Łukasz Szewczyk02.10.2013 (10:27)3

Walczą z szarą strefą elektrośmieci. Bedą zmiany

Ministerstwo Środowiska pracuje nad wprowadzeniem zmian do ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, które mają ograniczyć szarą strefę i zwiększyć kontrolę nad przepływem elektrośmieci. Branża producentów sprzętu RTV, AGD i IT proponuje resortowi środowiska własne rozwiązania tego problemu.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 3 z 3)

Niech zbierają częściej elektro-śmieci niż tylko raz w roku to już im się statystyki poprawią. Poza tym co to oznacza że jest szara strefa? Czy to nie wszystko jedno kto te śmieci wykorzysta? U nas dziś byli po takie śmieci a wczoraj ktoś wystawione śmieci zabrał i pewnie przetworzył lub na części... czyli mamy rozliczać się ze śmieci? Za mało śmieci oddajemy?
 4  
Proste rozwiązanie części problemu widzę. Powrót do klasycznych żarówek domowych (nie mówię o "przemysłowych" które bez problemu o mocy 200W można kupić) które składały się z metalu i szkła.
 0  
Popieram szarą strefę. Dzięki szarej strefie partyjne pasożyty z rządu zarabiają mniej. Mam w dupie rozczeniową postawę bandy lobbystów, którzy chcą dławić polską przedsiębiorczość monopolami i koncesjami. A starym socjaluchom z UE trzeba pokazać środkowy palec i wyjść z tego czerwonego szamba.
 1