Łukasz Szewczyk13.11.2013 (0:01)43 komentarze

Play: Nowa oferta internetu z 4G LTE. Prędkość do 30 Mb/s

Komórkowa sieć Play wprowadza do swojej komercyjnej oferty, zapowiadany od kilku miesięcy mobilny internet w technologii 4G LTE o maksymalnej prędkości do 30 Mb/s. Jednocześnie operator zaprezentował nową ofertę Play Online 4G LTE bez limitów przez 6 miesięcy.
Play 4G LTE
Komórkowa sieć Play jest kolejnym w Polsce operatorem, który rozpoczyna walkę o klientów mobilnego internetu pod hasłem LTE. Podczas wtorkowej konferencji prasowej fioletowy operator oficjalnie ogłosił uruchomienie sieci 4G LTE. Obecnie działa 800 stacji LTE w trzynastu miastach Polski: (Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rzeszów, Częstochowa, Toruń, Wałbrzych, Koszalin, Tarnów), do końca roku 4G LTE sieci Play ma być dostępne w ponad 50 miastach Polski.
Play LTE - zasięg 2013
Play LTE - zasięg 2013
Prędkość mobilnego internetu 4G LTE w ofertach Play Online będzie ograniczona do 30 Mb/s w zależności od wybranego abonamentu. Natomiast w ofercie smartfonowej maksymalna prędkość wyniesie do 15 Mb/s.Jednocześnie komórkowa sieć Play zaprezentowała nową ofertę Play Online 4G LTE. W ramach promocji klienci będą mogli korzystać z 4G LTE bez limitów przez 6 miesięcy. Klienci mogą wybierać spośród trzech opcji ofertowych. Pierwsza propozycja to oferta mobilnego internetu z modemem lub przenośnym routerem już od 1 zł:

4G LTE w Play - przenośny internet z modemem lub routerem
4G LTE w Play - przenośny internet z modemem lub routerem
"Domowe Wi-Fi" to oferta skierowana do klientów zainteresowanych mobilnym internetem w pakiecie z routerem (WiFi ZTE MP2800 LTE) od 1 zł:

4G LTE w Play - domowe Wi-Fi
4G LTE w Play - domowe Wi-Fi
Przygotowano także ofertę "Zestaw 2 w 1", która łączy dwa urządzenia i dwie karty SIM:

4G LTE w Play - Zestaw 2 w 1
4G LTE w Play - Zestaw 2 w 1

Komentarze (1 - 10 z 43)

Play -prawie jak sieć, LTE - prawie jak LTE zasięg pewnie w odległości 200 m od masztu, a masztów jest parę sztuk na Polskę. Play - sieć dla gimnazjalistów, którzy lubią bawić się w logowanie raz do tej raz do innej sieci a nie dla poważnych ludzi. U mnie w firmie mieli play przez jakiś czas, trudno to w ogóle nazwać siecią, rozmowy miały jakość jak z puszki od sardynek, a smsy że "nieodebrane rozmowy" pomimo bycia w zasięgu to standard. I nie piszcie tu fun boye z Play że ma zasięg 4 sieci w realu to wygląda tak ze nawet jak na sztywno jest ustawiony roamingowy partner a telefon wyszuka "skrawki" sieci macierzystej play to wyskakuje komunikat: wybierz siec lub nieudana rejestracja karty sim. Reasumując: jak szukasz sieci do rozmów i niezawodnego narzędzia to omijaj play szerokim łukiem. Jedyne co mają dobre w Play to marketing, fakt... ale tylko to....
 21  
Było wymienić tel.a nie marudzisz teraz. Mam stary tel.Nokie 5800 od 3 lat, i nigdy nie miałem problemów o jakich ty piszesz,a jeżdżę po całym kraju i nie tylko do dużych miast.
 10  
Oferta z dupy. Przepraszam za takie słownictwo, ale nie ma innego słowa. Prędkości 10-krotnie (niby) większe niż w przypadku internetu "nie-LTE" a limity takie same. WTF?
 27  
no ja na 3g mniejsze miasto do 50tys z tabletu speed test bylo u mnie raz 16/12 jesli te 30mbit bedzie stabilne to i tak wole to 30 niz te 16 . Nie wiem jak to sie ma do wysyslania mmsow czy ta usluga tez korzysta z 4g
 4  
Oferta słaba co dziwne trochę patrząc na małe pokrycie zasięgiem. W ogóle zasięg Plej już pomijając LTE jest bardzo słaby dla oferty internetu mobilnego Plej Online. Cały czas nie można go nazywać w pełni internetem mobilnym. Bezpłatne Aero2 ma lepszy zasięg niż sieć macierzysta Plej.
 11  
To ile będzie w rzeczywistości tej prędkości?
Wilk syty i owca cała. 13.11.2013 (7:41:08)
 3  
Przygooda z play, słaba prowokacja.
 3  
A po co wam szybki internet mobilny skoro są limity ???
Lepiej realnie mieć stabilne 1 - 2 Mb/s ... niż kosmiczne "do 30 Mb/s" lub jak w Plusie "do 150 Mb/s".
----------
Skończcie z tą pogonią za prędkościami.
Prędkość będzie się liczyła dopiero po zniesieniu złodziejskich limitów.
A to prędko nie nastąpi, albo nawet wcale.
 20  
W artykule zabrkła najważniejszego - umowa na 18 miesięcy także 12 miesięcy z limitami - syf kiła, dalej zostaje neo, netia itd jak ktoś myśli o poważnym internecie
 11  
"bez limitu przez 6 miesięcy", a umowa pewno na 2 lata, albo nawet 3 lata. Szukają głupich co się na to nabiorą.
 2