile milionów euro TP płaci za śmieszną nazwę Orange kojarząca się ze wszystkim tylko nie z firmą telekomunikacyjną.
... nie zaglądaj w kieszeń francuskim pieskom.
Oni powinni być przykładem jak robić w balona Polaków i polskie firmy ... i robić dobrze fiskusowi we Francji. :)
 7  
chyba tylko formalnie bo od dawna działają razem
 6  
Za nazwę tp płaci o ile dobrze pamiętach 2,5% przychodu. Przychody TP ma duże i to są niewyobrażalnie wielkie pieniądze
 3  
Płaci się za nazwę, fikcyjne konsultacje i doradztwo, sprzęt kupiony 2x drożej we Francji niż by w Polsce kosztował, zbędne podróże służbowe na Lazurowe Wybrzeże itp. itd. Inaczej pieniędzy ze spółki poza dywidendą nie da się wytransferować za granicę.
 6  
Windows na stanowiskach też francuski tylko z nakładką polską,czasami niedoskonałą,gdzie nie gdzie francuskie opisy w pomocy,samochody francuskie,kiedyś były VW teraz Renault albo Citroen,non stop stoją w serwisach,modemy Sagema itp itd
 7  
Widzę, że sami pracownicy TP w komentarzach... Siła! ;)
 1  
I co jest w Polsce polskiego!? URZĘDY PRACY! HA,HA!
 6  
...inegracja T.P. i Orange: buuuaha! Orange - zajeło im 3 miesiace podłaczenie telefonu stacjonarnego! A linia już istniała, tylko włożyć 2 kabelki na centrali, straciłem czas, nerwy i ... kilkanaście (sic!) stron podań i odwołań (A-4). Sprawą zajmowały się 3 "salony" Orange i infolinia, wreszcie załatwił wszystko (w 10min) "stary" punkt TP. To się nazywa światowy potentat... pomarańcza hi,hi
 1  
Czy z tego powodu można zrezygnowac z umowy bez ponoszenia kary umownej... oby tak :)
 0